87541245-24Terrorysta, przetrzymywany zakładnik, podłożone ładunki wybuchowe i ewakuacja budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy. Tak wyglądały dzisiejsze (27 czerwca br.) ćwiczenia obronne pn. „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatów i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa w czasie wojny" pod kryptonimem „Akacja 2018”.

Efektem negocjacji było uwolnienie zakładniczki i zatrzymanie zamachowca. Ćwiczenia stanu gotowości obronnej prowadzone były równolegle również na moście kolejowym na rzece Wisłoce oraz w Pilźnie. Miały na celu doskonalenie procedur obowiązujących w sytuacjach zagrożenia. Takie treningi pozwalają wychwycić wszelkie niedociągnięcia i błędy, aby uniknąć ich w przyszłości, w przypadku realnego wystąpienia niebezpieczeństwa.

W akcji, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, wzięli udział m.in. mundurowi z Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz 33. Batalionu Piechoty Lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy.

ZDJĘCIA udostępnine przez DĘBICA.TV

ZOBACZ FILM

• 19 Lip
    XLIX Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day