91 08Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami. Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Sadzenie drzew w Straszęcinie odbyło się w piątek (26 października br.). Było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day