rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

3698-9Dzisiaj (19 grudnia br.),nastąpiło przekazanie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został kupiony przez Powiat Dębicki dla Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dziewięcioosobowy ford transit custom (rok produkcji: 2016) kosztował blisko 131 tys. zł, z czego 75 tys. zł to środki otrzymane od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.


- Ten samochód bardzo ułatwi nam życie. Nasi uczniowie uczęszczają między innymi na zajęcia pływackie, często biorą również udział w zawodach sportowych i przeglądach artystycznych, które odbywają się w różnych częściach Podkarpacia. Do tej pory musieliśmy wynajmować transport, teraz mamy własny – nie kryje zadowolenia Marta Biłas, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.  


- Kiedy pani Dyrektor zasygnalizowała nam potrzebę kupna samochodu, od razu podjęliśmy kroki, żeby jak najszybciej sfinalizować tę inwestycję. Nie mieliśmy wątpliwości, że zakup jest niezbędny – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.


- Kupno samochodu to jeden z elementów poprawy warunków kształcenia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. W przyszłym roku pojawi się winda w budynku, docelowo nową szkołę zamierzamy wybudować na terenie byłej jednostki wojskowej w Dębicy – informuje Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

germanyW dniu 15 grudnia br. Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy gościł uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego, biorących udział w konkursie języka niemieckiego. Na tegoroczny konkurs zgłosiły się następujące szkoły:
1. Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy,
2. Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy,
3. Publiczne Gimnazjum w Pilźnie,
4. Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy,
5. Gimnazjum w Starej Jastrząbce,
6. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

trzezwosc14 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ”.

 

W konkursie wzięła udział młodzież z 21 placówek: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy, Publicznych Gimnazjów z Czarnej, Góry Motycznej, Grabin, Lipin, Machowej, Pilzna, Pustyni, Pustkowa, Stasiówki, Strzegocic, Stobiernej, Wiewiórki, Zasowa, Zawady, Zespołu Szkół 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

festiwal zss14 grudnia 2016 roku odbył się III Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „ I TY MASZ TALENT”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miejskiego w Dębicy i Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

W tym roku na scenie pokazały się przedszkolaki z dębickich przedszkoli integracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Krosna, Lubaczowa, Rzeszowa, Strzyżowa, Mielca, Ropczyc, Mrowli, Brzozowa oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Łącznie wystąpiło 90 artystów.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

biznes klasa8 grudnia br. został rozstrzygnięty Konkurs Biznes Klasa, zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, który miał za zadanie wyłonić tandem: pracodawca - szkoła zawodowa, który najlepiej współpracuje w procesie przygotowywania uczniów do zawodu.

 

II miejsce w tym konkursie zajęła firma DARCO, która jest firmą patronacką klasy technik mechatronik w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Firma DARCO przekazuje sprzęt szkole, organizuje praktyki zawodowe, szkoli nauczycieli oraz uczniów w nowoczesnych technologiach. ZSZ nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu dębickiego, jedna z dziesięciu szkół w województwie podkarpackim została wyróżniona „za dbałość o jakość kształcenia i dostosowanie go do potrzeb pracodawców". Należy nadmienić, że wyróżnienie to „Mechanik” otrzymał już po raz drugi. W poprzedniej edycji tego konkursu firma VENTOR współpracująca ze szkołą otrzymała tytuł laureata.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

absolwent zsz1Cezary Zięba, absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy zdobył II miejsce oraz tytułu SUPER TECHNIK ABSOLWENT 2016 w Ogólnokrajowym Konkursie „Technik Absolwent Roku 2016” organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

 

W konkursie udział brali absolwenci średnich szkół zawodowych o branżach mechanicznej, mechatronicznej, samochodowej, elektrycznej, informatycznej oraz pokrewnych (elektronika, teleinformatyka, cyfrowe procesy graficzne, energetyka odnawialna oraz inne).

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas uroczystej Gali podsumowującej X edycję konkursu „TECHNIK ABSOLWENT” oraz XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu SIMP na najlepszą pracę dyplomową obronioną w krajowych uczelniach technicznych. Gala odbyła się 8 grudnia 2016 roku w Warszawskim Domu Technika NOT (Naczelna Organizacja Techniczna). Wyjazd na Galę zapewniła firma patronacka Ventor Sp. z o.o. współpracująca ze szkołą.

333666Staże rozpoczną się w 2017 roku. Miasto, w którym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu będą zdobywać praktyczne umiejętności w hiszpańskich przedsiębiorstwach branży gastronomiczno-hotelarskiej, to andaluzyjska Úbeda. Udział w tym projekcie pomoże młodzieży m.in. w nauce języków angielskiego i hiszpańskiego. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 183 985,99 zł.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PROJEKTU

lekcjaStartuje czwarta edycja organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju „Lekcji o Funduszach Europejskich”. Tym razem akcja skierowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, a jej motywem przewodnim jest przedsiębiorczość. Podczas tytułowych lekcji uczniowie dowiedzą się m.in., jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

sejmikStan powietrza atmosferycznego w powiecie dębickim i działania, jakie można podjąć, aby uchronić się przed zgubnym wpływem zanieczyszczeń - to jedne z wielu tematów podejmowanych przez młodzież podczas XI Sejmiku Ekologicznego w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

Uczestnikom spotkania przyświecały słowa Eryka Mistewicza - dziennikarza i publicysty – który napisał m.in., że „ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu.”

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy

czadRuszyła kolejna akcja informacyjna prowadzona przez Państwowa Straż Pożarną pn. „Czad i ogień – obudź czujność”. Ta akcja jak i poprzednie „ Nie dla czadu”, „Czad cichy zabójca” poświęcone są zagrożeniu jakie powoduje między innymi tlenek węgla zwany potoczne czadem.

 

W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko powstania pożaru. Zbyt duża liczba osób bagatelizuje ten niebezpieczny dla ich zdrowia i życia problem, dlatego Komenda Powiatowa PSP w Dębicy z akcją informacyjną chce dotrzeć do jak największej rzeszy dzieci i młodzieży, uświadamiając im jak niebezpieczne jest to zjawisko. Dlatego zorganizowano spotkania z przedstawicielami szkół z terenu miasta Dębicy i  liceów, spotkania takie odbyły się w dniach 28 listopada i 1 grudnia br.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Komendę Powiatową PSP w Dębicy

  • 20 Wrz
    Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły, godz. 8:30. All Day

  • 07 Paź
    XX DNI SZTUKI - Europejska Noc - Gala Koncertowa, DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day

  • 14 Paź
    XX DNI SZTUKI - Recital Beaty Czerneckiej "ZOL ZAJN", DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie