rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

16 01W dniu 13 czerwca 2015 r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy przeprowadzono Eliminacje Powiatowe do XVI Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział 30 zawodników i zawodniczek z całego powiatu.

 

Turniej rozgrywany był na 7 stołach, przeciwnicy walczyli do 2 wygranych setów. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dwie grupy: kobiety i mężczyźni. Zwycięzcy otrzymali medale oraz nagrody, natomiast zdobywcy miejsc od I do V dostali pamiątkowe dyplomy.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

15 miniStarosta Powiatu Dębickiego, Wójt Gminy Dębica, Burmistrz Miasta Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się 20 czerwca 2015 r. na Stoku Narciarski w Stobiernej. Dla zawodników przygotowano dwie trasy: dla młodzieży i dorosłych o długości 2 630 m oraz dla dzieci o długości ok. 500 m. Organizacja w/w imprezy ma na celu przede wszystkim rozpowszechnienie amatorskich wyścigów kolarskich oraz innych form aktywnego wypoczynku na rowerach górskich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzację roweru górskiego jako ekologicznego środka transportu i rekreacji oraz propagowanie i szerzenie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Harmonogram Mistrzostw:

Dzieci i młodzież - osoby do 18 roku życia:
- od godz. 8.00 do godz. 9.00 rejestracja zawodników,
- godz. 9.15 - oficjalne rozpoczęcie mistrzostw,
- godz. 9.30 - start kategorii wiekowej do 12 lat – 2 pętle małe XC – trasa dla dzieci,
- godz. 10.00 - start kategorii wiekowej od 13 do 15 lat – 3 pętle małe XC - trasa dla dzieci,
- godz. 10.30 - start kategorii wiekowej od 16 do 18 lat – 1 pętla duża - trasy XC,

 

Dorośli - osoby w wieku od 18 roku życia:  
- od godz. 9.00 do godz. 11.00 rejestracja zawodników
- godz. 11.30 start kategorii wiekowej od 19 do 30 lat – 4 pętle duże - trasa XC,
- godz. 12.30 start kategorii wiekowej od 31 do 45 lat – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 13.30 start kategorii wiekowej od 46 lat wzwyż – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 14:30 zakończenie mistrzostw wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów.

 

ZOBACZ REGULAMIN

 

ZOBACZ PLAKAT

13 88Fundusz Stypendialny Natalii Partyki uruchomił program stypendialny dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Jest to jeden z niewielu programów tego typu w Polsce.

 

Tenisistka stołowa Natalia Partyka na co dzień pokonuje bariery i rywalizuje, również z pełnosprawnymi sportowcami, osiągając liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Stąd jej pomysł, aby zwrócić uwagę na osoby, które z różnych powodów napotykają na swojej drodze bariery uniemożliwiające im kontynuowanie kariery zawodowej i poszerzyć ofertę pomocy dla nich.

 

Natalia Partyka - trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten, Pekinu i Londynu, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć w 2013 r. utworzyła fundusz stypendialny. Teraz zostaną przyznane pierwsze stypendia dla zdolnych sportowców, mających trudności z rozwojem kariery.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIE

11 0129 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy odbył się Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięły 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących następujące placówki oświatowe: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Zespół Szkół w Brzostku oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy - 2 drużyny.

 

Na etapie powiatowym zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu 20 pytań wielokrotnego wyboru ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

12 06Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma wieloletnie tradycje. W tym roku odbywa się już jego XXXVIII edycja. Jak co roku w Turnieju bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Rywalizują oni na szczeblu gminnym, następnie powiatowym, wreszcie wojewódzkim. Ukoronowaniem współzawodnictwa jest finał ogólnopolski, w którym biorą udział najlepsze drużyny z 16 województw w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

W Czarnej odbył się finał powiatowy - wzięły w nim udział drużyny z gmin powiatu dębickiego. Organizatorzy – Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Automobilklub „Stomil” w Dębicy, Komenda Powiatowa Policji, Komisariat Policji w Czarnej oraz Zespół Szkół w Czarnej gościli 6 ekip ze szkół podstawowych oraz 5 z gimnazjów. Uczniowie rywalizowali między sobą na torze przeszkód w miasteczku komunikacyjnym, udzielając pierwszej pomocy oraz pisząc test z przepisów ruchu drogowego.

10 08W sobotę 11 kwietnia 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy siatkarze amatorzy wzięli udział w Powiatowym Finale Rozgrywek w Piłce Siatkowej. Zgłosiły się 4 drużyny reprezentujące Miasto Dębica, Miasto i Gminę Pilzno, Gminę Jodłowa oraz Gminę Żyraków.

 

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Miasto Dębica
II miejsce – Miasto i Gmina Pilzno
III miejsce – Gmina Żyraków
IV miejsce – Gmina Jodłowa

0119 marca br. Klub  „ PLANETA ‘’ wypełnił się  zawodnikami podczas zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy  IV Podkarpackiego Turnieju Bowlingowego „Olimpiad Specjalnych”. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn: SOSW Jarosław, SOSW Mielec, PSOOU Mielec, SOSW Ropczyce, ZSS Stalowa Wola, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Strzyżów oraz ZSS Dębica - w sumie 56 zawodników. Ceremonii otwarcia turnieju dokonali Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica oraz Barbara Pelczar - Białek Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Rozgrywki, będące eliminacjami do zawodów ogólnopolskich przeprowadzone zostały w 12 grupach sprawnościowych.

a03W dniu 25 lutego br. odbył się X Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Ośrodków Specjalnych Powiatu Dębickiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Główny cel turnieju to popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej oraz formy rewalidacji osób z upośledzeniem umysłowym.
    Otwarcia zawodów dokonała Barbara Pelczar – Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - Marta Biłas. Przed przystąpieniem do rywalizacji odbył się mecz pokazowy tenisa stołowego pomiędzy wolontariuszami - zawodnikami UKS „Kępa”, któremu towarzyszył  fachowy komentarz Prezesa Klubu pana Piotra Mazura. W turnieju wzięło udział 6 drużyn
z terenu powiatu dębickiego: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Dębica, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. 

07 06W dniu 17 lutego 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie członków Automobilklubu STOMIL w Dębicy podsumowujące sezon 2014. Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, wraz z Prezesem Automobilklubu STOMIL w Dębicy Jerzym Matelowskim wręczyli działaczom i zawodnikom klubu pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

 

Spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania niektórych inicjatyw podejmowanych lub wspieranych przez klub i jego działaczy. Jerzy Ostręga - nauczyciel Zespołu Szkół w Czarnej przedstawił prezentację multimedialną ilustrującą przebieg Ogólnopolskiego Finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w ubiegłym roku odbywał się w Czarnej. Był również czas na przeglądnięcie bogatej kroniki Automobilklubu STOMIL w Dębicy oraz kuluarowe rozmowy przy kawie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

06 08W dniu 5 lutego br. w Czarnej odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Jeżdżę bezpiecznie”, będący drugą eliminacją VIII Ligi Mistrzów BRD. Do Czarnej przyjechały najlepsze zespoły z ośmiu województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i podkarpackiego. W Turnieju wzięli udział uczniowie z 8 szkół podstawowych i 9 gimnazjalnych. Rywalizowano w trzech konkurencjach: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy oraz jazda rowerem po sprawnościowym torze przeszkód.

 

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się gospodarze ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie ze szkoły w Hucie Krzeszowskiej i Stroniu. Wśród gimnazjalistów kolejność była następująca: Zakrzów, Włoszczowa, Koluszki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Natasza Murtaś z Czarnej (szkoły podstawowe) i Michał Drabik z Koluszek (szkoły gimnazjalne).

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie