rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

009 00014 września 2014 r. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy już po raz piąty gościło młodzież z Ashdod w Izraelu.

 

To kolejne spotkanie realizowane jest w ramach miedzynarodowego projektu „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów”. W tym roku I LO odwiedziła grupa 70 osób, którą oficjalnie powitał dyrektor szkoły Ryszard Pękala. Goście z Izraela oejrzeli film promujący szkołę i powiat dębicki. Podczas zajeć integracyjnych młodzież miała okazję lepiej się poznać, nawiązały się bliższe znajomości, które zaowocowały wymianą adresów i telefonów. Przy wspólnej zabawie, z tańcami i śpiewem znikły wszelkie róznice kulturowe, a mury „Jagiełły” wypełniły się pozytywną energią, która na długo pozostanie w pamięci uczniów .

 

Od lat organizatorką spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej jest Pani Ludmiła Stelmach – Kołodziej nauczycielka historii w I LO w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

008 02Dwumiesięczny okres wakacji to dla uczniów i nauczycieli czas odpoczynku, dla administrujących budynki szkolne czas na modernizacje i prace remontowe. Tegoroczne wakacje były bardzo pracowite dla większości szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Dębicki jest organem prowadzącym.

 

(…) Przed kilku laty przeprowadzono gruntowną termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Kompleksowym remontom poddane zostały wszystkie budynki szkoły – między innymi wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a szkoła otrzymała nową elewację. Podczas tegorocznych wakacji kontynuowano prace na zewnątrz budynków. Mając na uwadze fakt, że szkoła ze względu na specyfikę nauczania prowadzi kursy nauki jazdy dla uczniów – wyremontowany został plac manewrowy - komentuje Starosta Władysław Bielawa

007 03Jak co roku samorząd powiatowy dobrze przygotował się do „walki” o absolwentów gimnazjów. W ofercie edukacyjnej w liceach ogólnokształcących pojawiły się liczne rozszerzenia przedmiotów, w technikach oraz zasadniczych szkołach zawodowych – zróżnicowane zawody.

Dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjum cieszy się II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, a w technikum zawód informatyka w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Pozostałe szkoły wykonały nabór zgodnie z planem. Warto jednak przypomnieć, że dla zainteresowanych są jeszcze wolne miejsca w naszych placówkach w Pilźnie, Jodłowej oraz Pustkowie Osiedlu, dlatego zachęcam do skontaktowania się z wybraną szkołą. W dębickich szkołach zawodowych dysponujemy pojedynczymi wolnymi miejscami w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, Zespole Szkół nr 4 oraz Zespole Szkół Ekonomicznych – mówi Starosta - Władysław Bielawa.

006 01I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Dębicy organizuje pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego konkurs „Powiat dębicki – moja mała Ojczyzna”. W konkursie, który odbędzie się w jesieni br. mogą brać udział gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

ZOBACZ REGULAMIN

005 01Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych poprzez współzawodnictwo uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku obyła się XV edycja tego konkursu, w której wzięło udział ponad 8 tysięcy osób z 289 szkół.

Świetnie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, zdobywając pierwsze miejsca w województwie w każdej z trzech kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych. Z klas I najlepszy okazał się Jan Krasnoid (I e), z klas II – Dawid Tomasiewicz (II a), zaś z III – Maciej Gardziel (III g).

004 019 czerwca br., w II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy odbył się I Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich, zorganizowany z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce. W turnieju udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować jedną z wylosowanych tez:
• 4 czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm
• Rok 1989 – w pełni wykorzystane zwycięstwo,
• Okrągły stół faktycznie odsunął komunistów od władzy w Polsce,
• Reforma Balcerowicza przyczyna siły III Rzeczpospolitej.

003 19W Zespole Szkól Specjalych w Dębicy już po raz kolejny odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na bogatą część artystyczną złożyły się: przedstawienie pt. „Kopciuszek”, występy recytatorów, zespołów tanecznych oraz zespołu wokalno -instrumentalnego.

 

Rozstrzygnięty został także Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Piękny Ogród”.

002 0126 maja 2014 r. szesnastoosobowa grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy, wzięła udział w warszawskim finale V edycji projektu pt. "Kamienie Pamięci", który w roku bieżącym odbywał się pod hasłem "Żołnierze Burzy 44".

 

W projekcie wzięli udział uczniowie klas humanistycznych dębickiej Alma Mater, Aleksandra Momola, Aleksandra Czarnawska, Natalia Kulig, Paulina Dorożewycz, Maria Hamela, Natalia Jasińska z klasy 1c, Mateusz Skarbek, Piotr Waleń z klasy 1d, Kinga Bonar, Klaudia Pociask, Dominika Sanicka, Maria Prucnal, Paulina Uryasz, Magdalena Mateja, Dominika Jarosz, Norbert Sokołowski z klasy 2g. Zadanie, które otrzymali do wykonania, polegało na znalezieniu i zaprezentowaniu osób z terenu powiatu dębickiego, biorących udział w akcji "Burza". Uczestnicy projektu, podzieleni na grupy musieli pozyskać niezbędne informacje dotyczące wybranej postaci; przeprowadzić wywiad z nią lub jej najbliższą rodziną, a następnie przygotować portfolio oraz prezentację multimedialną. Wybranymi przez uczniów, bohaterskimi uczestnikami tamtych wydarzeń zostali: Izabela Baran-Podhalańska, Michał Kloc, Franciszek Parys, Karol Gil, Helena Habas, Jerzy Krupa. Ludwik Porębski, Bolesław Klabacha.

001 04W dniach 6 - 8 czerwca br. w Kamieniu Pomorskim odbyło się posumowanie XX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Podczas uroczystej gali, jury konkursu spośród finalistów z całej Polski uhonorowało „Ósemkę”, wśród której znalazł się reprezentant naszego powiatu, uczeń drugiej klasy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku Patryk Machaj. W Kamieniu Pomorskim towarzyszyli Patrykowi koledzy i koleżanki – laureaci i uczestnicy XIV Powiatowej Edycji Konkursu: Edyta Flis, Bartosz Krzemień, Filip Krzyżak, Katarzyna Machowska i Klaudia Pociask.

 

W Powiecie Dębickim konkurs ten ma już kilkunastoletnią tradycję. Jego inicjatorem jest Fundacja „Świat na Tak”, która poprzez promowanie idei wolontariatu wspiera bezinteresowne działania młodzieży na rzecz potrzebujących. W 14 – letniej historii organizowania konkursu w Powiecie Dębickim, nasi reprezentanci 6 – krotnie stawali na najwyższym podium wśród laureatów ogólnopolskich. Byli to: Katarzyna Kaczka w 2001 r., Magdalena Jabłonka w 2002 r., Mateusz Cebula w 2006 r., Daria Wasilewska w 2011r., Katarzyna Bizoń w 2012 r. i obecny ogólnopolski laureat Patryk Machaj.

 

CZYTAJ RELACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Autorka zdjęć: Ewa Raś

Paweł Drygaś i Dawid Tomasiewicz - uczniowie I Liceum Ogólnokształcacego w Dębicy zostali finalistami 63 Olimpiady Fizycznej, której finał odbywał się w dniach 5 - 8 kwietnia 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Województwo podkarpackie reprezentowane było w finale przez 9-ciu uczniów z 5-ciu szkół. Tytuł finalisty, otwiera im możliwość studiowania praktycznie na każdej uczelni i kierunku, gdzie do rekrutacji wymagana jest fizyka. Wraz z tytułem finalisty, ucznowie mają zaliczony egzamin maturalny w wynikiem 100%.
 

W dniach 25-27 kwietnia 2014 r. w Puławach odbyły się zawody centralne XL Olimpiady Geograficznej. Wśród reprezentantów Okręgu Krakowskiego znalazło się dwoje uczniów z „Jagiełły” – Joanna Socha i Michał Mikuła. Nasi finaliści są dopiero uczniami klasy pierwszej i drugiej. Na uwagę zasługuje również fakt, że Michał Mikuła, uczeń klasy pierwszej, od zawodów okręgowych (od lutego 2014 roku) przesunął się o ponad 40 miejsc w rankingu uczniów o największych osiągnięciach z geografii w Polsce.

Joanna Socha - reprezentowała I Liceum Ogólnokształcace z Dębicy w finale XXXVIII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się w Poznaniu. Z powodzeniem przeszła przez eliminacje szkolne oraz dwustopniowy egzamin drugiego etapu w Lublinie i z 27 lokatą w kraju znalazła się w gronie finalistów miłośników języka Szekspira.

Słowa uznania należą się również Oskarowi Liszce, który uzyskał wynik tylko o 1 punkt niższy od swojej koleżanki i „otarł się o finał”.

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie