91 08Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami. Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Sadzenie drzew w Straszęcinie odbyło się w piątek (26 października br.). Było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

• 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

• 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day