50 11W ogrodach Sióstr Służebniczek w Dębicy (19 maja br.) odbył się, po raz pierwszy w Dębicy, Festiwal Młodych. Rok 2018, ze względu na jubileusz św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży poświęcony jest właśnie ludziom młodym. Z tej okazji Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” podjęło się zorganizowania wydarzenia dedykowanego młodzieży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrza Miasta Dębica oraz Biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. spotkanie z księdzem biskupem Andrzejem Jeżem, który odpowiadał na pytania młodzieży oraz świadectwa Patrycji Hurlak- nawróconej wiedźmy i Macieja Syki- wolontariusza WMS.

Wieczorem młodzież bawiła się w rytm muzyki Łukasza Buksy oraz zespołu „Shaddai”.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również konkurs na logotyp Festiwalu. Zwyciężczynią została Justyna Cacoń z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i wszystkim uczestniczkom konkursu.

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

• 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day