rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

25 26Dużą dawkę pozytywnej energii zaserwowali publiczności uczestnicy XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Impreza odbyła się 21 października br. w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Wzięli w niej udział podopieczni 14 DPS-ów: dwie reprezentacje przygotowały stoiska z rękodziełem, pozostałe grupy – koncerty i widowiska.

 

Przybyłych na przegląd gości powitał Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - To dla nas ogromny zaszczyt, że Dębica została gospodarzem przeglądu. Dzisiejsze wydarzenie doskonale wpisuje się w społeczny i kulturalny charakter powiatu dębickiego. Regionu, który pragnie sprzyjać rozwojowi i realizacji artystycznych pasji swoich mieszkańców – mówił Starosta. - Czeka nas prezentacja bogatego, twórczego dorobku stanowiącego istotę prowadzonej terapii zajęciowej w podkarpackich domach pomocy społecznej. Obejrzymy nie tylko dopracowane widowiska, ale przede wszystkim będzie nam dane podziwiać radość życia, kreatywność i odwagę w podejmowaniu wyzwań.

 

Na widowni zasiedli między innymi samorządowcy Ziemi Dębickiej. Panią Wojewodę Małgorzatę Chomycz-Śmigielską reprezentowały: Urszula Lasota i Jolanta Chabaj-Wiater z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród obecnych był także Maciej Szymański, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Artystów oklaskiwała również młodzież z II LO w Dębicy.

 

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni dębickiego DPS im. Św. Ojca Pio (dom był organizatorem przeglądu). Członkowie muzycznego zespołu „Integracja” zebrali gromkie brawa za recital, na który złożyła się wiązanka znanych i lubianych pieśni biesiadnych. Wszyscy wykonawcy, którzy wystąpili tego dnia, otrzymali dyplomy i nagrody.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

24 04Ciekawe prace młodych artystów są efektem VIII pleneru malarskiego w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 14 – 16 października br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

22 01Już w najbliższą środę (14 października) w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej - rozpocznie się VIII plener malarski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Wezmą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

Nad warsztatem artystycznym młodzieży będą czuwać instruktorzy: Mariola Zając i Ryszard Kucab z dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Dziesięcioro młodych artystów, wraz z opiekunami, spędzi w ośrodku trzy dni. Owocem ich pobytu ma być poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

 

ZOBACZ PROGRAM PLENERU

 

004 011Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Przyroda Powiatu Dębickiego".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

160Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moje spotkania z przyrodą".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

21 04Wyjątkowy koncert odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Kamil Pękala, Katarzyna Plewniak oraz Łukasz Jankowski zabrali publiczność w zachwycający, pełen wzruszeń świat opery i operetki. Artystyczną ucztę  przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

19 1604.10.2015 r. (niedziela) -  Dom Kultury i Kino „KOSMOS” MOK DĘBICA, ul. Lisa 3, godz. 18.30, cena biletu - 50 zł.

KONCERT GALA
I Cześć - „Oczarowanie” - GRAŻYNA BRODZIŃSKA - sopran, primadonna operetki z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyr. Tomasza Chmiela, w programie: pieśni, arie z operetek i musical.
II Część – VaPensiero - WIELKIE CHÓRY OPEROWE - Jan Michalak - bas-baryton, chór Operowy i Orkiestra Symfoniczna Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie pod dyr. IHORA PYLATYUKA, w programie: chóry z wielkich oper G. Verdiego (Nabucco, Trubadur, La Traviata, Don Carlos, Aida).

 

10.10.2015 r. (sobota) - Dom Kultury „Śnieżka" MOK Dębica, ul. Bojanowskiego 18, godz.18.00, cena biletu - 25 zł.

KONCERT MEU FADO
KINGA RATAJ – śpiew z zespołem muzycznym, W programie: portugalskie piosenki fado (życie, energia, miłość… spełnienie).

 

ZOBACZ PLAKAT

17 01Organizatorzy II edycji międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne' 2015" zapraszają artystów - malarzy, grafików i fotografików - do udziału w okolicznościowym Programie i prezentacji prac autorskich.

 

ZOBACZ PROGRAM

Starosta Powiatu Dębickiego
serdecznie zaprasza
na Obchody Święta Narodowego
3 MAJA

 


ZOBACZ PLAKAT

15 01

DSC 001Już po raz dziewiąty w Niedzielę  Palmową 29 marca 2015r., Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocny. W tym roku  do hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej zjechały Koła Gospodyń Wiejskich z całego niemalże powiatu dębickiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dębicy, Bobrowej Woli, Brzostku, Dom Dziennego Pobytu, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Seniora, Domy Pomocy Społecznej z Dębicy i Parkosza, przedstawiciele szkół i osoby prywatne, także z sąsiedniego  ropczycko – sędziszowskiego powiatu, w sumie 35 podmiotów.

Zachwycały przygotowane przez uczestników pomysłowe ozdoby i stoły wielkanocne z maślanymi barankami, kraszankami, kołatkami, laskami chrzanu, kołaczami, mazurkami, pękami kiełbas przystrojonych bukszpanem i paleta kolorowych, różnorodnych, bibułowych kwiatów i stoiskach z tradycyjnymi pisankami wykonanymi techniką rytowniczą, batikową, trawiona w kwasie oraz pisanek współczesnych zdobionych kamieniami, malowanych farbami akrylowymi, stosując technikę decupagu we wzory budzącej się wiosny tworząc wielobarwny kalejdoskop wartości i symboliki jakie niosą tradycje Świąt Wielkanocnych.

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

  • 20 Maj
    Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny oraz Wojewódzkie Święto Ludowe w Paszczynie, godz. 12:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie