rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

13 88Fundusz Stypendialny Natalii Partyki uruchomił program stypendialny dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Jest to jeden z niewielu programów tego typu w Polsce.

 

Tenisistka stołowa Natalia Partyka na co dzień pokonuje bariery i rywalizuje, również z pełnosprawnymi sportowcami, osiągając liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Stąd jej pomysł, aby zwrócić uwagę na osoby, które z różnych powodów napotykają na swojej drodze bariery uniemożliwiające im kontynuowanie kariery zawodowej i poszerzyć ofertę pomocy dla nich.

 

Natalia Partyka - trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten, Pekinu i Londynu, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć w 2013 r. utworzyła fundusz stypendialny. Teraz zostaną przyznane pierwsze stypendia dla zdolnych sportowców, mających trudności z rozwojem kariery.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIE

11 0129 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy odbył się Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięły 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących następujące placówki oświatowe: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Zespół Szkół w Brzostku oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy - 2 drużyny.

 

Na etapie powiatowym zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu 20 pytań wielokrotnego wyboru ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

12 06Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma wieloletnie tradycje. W tym roku odbywa się już jego XXXVIII edycja. Jak co roku w Turnieju bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Rywalizują oni na szczeblu gminnym, następnie powiatowym, wreszcie wojewódzkim. Ukoronowaniem współzawodnictwa jest finał ogólnopolski, w którym biorą udział najlepsze drużyny z 16 województw w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

W Czarnej odbył się finał powiatowy - wzięły w nim udział drużyny z gmin powiatu dębickiego. Organizatorzy – Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Automobilklub „Stomil” w Dębicy, Komenda Powiatowa Policji, Komisariat Policji w Czarnej oraz Zespół Szkół w Czarnej gościli 6 ekip ze szkół podstawowych oraz 5 z gimnazjów. Uczniowie rywalizowali między sobą na torze przeszkód w miasteczku komunikacyjnym, udzielając pierwszej pomocy oraz pisząc test z przepisów ruchu drogowego.

10 08W sobotę 11 kwietnia 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Dębicy siatkarze amatorzy wzięli udział w Powiatowym Finale Rozgrywek w Piłce Siatkowej. Zgłosiły się 4 drużyny reprezentujące Miasto Dębica, Miasto i Gminę Pilzno, Gminę Jodłowa oraz Gminę Żyraków.

 

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Miasto Dębica
II miejsce – Miasto i Gmina Pilzno
III miejsce – Gmina Żyraków
IV miejsce – Gmina Jodłowa

0119 marca br. Klub  „ PLANETA ‘’ wypełnił się  zawodnikami podczas zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy  IV Podkarpackiego Turnieju Bowlingowego „Olimpiad Specjalnych”. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn: SOSW Jarosław, SOSW Mielec, PSOOU Mielec, SOSW Ropczyce, ZSS Stalowa Wola, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Strzyżów oraz ZSS Dębica - w sumie 56 zawodników. Ceremonii otwarcia turnieju dokonali Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica oraz Barbara Pelczar - Białek Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Rozgrywki, będące eliminacjami do zawodów ogólnopolskich przeprowadzone zostały w 12 grupach sprawnościowych.

a03W dniu 25 lutego br. odbył się X Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Ośrodków Specjalnych Powiatu Dębickiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Główny cel turnieju to popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej oraz formy rewalidacji osób z upośledzeniem umysłowym.
    Otwarcia zawodów dokonała Barbara Pelczar – Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - Marta Biłas. Przed przystąpieniem do rywalizacji odbył się mecz pokazowy tenisa stołowego pomiędzy wolontariuszami - zawodnikami UKS „Kępa”, któremu towarzyszył  fachowy komentarz Prezesa Klubu pana Piotra Mazura. W turnieju wzięło udział 6 drużyn
z terenu powiatu dębickiego: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Dębica, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. 

07 06W dniu 17 lutego 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie członków Automobilklubu STOMIL w Dębicy podsumowujące sezon 2014. Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, wraz z Prezesem Automobilklubu STOMIL w Dębicy Jerzym Matelowskim wręczyli działaczom i zawodnikom klubu pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

 

Spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania niektórych inicjatyw podejmowanych lub wspieranych przez klub i jego działaczy. Jerzy Ostręga - nauczyciel Zespołu Szkół w Czarnej przedstawił prezentację multimedialną ilustrującą przebieg Ogólnopolskiego Finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w ubiegłym roku odbywał się w Czarnej. Był również czas na przeglądnięcie bogatej kroniki Automobilklubu STOMIL w Dębicy oraz kuluarowe rozmowy przy kawie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

06 08W dniu 5 lutego br. w Czarnej odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Jeżdżę bezpiecznie”, będący drugą eliminacją VIII Ligi Mistrzów BRD. Do Czarnej przyjechały najlepsze zespoły z ośmiu województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i podkarpackiego. W Turnieju wzięli udział uczniowie z 8 szkół podstawowych i 9 gimnazjalnych. Rywalizowano w trzech konkurencjach: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy oraz jazda rowerem po sprawnościowym torze przeszkód.

 

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się gospodarze ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie ze szkoły w Hucie Krzeszowskiej i Stroniu. Wśród gimnazjalistów kolejność była następująca: Zakrzów, Włoszczowa, Koluszki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Natasza Murtaś z Czarnej (szkoły podstawowe) i Michał Drabik z Koluszek (szkoły gimnazjalne).

mini31 stycznia 2015 roku, Uczniowski Klub Sportowy Kępa w Dębicy, Stowarzyszenie „Dziesiątka” i Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zorganizowali Otwarte Mistrzostwa Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym.

 

Ta cykliczna już impreza ma na celu przede wszystkim popularyzację tenisa stołowego wśród dorosłych mieszkańców Dębicy i jednocześnie wyłonienie najlepszych zawodników.

 

W rozgrywkach, nad którymi patronat honorowy przyjął Starosta Powiatu Dębickiego udział wzięło 72 zawodników i zawodniczek kategoriach: kobiety (open), mężczyźni (open), oldboy, weteran i samorządowiec. Ta ostatnia przyniosła zwycięstwo pracownikokm urzędu miejskiego, choć swoich sił spróbowali także starosta Andrzej Reguła i burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

Nagrody zwycięzcom wręczył między innymi Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez UKS "KĘPA"

Starosta Powiatu Dębickiego - Andrzej Reguła objął patronat

nad Otwartymi Mistrzostwami Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym,

które odbędą się w dniu 31 stycznia 2015 r.

w Szkole Podstawowej Nr 10 w Dębicy.

 

KLIKNIJ W PLAKAT

plakat

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

  • 20 Maj
    Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny oraz Wojewódzkie Święto Ludowe w Paszczynie, godz. 12:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie