rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

2547po-9Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dziś (29 maja 2018 r.) budowę łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Inwestycja ma kosztować 11 mln zł. Jej realizacja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w kwocie ponad 9,3 mln zł. Z kolei 1,5 miliona złotych Powiat Dębicki otrzymał z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

- Pragnę wyrazić wdzięczność za wsparcie w pozyskaniu funduszy, jakie okazali nam parlamentarzyści, Pani Wojewoda, Pan Marszałek, radni wojewódzcy i powiatowi. Szczególne podziękowania kieruję do Samorządu Województwa Podkarpackiego – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.


- Spójna sieć autostrad oraz ich połączeń z drogami krajowymi i wojewódzkimi przyczynia się do wzrostu gospodarczego i aktywizacji naszego regionu – dodaje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu. - Równie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg oraz mieszkańców powiatu dębickiego, dlatego tak bardzo zabiegaliśmy o budowę tego łącznika.  

 

- Cieszę się, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego mogą być z sukcesem wydatkowane na inwestycje, które służą rozwojowi Podkarpacia. Dębica jest ważnym miejscem na gospodarczej mapie województwa, gdzie infrastruktura drogowa musi powstawać – mówi natomiast Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, który uczstniczył w inauguracji inwestycji.

 

Prace przy budowie łącznika do węzła autostradowego Dębica–Wschód mają potrwać do końca września br. Etap 1 obejmie budowę skrzyżowania typu rondo (czterowylotowego, jednopasowego), drogi wojewódzkiej 985 i drogi powiatowej 1288R oraz 2509R; etap 2 związany będzie z przebudową drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 w miejscowości Pustynia do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie przejazdu kolejowego; etap 3 - rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Zawada do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie wiaduktu drogowego nad linią kolejową wraz z odcinkami dojazdowymi do obiektu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 02 Wrz
    Inauguracja obchodów 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, msza w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie