rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

015 11Starosta Powiatu Dębickiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A w dniach 24 – 25 października 2014 r. zorganizowali kolejną edycję „Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki”. Tym razem festiwal odbył się w powiecie dębickim -
w I Liceum Ogólnokształcącym Dębicy.

014 01Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku od kilu dni ma do dyspozycji nowy, nowoczesny ciągnik rolniczy. Ta placówka oświatowa, jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie dębickim mającą w swej ofercie edukacyjnej kierunki typowo rolnicze takie jak: technik mechanizacji rolnictwa, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych. Nauczyciel zawodu pan Grzegorz Grzesiakowski nie ukrywa zadowolenia.

 

„(...) Razem z uczniami cieszymy się, że takiej klasy sprzęt trafił do naszej szkoły. Przyszli mechanizatorzy będą przygotowywać się do swego zawodu mając do dyspozycji ciągnik, jaki chciałby mieć w swoim parku maszynowym niejeden producent żywności (...) – komentuje nowy nabytek Grzesiakowski (notabene radny Powiatu Dębickiego i Przewodniczący Komisji Oświaty).

Kliknij aby zobaczyć plakatPowiat Dębicki oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A, zaprasza do wzięcia udziału w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Dębicy, który odbędzie w dniach 24-25 października 2014r. w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły, ul. Słowackiego 9.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej13 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się zaproszeni goście, m.in.: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łączak, przedstawiciele samorządu powiatowego, nauczyciele oraz uczniowie. Odświętnego charakteru nadała uroczystości obecność pocztów sztandarowych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego.

009 00014 września 2014 r. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy już po raz piąty gościło młodzież z Ashdod w Izraelu.

 

To kolejne spotkanie realizowane jest w ramach miedzynarodowego projektu „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów”. W tym roku I LO odwiedziła grupa 70 osób, którą oficjalnie powitał dyrektor szkoły Ryszard Pękala. Goście z Izraela oejrzeli film promujący szkołę i powiat dębicki. Podczas zajeć integracyjnych młodzież miała okazję lepiej się poznać, nawiązały się bliższe znajomości, które zaowocowały wymianą adresów i telefonów. Przy wspólnej zabawie, z tańcami i śpiewem znikły wszelkie róznice kulturowe, a mury „Jagiełły” wypełniły się pozytywną energią, która na długo pozostanie w pamięci uczniów .

 

Od lat organizatorką spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej jest Pani Ludmiła Stelmach – Kołodziej nauczycielka historii w I LO w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

008 02Dwumiesięczny okres wakacji to dla uczniów i nauczycieli czas odpoczynku, dla administrujących budynki szkolne czas na modernizacje i prace remontowe. Tegoroczne wakacje były bardzo pracowite dla większości szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Dębicki jest organem prowadzącym.

 

(…) Przed kilku laty przeprowadzono gruntowną termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Kompleksowym remontom poddane zostały wszystkie budynki szkoły – między innymi wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a szkoła otrzymała nową elewację. Podczas tegorocznych wakacji kontynuowano prace na zewnątrz budynków. Mając na uwadze fakt, że szkoła ze względu na specyfikę nauczania prowadzi kursy nauki jazdy dla uczniów – wyremontowany został plac manewrowy - komentuje Starosta Władysław Bielawa

007 03Jak co roku samorząd powiatowy dobrze przygotował się do „walki” o absolwentów gimnazjów. W ofercie edukacyjnej w liceach ogólnokształcących pojawiły się liczne rozszerzenia przedmiotów, w technikach oraz zasadniczych szkołach zawodowych – zróżnicowane zawody.

Dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjum cieszy się II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, a w technikum zawód informatyka w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Pozostałe szkoły wykonały nabór zgodnie z planem. Warto jednak przypomnieć, że dla zainteresowanych są jeszcze wolne miejsca w naszych placówkach w Pilźnie, Jodłowej oraz Pustkowie Osiedlu, dlatego zachęcam do skontaktowania się z wybraną szkołą. W dębickich szkołach zawodowych dysponujemy pojedynczymi wolnymi miejscami w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, Zespole Szkół nr 4 oraz Zespole Szkół Ekonomicznych – mówi Starosta - Władysław Bielawa.

006 01I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Dębicy organizuje pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego konkurs „Powiat dębicki – moja mała Ojczyzna”. W konkursie, który odbędzie się w jesieni br. mogą brać udział gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

ZOBACZ REGULAMIN

005 01Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych poprzez współzawodnictwo uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku obyła się XV edycja tego konkursu, w której wzięło udział ponad 8 tysięcy osób z 289 szkół.

Świetnie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, zdobywając pierwsze miejsca w województwie w każdej z trzech kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych. Z klas I najlepszy okazał się Jan Krasnoid (I e), z klas II – Dawid Tomasiewicz (II a), zaś z III – Maciej Gardziel (III g).

004 019 czerwca br., w II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy odbył się I Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich, zorganizowany z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce. W turnieju udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować jedną z wylosowanych tez:
• 4 czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm
• Rok 1989 – w pełni wykorzystane zwycięstwo,
• Okrągły stół faktycznie odsunął komunistów od władzy w Polsce,
• Reforma Balcerowicza przyczyna siły III Rzeczpospolitej.

  • 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie