887548Radni jednogłośnie udzielili dziś (11 czerwca br.) absolutorium Zarządowi Powiatu Dębickiego z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Wcześniej udzielenie absolutorium pozytywnie zaopiniowała Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, pozytywną opinię wydała w tej sprawie również Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować Państwu za to absolutorium – tuż po głosowaniu zwrócił się do wszystkich radnych Starosta Piotr Chęciek. – Dziękuję również Zarządowi poprzedniej kadencji, Panu Staroście Andrzejowi Regule i Wicestaroście Mateuszowi Paskowi. Dziękuję pani Skarbnik oraz pani Dyrektor Wydziału Budżetowo-Księgowego, które czuwały nad przygotowaniem i realizacją budżetu.

Starosta Chęciek podkreślił, że aktualnie odbywa się realizacja kluczowych inwestycji, na które już udało się zdobyć środki zewnętrzne. – Wszystkiego nie da się zrobić od razu. Jednak biorąc pod uwagę, że to dopiero połowa pierwszego roku 5-letniej kadencji, myślę, że mamy powody do zadowolenia – stwierdził.

• 21 Wrz
    XII Zapaśniczy Memoriał Dębickich Mistrzów im. Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada, Andrzeja Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

• 30 Lis
    Kabaret Moralnego Niepokoju – nowy program „Tego jeszcze nie grali” Dom Kultury „MORS” w Dębicy, godz. 16:00. All Day