rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

333666Staże rozpoczną się w 2017 roku. Miasto, w którym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu będą zdobywać praktyczne umiejętności w hiszpańskich przedsiębiorstwach branży gastronomiczno-hotelarskiej, to andaluzyjska Úbeda. Udział w tym projekcie pomoże młodzieży m.in. w nauce języków angielskiego i hiszpańskiego. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 183 985,99 zł.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PROJEKTU

lekcjaStartuje czwarta edycja organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju „Lekcji o Funduszach Europejskich”. Tym razem akcja skierowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, a jej motywem przewodnim jest przedsiębiorczość. Podczas tytułowych lekcji uczniowie dowiedzą się m.in., jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

sejmikStan powietrza atmosferycznego w powiecie dębickim i działania, jakie można podjąć, aby uchronić się przed zgubnym wpływem zanieczyszczeń - to jedne z wielu tematów podejmowanych przez młodzież podczas XI Sejmiku Ekologicznego w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

Uczestnikom spotkania przyświecały słowa Eryka Mistewicza - dziennikarza i publicysty – który napisał m.in., że „ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu.”

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy

czadRuszyła kolejna akcja informacyjna prowadzona przez Państwowa Straż Pożarną pn. „Czad i ogień – obudź czujność”. Ta akcja jak i poprzednie „ Nie dla czadu”, „Czad cichy zabójca” poświęcone są zagrożeniu jakie powoduje między innymi tlenek węgla zwany potoczne czadem.

 

W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko powstania pożaru. Zbyt duża liczba osób bagatelizuje ten niebezpieczny dla ich zdrowia i życia problem, dlatego Komenda Powiatowa PSP w Dębicy z akcją informacyjną chce dotrzeć do jak największej rzeszy dzieci i młodzieży, uświadamiając im jak niebezpieczne jest to zjawisko. Dlatego zorganizowano spotkania z przedstawicielami szkół z terenu miasta Dębicy i  liceów, spotkania takie odbyły się w dniach 28 listopada i 1 grudnia br.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Komendę Powiatową PSP w Dębicy

kartkiDnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna” w ramach Akademii Technicznej w MECHANIKU.

 

Podczas krótkich warsztatów, uczestnicy zostali zapoznani z techniką scrapbookingu, czyli sztuki ręcznego tworzenia, zdobienia i dekorowania kart okolicznościowych. Poznali urządzenia do tworzenia i dekorowania oraz zasady ich stosowania. Po krótkich zajęciach rozpoczął się indywidualny konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną”. Uczestniczki konkursu wykazały się niezwykłą pomysłowością i szerokim wachlarzem artystycznych możliwości.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia Udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

erasmus miniAgencja Pracy Twórczej organizuje warsztaty z pisania wniosku do Programu ERASMUS+ dla placówek edukacyjnych, a także pozyskiwania dodatkowych funduszy dla szkół i przedszkoli.

 

I KOMUNIKAT

 

II KOMUNIKAT

 

mechanikfrontDofinansowanie w wysokości 411 183,67 zł (90 proc. wydatków kwalifikowanych) uzyskał Powiat Dębicki na realizację projektu „Firma plus szkoła to pewna przyszłość”. Wartość zadania ogółem to 456 870,75 zł. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie szans 120 uczniów popularnego „Mechanika” do podjęcia zatrudnienia bezpośrednio po ukończeniu nauki poprzez umożliwienie im zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych, organizację dla nich praktyk i staży oraz podniesienie jakości kształcenia zawodowego. Realizacja projektu ma potrwać do końca października 2018 roku.


Wniosek o dotację został złożony przez Powiat Dębicki oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. - Dokumentacja otrzymała pozytywną opinię na wszystkich etapach oceny – podkreśla Wicestarosta Mateusz Pasek. Przyznane pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

image001O motywach wyborów edukacyjnych i zawodowych, własnym pomyśle na biznes oraz pracy za granicą rozmawiano podczas konferencji adresowanej do uczniów klas maturalnych w powiecie dębickim, która odbyła się 20 października br. Spotkanie w Domu Kultury „Śnieżka” dotyczyło wsparcia młodych osób w procesie ich wejścia na rynek pracy.

 

Patronat nad konferencją objął Starosta Powiatu Dębickiego, który wziął również udział w wydarzeniu. Podczas spotkania głos zabierali m.in. panowie: Janusz Fudała - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny RARR w Rzeszowie, Wojciech Woś - Doradca EURES w WUP w Rzeszowie, Arkadiusz Nepelski ze Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy "ExploRes" w Rzeszowie, asp. szt. Tomasz Totko z KPP w Dębicy, a także Maciej Małozięć - Dyrektor KCE KANA w Dębicy.

 

Organizatorami konferencji byli: Powiatowy Urząd Pracy oraz Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

ekonom2Blisko 1,3 mln zł dotacji zewnętrznej pozyskał Powiat Dębicki na modernizację energetyczną budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 mln zł. Finał przedsięwzięcia zaplanowano na 29 grudnia 2017 roku.


 
Dofinansowanie zostało przyznane decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego. Pełna nazwa projektu to „Głęboka modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy”. Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej III. Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość dofinansowania wynosi 1 290 963,62 zł (85 proc. wydatków kwalifikowanych).

 

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m. in.:
- ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu,
- wymianę okien i drzwi,
- zmianę wentylacji w części pomieszczeń z grawitacyjnej na mechaniczną z odzyskiem ciepła,
- modernizację instalacji c.o.,
- montaż: zaworów i głowic termostatycznych, grzejników, kotła gazowego i kondensacyjnego wraz z osprzętem, liczników ciepła, naczynia wzbiorczego,
- wymianę pokrycia dachowego wraz z innymi elementami połaci dachowej, wykonanie obudowy i sufitów podwieszanych oraz modernizacja instalacji elektrycznej.

 

Planowane prace przyczynią się do obniżenia zapotrzebowania na energię elektryczną, zmniejszenia kosztów eksploatacji obiektu i wzrostu komfortu użytkowników. Mają też zredukować emisję zanieczyszczeń, co pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska naturalnego.

mini ekonomikUroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy.  W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.


Obchody odbyły się 15 października br. Zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Podczas uroczystości świętowano również Jubileusze: 80-lecia „Ekonomika” i 20-lecia Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Sługi Bożej Anny Janke. Wśród gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Dębickiej.

  • 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie