se1112-18„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” to temat spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Jego uczestnicy wzięli udział w wykładach, mogli również sprawdzić swój refleks na symulatorze kontroli czasu reakcji oraz ostrość wzroku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także akcja sprawdzania stanu technicznego rowerów i doposażania ich w urządzenia oświetlające i odblaskowe.

W spotkaniu (9 lipca br.) z mieszkańcami powiatu dębickiego uczestniczyli m.in. Wicestarosta Powiatu Adam Pieniążek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Dębicy - podinspektor Waldemar Mytkoś. Wydarzenie odbyło się przy aktywnym udziale seniorów. Padło wiele pytań związanych z poruszaniem się pieszych po miejscowych drogach, w oparciu o zdarzenia, które miały miejsce w roku ubiegłym.

Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników oraz podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Organizatorzy wydarzenia to Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja. Lokalnym partnerem przedsięwzięcia był Powiat Dębicki.

• 25 Sie
    Dożynki Powiatowe w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

• 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day