rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

DSCF7867Hala sportowa przy Zespole Szkół nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy przeszła gruntowny remont. Roboty objęły między innymi wymianę podłogi, części stolarki drzwiowej oraz docieplenie ściany zewnętrznej budynku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Hala została również wyposażona w profesjonalny sprzęt sportowy, zegar elektroniczny z tablicą wyników i dwustrefowy system nagłośnienia. Jej użytkownicy, którymi są przede wszystkim uczniowie dębickiego „Kwiatka” oraz zawodnicy Klubu Sportowego „Wisłoka”, zyskali nowoczesne warunki do treningów i rozgrywania meczów tenisa, badmintona, koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkowej.

111111111111Puchary, dyplomy i nagrody wręczono podczas Podsumowania Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2014/2015. Impreza odbyła się w piątek (13 listopada br.). Wśród wyróżnionych znalazła się drużyna unihokeja chłopców w Zespole Szkół w Brzeźnicy, która zdobyła brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Unihokeju.

2501 01Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2014/2015 odbyło się w poniedziałek (26 października br.) w Rzeszowie. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął I miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za Licealiadę Młodzieży w roku 2014/2015.

24 03Już po raz szósty w powiecie dębickim odbył się podkarpacki pieszy rajd dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Wystartowało w nim 50 młodych ludzi ze szkół specjalnych w Mielcu, Strzyżowie, Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Ropczycach, Sędziszowie Małopolskim, Rudniku nad Sanem i Dębicy. Trasa wyprawy wiodła od Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Kamieniec, Kujawy i Małą.

 

Organizatorzy wyprawy to Zespół Szkół Specjalnych oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Rajd odbył się 22 października br. Otwarli go wspólnie: pani Barbara Pelczar - Białek, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, pan Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, pani Bożena Dziadosz, dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Z uczestnikami spotkali się też panowie: Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego i Mateusz Smoła, Przewodniczący Rady Powiatu.

23 160Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku zaprasza dzieci, młodzież szkolną i nauczycieli do udziału w X Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”.

 

Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 20.10.2015 roku.

 


ZOBACZ REGULAMIN i KARTĘ ZGŁOSZENIA

22 20Ponad 20 drużyn rywalizowało podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Pustyni (Gmina Dębica). Strażackie zmagania połączono z akcją edukacyjną realizowaną w ramach programu „Zgaś ryzyko”. Zebrani mogli popróbować własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zawody odbyły się 27 września br. Wystartowało w nich 11 męskich i 10 żeńskich drużyn OSP z powiatu dębickiego. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał druh Władysław Radzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy. Podczas swojego wystąpienia  wyróżnił on zawody jako jeden z ważnych elementów szkolenia - a co za tym idzie - przygotowania sprawnościowego do rzeczywistych działań ratowniczo–gaśniczych.

 

Uczestników strażackich zmagań dopingowali między innymi Posłowie: Krystyna Skowrońska, Renata Butryn i Jan Warzecha, Senator Zdzisław Pupa, druh Franciszek Augustyn, Wiceprezes Zarządu Oddział Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, Ksiądz Józef Jasiurkowski, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Straży Pożarnych Diecezji Tarnowskiej, a także władze samorządowe na czele ze Starostą Powiatu Dębickiego Andrzejem Regułą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Smołą.

21 0127 września 2015 r. na obiektach sportowych Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Górnie odbędzie się VIII Wojewódzki Turniej Szachowy „SZUKAMY TALENTÓW” oraz XIV Międzypowiatowy Turniej Szachowy pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.

 

POBIERZ REGULAMIN I KARTĘ ZGŁOSZENIA

20 34Duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom XV Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Wisłoka 2015”. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników. Wielu z nich przyjechało spoza powiatu dębickiego, między innymi z Rzeszowa, Strzyżowa, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Przecławia, Lublina oraz Jarosławia.

 

Kajakarze, w ciągu dwóch dni (26 i 27 czerwca br.), pokonali  około 50 kilometrów rzeki Wisłoki. Trasa zawodów prowadziła z Kłodawy, przez Brzostek, Jodłową, Pilzno, Dębicę, Żyraków, aż do Kozłowa w gminie Dębica. Na każdym jej etapie, nad bezpieczeństwem wioślarzy czuwali ratownicy.

 

Sportowa impreza stała się okazją do wręczenia odznaczeń za zasługi dla kajakarstwa. Otrzymali je: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński. Odznaki odebrali z rąk Krzysztofa Racułta, Prezesa Zarządu KKW 1929 Kraków oraz  Andrzeja Włosika, Głównego Sędziego Spływu.

19 1920 czerwca 2015 r. na Stoku narciarskim w Stobiernej odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy udziale Urzędu Gminy Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miasta Dębica, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf”.

 

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali:Wójt Gminy Dębica -Stanisław Rokosz, Burmistrz Miasta Dębicy – Mariusz Szewczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego – Mateusz Smoła. Wyrażono nadzieję, że mistrzostwa na stałe wpiszą się do kalendarza imprez sportowych organizowanych w powiecie dębickim i stanowiąc element promocji regionu, z roku na rok przyciągać będą coraz większą liczbę zawodników.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

17 33Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „ WISŁOKA 2015”. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2015 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

 

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie.  Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

  • 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

  • 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day

  • 02 Wrz
    Koncert Zespołu BLUE CAFE z okazji Dożynek Powiatowych na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 20:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie