rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

11 08Kilkudziesięciu nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz opiekunów odebrało 14 czerwca br. podziękowania, nagrody i dyplomy z okazji Powiatowego Podsumowania Osiągnięć Edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019. Gratulacje składali wspólnie Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz były Starosta Andrzej Reguła. Wydarzenie, które odbyło się w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ LISTĘ WYRÓŻNIONYCH

11111114454XVI edycja konkursu ,,Ja i moje środowisko” odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu. Jedynym z jej elementów było przygotowanie w formie elektronicznej pracy pod tytułem ,,Zdrowy styl życia młodzieży" . Wśród nagród znalazła się wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego, ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

W konkursie wystartowali uczniowie z jedenastu szkół. Autorzy najlepszych prac to dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5, SP nr 9 i Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Dębicy oraz ZS w Pustkowie-Osiedlu i ZS w Paszczynie. Gratulacje i nagrody dla laureatów wręczyli wspólnie Wicestarosta Powiatu Dębickiego Adam Pieniążek i Dyrektor ZS w Pustkowie-Os. Sławomir Słyś.

Laureaci konkursu:
• 1 miejsce ex aequo: Aleksandra Kliś oraz Zuzanna Barnaś, SP nr 5 w Dębicy, opiekun p. Wiesława Klisiewicz,
• 2 miejsce ex aequo: Filip Polek, ZS w Pustkowie-Osiedlu, opiekun p . Bogusława Zapart oraz Artur Ryba, ZS w Paszczynie, opiekun p. Małgorzata Tyksińska,
• 3 miejsce ex aequo: Caroline Zarzeczny, MG nr 4 w Dębicy, opiekun p. Dorota Mleczko oraz Marlena Śmietana, SP nr 9 w Dębicy, opiekun p. Irena Stawarz.

ZOBACZ NAGRODZONĄ PREZENTACJĘ

kr1940Nie brakowało uśmiechu, ale i wzruszeń podczas V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci dla Małych i Dużych”. Swoje umiejętności zaprezentowały w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Nagrody dla uczestników ufundowało dębickie Starostwo Powiatowe. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.


Konkurs odbył się 27 maja br. w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Młodzi recytatorzy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I - III szkół podstawowych, klas IV – VII SP, uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Występy uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - Dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Dębicy Małgorzata Gargas oraz członkowie - Dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy Elżbieta Kłęczek i instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy Magdalena Żmuda.


O wyborze zwycięzców decydowały dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (Fot. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy)

2569-15Konsultacje ze specjalistami w zakresie metod edukacyjno-terapeutycznych, piknik integracyjny przy dźwiękach kapeli, artystyczne popisy uczniów oraz wystawa prac dzieci i młodzieży – to kilka propozycji z jakich skorzystali dziś (16 maja br.) uczestnicy spotkania w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Imprezę zorganizowano z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

06 03Już po raz czternasty odbył się w Zespole Szkól Ekonomicznych w Dębicy II etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”. Konkurs, zorganizowany przez anglistki panią Agatę Wolak i panią Martę Cabaj przy współpracy z dyrekcją szkoły oraz Starostwa powiatowego w Dębicy, adresowany był do uczniów szkół średnich powiatu dębickiego, którzy wypadli jako najlepsi w eliminacjach szkolnych.

 

Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie i pogłębianie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych, promocja zdrowego stylu życia, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy oraz pogłębienie motywacji do nauki języków obcych. Impreza corocznie objęta jest honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy, które ufundowało uczestnikom bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Łącznie do konkursu zakwalifikowano 16 uczniów wśród których wyłoniono następujących zwycięzców:
Miejsce I: Adam Nowak z  II Liceum Ogólnokształcącego im ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Miejsce II: Faustyna Zawojowska z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy
Miejsce III: Adrian Zuba z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

05 03W ramach projektu realizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego i NSZZ Solidarność przez rzeszowski oddział IPN 8 kwietnia br. odbyło się seminarium zatytułowane „Zbrodnia wołyńska”. Złożone z dwóch części zajęcia – wykład oraz warsztaty dla nauczycieli poprowadzili mgr Artur Brożyniak pracownik IPN oraz dr Joanna Kordzikowska.

 

Projekt będzie złożony z cyklu ośmiu spotkań adresowanych głównie do nauczycieli przedmiotów humanistycznych z powiatu dębickiego. Kolejne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. "Rok 1989",
2. "Losy ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego",
3. "Wrzesień 1939 - wybuch II wojny światowej - dwie okupacje",
4. "Grudzień' 70",
5. "Mała Ojczyzna - Leopold Lis - Kula. Żołnierz Niepodległej",
6. "Jak uczyć o Polskim Państwie Podziemnym" (zakres zajęć obejmuje przede wszystkim historię regionu),
7. "Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie".

 

Kolejne spotkanie, poświęcone wydarzeniom 1989 roku, odbędzie się już w czerwcu. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest p. Aneta Kwolek – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

 

Zapraszamy zainteresowanych!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Katarzynę Kyc

wilcz111254-22Wielu wzruszeń dostarczyli publiczności finaliści V edycji konkursu historycznego O Żołnierzach Wyklętych „Wilczymi Śladami”. Młodzi ludzie prezentowali dziś (19 marca br.) w Domu Kultury „Mors” zdolności wokalne i krasomówcze, dedykując swoje występy Niezłomnym Bohaterom. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Dębickiego.


W zmaganiach wzięli udział uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje i nagrody dla zwycięzców wręczyli wspólnie panowie: Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Maciej Małozięć, Wiceburmistrz Dębicy. Finał konkursu uświetnił spektakl „Chcieli tylko wolnej Polski” w wykonaniu Grupy Artystycznej SAFO.


Organizatorzy i partnerzy konkursu to Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

854796523-2Sporym powodzeniem cieszył się Salon Gimnazjalisty i Ósmoklasisty, który zorganizowano 12 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Wydarzenie zgromadziło tłumy młodych ludzi, również spoza powiatu dębickiego. Wśród odwiedzających byli przede wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjów i klas ósmych podstawówek, którzy rozmawiali z wystawcami, zbierając informacje na temat oferty edukacyjnej 2019/2020 szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w naszym powiecie. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

7777788812 marca br., w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, w godzinach 8.00 – 16.00 odbędzie się Salon Gimnazjalisty i Ósmoklasisty, organizowany z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów i klas ósmych podstawówek oraz o ich rodzicach.


Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 2019/2020 szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Dębicki. Serdecznie zapraszamy do udziału!

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

  • 09 Lip
    Spotkanie dla seniorów z udziałem policjantów i ekspertów ruchu drogowego pt. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” w Starostwie w Dębicy, ul. Parkowa 28, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie