hunia 18Uczeń klasy III d, I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy - Jaromir Hunia, dwukrotny zwycięzca etapu centralnego XLVI i XLVII Olimpiady Biologicznej, pod koniec lipca 2018 r. po raz kolejny reprezentował nasz kraj w zawodach  Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Gospodarzem zawodów olimpijskich był w tym roku Iran. Po zaciętej  rywalizacji między uczestnikami z kilkudziesięciu krajów, która obejmowała zarówno etap teoretyczny, jak i praktyczny – Jaromir został laureatem brązowego medalu. Jest to nagroda za trud, poświęcenie i olbrzymią pracę włożoną w przygotowania do tej naukowej rywalizacji.

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (IBO) to prestiżowe wydarzenie dla młodych biologów z całego świata. IBO trwa zwykle siedem dni. Podczas tłumaczeń, sprawdzania testów i obrad jury, młodzież uczestniczy w wielu imprezach kulturalnych, turystycznych i rozrywkowych, służących poznaniu przyrody i kultury odwiedzanego kraju, a przede wszystkim poznaniu się uczestników i ich wzajemnej integracji. Dla każdego uczestnika udział w Olimpiadzie jest niezapomnianym przeżyciem i wyróżnieniem.

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

• 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day