91 08Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami. Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Sadzenie drzew w Straszęcinie odbyło się w piątek (26 października br.). Było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

• 26 Mar
    Eliminacje VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali w Starostwie Powiatowym w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 8:00. 15:08 to 16:08

• 10 Kwi
    Finał VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day