cznik-zachd-dron-3Ponad 4 mln złotych otrzymał Powiat Dębicki z Ministerstwa Infrastruktury na budowę zachodniego łącznika autostrady A4. - Zaangażowanych w tę sprawę było bardzo dużo osób. Zwracaliśmy się do posłów, senatorów, do ministerstwa.  Bardzo pomogli nam radni Stanisław Przetacznik oraz Aleksander Reguła. Obaj panowie skutecznie lobbowali w tym temacie - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek.

Inwestycja, która zakłada powstanie nowej drogi oraz dwóch rond, ma być gotowa we wrześniu bieżącego roku. Jej całkowity koszt to 22 mln złotych. – Już wcześniej pozyskaliśmy blisko 15 mln dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz 1,5 mln zł z budżetu Sejmiku Województwa Podkarpackiego – podkreśla Starosta Andrzej Reguła.

Jednocześnie Powiat nadal stara się dodatkowe pieniądze na budowę mostu na Wisłoce, który ma stanowić drugą część łącznika zachodniego. Koszt budowy przeprawy oszacowano na blisko 29 mln zł. Na ten cel Powiat Dębicki zdobył już z RPO Województwa Podkarpackiego 15 mln zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 maja 2019 roku.

• 19 Lip
    XLIX Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day