rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

road-sign-663368 1920W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica - Straszęcin - Grabiny - Czarna dot. budowy nowego mostu przez rzekę Wisłokę w Dębicy, w okresie od dnia 20.03.2019 r. do 30.04.2019 r. wystąpią utrudnienia w ruchu po stronie północnej rzeki Wisłoki. Tj. od strony miejscowości Straszęcin w obrębie skrzyżowania z drogami gminnymi (w tym drogą prowadzącą ruch w kierunku Oddziału Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy). Ruch będzie odbywał się wahadłowo z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

siedziba starostwaUdogodnienie dla petentów Wydziału Komunikacji i Transportu wprowadziło Starostwo Powiatowe w Dębicy. Płatności związane z opłatami skarbowymi, wydaniem praw jazdy oraz rejestracją pojazdów można już regulować za pomocą kart płatniczych bezpośrednio u pracowników obsługujących interesantów Wydziału.

 

Do tej pory, żeby uiścić opłatę, trzeba było udać się do agencji banku mieszczącej się w Starostwie. Teraz wszelkie formalności można załatwić przy jednym okienku, co znacznie skróci czas obsługi klientów. Osoby, które jednak zechcą zapłacić gotówką, tak jak dotychczas mogą dokonać płatności w agencji.

53514199 2231381217113455 923582002030968832 oDo Powiatu Dębickiego trafi 132 tys. zł na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Promesę na tę kwotę, z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, odebrał w Rzeszowie Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji geologicznej, koniecznej do wykonania stabilizacji dwóch osuwisk wraz z odbudową dróg powiatowych: nr 2404R Połomia – Gębiczyna – Południk w Połomi (gm. Pilzno) oraz drogi nr 1311R Zalasowa – Lubcza – gr. powiatu – Dęborzyn w Zagórzu (gm. Jodłowa). Oba zadania będzie realizował Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy.

 

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

215478888899-28Uroczystości w centrum miasta, organizowane przy udziale 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. PBOT im. Ł. Cieplińskiego, rozpoczęły wczoraj (10 marca br.) patriotyczno-religijne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. – „Ponieważ żyli prawem wilka, Historia o nich głucho milczy” pisał poeta Zbigniew Herbert – zwrócił się do zebranych na Rynku Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. – Nie udało się jednak władzy sowieckiej doprowadzić do tego, aby nasi Bohaterowie pozostali wiecznie nieznani. Wracają nasi Bohaterowie, wraca pamięć o Nich.


Po tym jak Starosta powitał wszystkich zgromadzonych, głos zabrał Burmistrz Dębicy. Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Chwilę później uczestnicy uroczystości, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, przeszli z Rynku do kościoła pw. Św. Jadwigi w Dębicy, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej.


Po mszy św. zebrani udali się na cmentarz wojskowy, by uczestniczyć w modlitwie i apelu pamięci. Oddano tam także salwę honorową i złożono kwiaty. Dębickie obchody zakończył wieczorny koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka: „Podziemna Armia Powraca”. Na scenie Domu Kultury „Mors” zaprezentowali się również młodzi wykonawcy z Grupy Artystycznej SAFO.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

erasmus 2019Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

 

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

 

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

34 31Blisko 30 KGW uczestniczyło w V Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2019.

 

Podczas przeglądu przedstawicielki KGW prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. W podziękowaniu za swój trud włożony w krzewienie polskiej tradycji i kultury Panie z Kół Gospodyń Wiejskich odebrały z rąk Starosty Powiatu Piotra Chęćka, Wicestarosty Adama Pieniążka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Maziarki dyplomy oraz bony upominkowe.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury, a także reprezentanci instytucji związanych z działalnością na rzecz rolnictwa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

wl 19Powiat Dębicki przystąpił do drugiej edycji programu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, który umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu.

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 

Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy powiatu dębickiego mogą rozliczyć swój PIT za 2018 rok za pomocą specjalnie utworzonego darmowego programu. Na naszej stronie internetowej znajduje się przycisk, który bezpośrednio przekieruje Państwa do programu.

 

Wskazanie konkretnej organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym skutkuje tym, że 1% należnego podatku nie trafia do budżetu państwa, tylko na konto wybranej organizacji.

 

PRZEKAŻ 1% PODATKU ORGANIZACJI

32 06Uroczystego otwarcia bloku operacyjnego oraz lądowiska dla helikopterów dokonali dzisiaj (28.02.2019 r.) w dębickim szpitalu: poseł na Sejm RP Pan Jan Warzecha, Pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Starosta poprzedniej kadencji Andrzej Reguła, Waldemar Szumny przedstawiciel Marszałka Województwa podkarpackiego, Robert Bugaj Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Walenty Twardy przedstawiciel firmy ERBUD oraz dyrektor ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys.

 

Uczestnicy wydarzenia mogli z bliska zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem bloku oraz podziwiać panoramę miasta z wysokości lądowiska dla helikopterów usytuowanego na dachu nowego obiektu.

 

Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

horyzontEdukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

31 06W podziękowaniu za całokształt działalności NGO w powiecie dębickim, Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało szkolenie z okazji Światowego Dnia NGO.

 

Szkolenie przeprowadził wieloletni praktyk, członek komisji oceniających oferty w otwartych konkursach ofert, koordynator licznych projektów, członek Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, dr Maciej Kunysz.

 

Mamy nadzieję, że stowarzyszenia wyniosły dużo praktycznej wiedzy, dzięki której będą mogły rozwijać swoją dalszą działalność.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 26 Mar
    Eliminacje VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali w Starostwie Powiatowym w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 8:00. 15:08 to 16:08

  • 10 Kwi
    Finał VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day

  • 12 Kwi
    XV Konkurs Modeli Redukcyjnych "Ogniwko 2019" w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20. 20:19 to 21:19

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie