25897461254125-6Ciekawe prace młodych artystów są efektem XI pleneru malarskiego w „Gratce”, czyli w Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 4 - 6 czerwca br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Jedenasty plener malarski rozpoczął się wycieczką po Szydłowie, miasteczku zwanym polskim „Carcassonne”. Uczestnicy zwiedzili ruiny zamku, skarbczyk z eksponatami muzealnymi i salą średniowiecznych narzędzi tortur, obejrzeli wnętrza kościołów i synagogę.  Następnie udali się do Celin, wioski przepełnionej magią wiejskiego krajobrazu. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej.  Owocem jej pobytu będzie poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się jesienią tego roku w dębickiej Galerii Sztuki MOK.

W plenerze udział wzięło dziesięcioro młodych mieszkańców powiatu dębickiego. Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

• 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

• 13 Gru
    V Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością "I Ty Masz Talent", Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Os., godz. 9.30. 09:30 to 10:30