874587125-11Odznaczenia, dyplomy i awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało wczoraj (14 maja br.) kilkudziesięciu druhów podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Dębicy. - Dziękuję wszystkim druhom za ich empatię, upór i konsekwencję w działaniu na rzecz innych, za ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – mówił Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - Niech zasłużone poczucie satysfakcji zawodowej towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze święto przypomina o szacunku i uznaniu, jakimi cieszycie się w społeczeństwie.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli w uroczystym pochodzie przed budynek Komendy Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Dębicy. Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie służbowe odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego, średniego samochodu gaśniczego o napędzie terenowym, przeznaczonego do działań ratowniczych w trudnym i niedostępnym terenie.

ZOBACZ FILM

• 20 Wrz
    Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły, godz. 8:30. All Day

• 07 Paź