rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

854697zoz-21Już w styczniu 2019 roku zostanie przeprowadzona pierwsza operacja na nowym bloku operacyjnym w dębickim szpitalu. – To będzie zupełnie nowa jakość ratowania życia i zdrowia pacjentów – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Aktualnie trwa odbiór techniczny inwestycji. - Uruchomienie nowego bloku oznacza sprzęt i warunki leczenia na miarę 21. wieku, a jednocześnie otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac modernizacyjnych w szpitalu - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek. – Przed nami m.in. remont bloku porodowego, intensywnej terapii oraz przenosiny oddziału ortopedii na trzecie piętro.      


W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy zaczną działać: liczący 5 sal blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. – Obiekt spełnia wszelkie standardy dla zapewnienia sterylnych warunków do przeprowadzania zabiegów. Jest nawet funkcja bezdotykowego otwierania drzwi – mówi  Marian Adamczyk, Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i pielęgniarstwa ZOZ w Dębicy.


Całkowita wartość inwestycji to kwota rzędu 20 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacia. Realizacja zadania trwa od maja 2017 r. Jej finał nastąpi w listopadzie 2018 r. Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.


Wicestarosta Mateusz Pasek zaznacza, że oprócz nakładów na budowę bloku i lądowiska, Starostwo w ciągu ostatnich dwóch lat wydało w sumie ponad 3 ml zł z własnego budżetu m.in. na nową aparaturę medyczną dla szpitala. – W budżecie na 2019 r. założyliśmy kolejne 2 mln zł dla szpitala. Mam nadzieję, że radni poprą nasz projekt i tego rodzaju finansowe wsparcie stanie się już praktyką, bo szpital nie poradzi sobie bez pomocy samorządu – mówi Mateusz Pasek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 02 Wrz
    Inauguracja obchodów 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, msza w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie