555888999777-53Ponad setkę prac oceniło jury XIII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Dziś (31 stycznia br.) odbyło się uroczyste podsumowanie tej artystyczne rywalizacji. Nagrody dla uzdolnionych mieszkańców ufundował Starosta Powiatu Dębickiego. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie oraz Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Temu cyklicznemu wydarzeniu od lat przyświeca idea pielęgnowania tradycji z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. W konkursie wzięli tym razem udział twórcy 50 szopek w kategorii: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, autorzy ośmiu szopek w kategorii: osoby niepełnosprawne oraz 43 szopek w kategorii: szopka rodzinna.

Zwycięzcy przyjmowali gratulacje i nagrody z rąk przedstawicieli władz powiatowych i miejskich. Spotkanie zyskało wyjątkowy, świąteczny klimat dzięki występowi Magdaleny Pych, która zachęcała zebranych do wspólnego kolędowania.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ FILM

• 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day