39 01Puchary, dyplomy i nagrody wręczono podczas Podsumowania Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2017/2018. Impreza odbyła się wczoraj (16 października br.) w Zespole Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy. Wśród wyróżnionych znalazły się drużyny: badmintona chłopców z Szoły Podstawowej w Straszęcinie, szachowa z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz lekkoatletyczna dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Otwierając podsumowanie, Członek Zarządu Powiatu Dębickiego Zygmunt Żabicki podziękował uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego, organizatorom sportu oraz samorządowcom za ich zaangażowanie w promocję sportowego stylu życia. W roku szkolnym 2017/2018 Powiat Dębicki zajął II miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz uplasował się na III miejscu w Licealiadzie Młodzieży.

W trakcie spotkania zebrani obejrzeli efektowne popisy wychowanków Mistrzowskiej Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkiej Atletyki "Dębica" Korzeniowski.pl w Dębicy.

WYNIKI PODSUMOWANIA SPORTOWEGO POWIATU DĘBICKIEGO

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 07 Lip