teatry222555999-21Młodzi artyści z rozmachem zaprezentowali dziś (12 kwietnia br.) swoje pomysły i sceniczny warsztat podczas XII Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów w Domu Kultury „Kosmos” w Dębicy. Statuetka zwycięzcy trafiła do Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka za spektakl „Czarowna noc”.

Druga nagroda powędrowała do Grupy Teatralnej „Talia” z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego za „Balladę o pewnej panience”. Trzecie miejsce zajęła Grupa Teatralna „Kwiatek” z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za przedstawienie „Dzidzibobo”. Natomiast wyróżnienie przyznano Dorocie Kusibab z II LO za monodram „Masara”.

Jury nagrodziło także najlepszych aktorów: Tomasza Sysłę („Ekonomik”), Mateusza Ciurkota („Kwiatek”) oraz Ignacego Kamińskiego (II LO).

Spektakle oceniało jury w składzie: Jan Michalak, Robert Chodur oraz Dominika Migoń. Przegląd został zorganizowany przez Powiat Dębicki oraz II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Nagrody dla uczestników ufundowało dębickie Starostwo Powiatowe.

ZOBACZ FILM

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

• 07 Lip