55224415213-17W sobotę (15 grudnia br.) odbył się XI Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów: Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego - utalentowanych zapaśników w stylu klasycznym.

W grupie kadetów i juniorów zwyciężyli zawodnicy ze Szwecji, natomiast drugie miejsca zajęli Hubert Dęborowski i Sebastian Bielański z Wisłoki Dębica. Najwięcej emocji, licznie zebranej widowni, przysporzył finałowy pojedynek w najwyższej kategorii wagowej, w którym ubiegłoroczny zwycięzca Hubert Dęborowski minimalnie uległ szwedzkiemu zapaśnikowi.

Zanim jednak w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 (dawna hala Wisłoki) ruszyła sportowa rywalizacja, Władze Powiatu Dębickiego, Miasta i Gminy Dębica, samorządowcy ziemi dębickiej, zawodnicy, sportowi działacze i sympatycy KS Wisłoka złożyli wieńce i odmówili słowa modlitwy przy grobach Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada.

Memoriał odbył się przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego. Jego organizatorzy to Miasto Dębica oraz KS Wisłoka.

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

• 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day