strzelectwo miniW dniach 25 – 27 września 2018 r. we Francuskiej miejscowości Chateauroux, odbył się Puchar Świata w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących. Reprezentantka Kadry Polski, zawodniczka Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”, Barbara Moskal wraz z asystentem: Katarzyną Moskal, nie miała sobie równych!. Wywalczyła dwa złote medale, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata zarówno w postawie leżąc jak i stojąc.

Dla Barbary Moskal, mieszkanki powiatu dębickiego, był to debiut w Turnieju rangi Światowej. Sukces, który osiągnęła to praca przede wszystkim Jej samej, trenera: ppłk Zbigniewa Sebzdy oraz asystentki, z którą na co dzień pracuje: Katarzyny Moskal.

• 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day