rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

P3175327W zawodach wystartowało 11 drużyn z województwa podkarpackiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięzców uhonorowano medalami. Organizatorzy turnieju to: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie-Osiedlu oraz dębicki Klub „Dragon” Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja odbyła się 17 marca br. w Klubie „Laguna” w Ropczycach.  

 

W rozgrywkach V Podkarpackiego Turnieju Bowlingowego „Olimpiad Specjalnych” wzięli udział zawodnicy: SOSW w Mielcu, SOSW w Strzyżowie, SOSW w Jarosławiu, SOSW w Przemyślu, SOSW w Ropczycach, SOSW w Krośnie, ZSS w Tarnobrzegu, ZSS w Stalowej Woli, ZSS w Rzeszowie, ZSS w Dębicy oraz PSOUU w Mielcu.  Potyczki w kategorii kobiet toczyły się w czterech grupach sprawnościowych. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup.

 

Podczas sportowej imprezy, Starostę Powiatu Dębickiego reprezentowała pani Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji.

 

Turniej przygotowano dzięki pomocy finansowej i materialnej firm: Rega-Jacht i UPM Service oraz  dzięki wsparciu GOSIR, władz Gminy Dębica i Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ WYNIKI TURNIEJU

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez ZSS w Dębicy)

01 12Pięć drużyn wystartowało w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów. Sportowe zmagania odbyły się w sobotę 12 marca 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Zawodnicy reprezentowali Miasto Dębica, Miasto i Gminę Pilzno, Gminę Dębica, Gminę Jodłowa oraz Gminę Żyraków.

 

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Gmina Żyraków
II miejsce – Miasto i Gmina Pilzno
III miejsce – Miasto Dębica
IV miejsce – Gmina Dębica
V miejsce – Gmina Jodłowa

 

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast trzy pierwsze zespoły - puchary. Statuetkę dla „Najlepszego zawodnika”  odebrał Tomasz Sak, zawodnik z Żyrakowa.

 

ZOBACZ PROTOKOŁY MECZÓW

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

DSCF8868Ponad pół setki najlepszych zawodników w kraju rywalizuje podczas Mistrzostw Polski w Bilard Kobiet i Mężczyzn w Dębicy. W rozgrywkach, oprócz reprezentantów powiatu dębickiego, startują bilardziści między innymi z Krakowa, Poznania, Gliwic, Lublina, Gdańska, Warszawy i Kielc. Impreza odbywa się w dniach 13-17 grudnia br.

 

Mecze rozgrywane są w Hotelu Gold, gdzie o zwycięstwo walczy 42 mężczyzn i 12 kobiet. - Jestem przekonany, że te najważniejsze krajowe zawody przysporzą mnóstwo emocji i wyłonią najlepszych z najlepszych. Biorąc pod uwagę fakt, że wśród uczestników są medaliści mistrzostw świata i Europy jestem przekonany, że poziom sportowy zadowoli każdego kibica – mówi Grzegorz Kędzierski, Prezes Polskiego Związku Bilardowego.

 

Rozgrywki są transmitowane przez telewizję internetową Tvsports. Aktualne wyniki można śledzić na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

28 06Po raz szesnasty nauczyciele rywalizowali w zawodach piłki siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Podczas turnieju zmierzyły się drużyny: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Praktycznego, Miejskiego Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkół nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.

 

XVI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli odbył się 5 grudnia br. i był pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym po gruntownym remoncie, jaki Powiat Dębicki przeprowadził na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Prace objęły między innymi wymianę podłogi, części stolarki drzwiowej oraz docieplenie ściany zewnętrznej budynku. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy, zegar elektroniczny z tablicą wyników i dwustrefowy system nagłośnienia. Po modernizacji, zapewnia doskonałe warunki do realizacji zajęć wychowania fizycznego, treningów w ramach działalności klubów sportowych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych i widowiskowych dla grup zorganizowanych i zakładów pracy.

DSCF7867Hala sportowa przy Zespole Szkół nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy przeszła gruntowny remont. Roboty objęły między innymi wymianę podłogi, części stolarki drzwiowej oraz docieplenie ściany zewnętrznej budynku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Hala została również wyposażona w profesjonalny sprzęt sportowy, zegar elektroniczny z tablicą wyników i dwustrefowy system nagłośnienia. Jej użytkownicy, którymi są przede wszystkim uczniowie dębickiego „Kwiatka” oraz zawodnicy Klubu Sportowego „Wisłoka”, zyskali nowoczesne warunki do treningów i rozgrywania meczów tenisa, badmintona, koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkowej.

111111111111Puchary, dyplomy i nagrody wręczono podczas Podsumowania Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2014/2015. Impreza odbyła się w piątek (13 listopada br.). Wśród wyróżnionych znalazła się drużyna unihokeja chłopców w Zespole Szkół w Brzeźnicy, która zdobyła brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Unihokeju.

2501 01Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2014/2015 odbyło się w poniedziałek (26 października br.) w Rzeszowie. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął I miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za Licealiadę Młodzieży w roku 2014/2015.

24 03Już po raz szósty w powiecie dębickim odbył się podkarpacki pieszy rajd dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Wystartowało w nim 50 młodych ludzi ze szkół specjalnych w Mielcu, Strzyżowie, Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Ropczycach, Sędziszowie Małopolskim, Rudniku nad Sanem i Dębicy. Trasa wyprawy wiodła od Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Kamieniec, Kujawy i Małą.

 

Organizatorzy wyprawy to Zespół Szkół Specjalnych oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Rajd odbył się 22 października br. Otwarli go wspólnie: pani Barbara Pelczar - Białek, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, pan Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, pani Bożena Dziadosz, dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Z uczestnikami spotkali się też panowie: Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego i Mateusz Smoła, Przewodniczący Rady Powiatu.

23 160Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku zaprasza dzieci, młodzież szkolną i nauczycieli do udziału w X Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”.

 

Zgłoszenie udziału w konkursie należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 20.10.2015 roku.

 


ZOBACZ REGULAMIN i KARTĘ ZGŁOSZENIA

22 20Ponad 20 drużyn rywalizowało podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Pustyni (Gmina Dębica). Strażackie zmagania połączono z akcją edukacyjną realizowaną w ramach programu „Zgaś ryzyko”. Zebrani mogli popróbować własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zawody odbyły się 27 września br. Wystartowało w nich 11 męskich i 10 żeńskich drużyn OSP z powiatu dębickiego. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał druh Władysław Radzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy. Podczas swojego wystąpienia  wyróżnił on zawody jako jeden z ważnych elementów szkolenia - a co za tym idzie - przygotowania sprawnościowego do rzeczywistych działań ratowniczo–gaśniczych.

 

Uczestników strażackich zmagań dopingowali między innymi Posłowie: Krystyna Skowrońska, Renata Butryn i Jan Warzecha, Senator Zdzisław Pupa, druh Franciszek Augustyn, Wiceprezes Zarządu Oddział Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, Ksiądz Józef Jasiurkowski, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Straży Pożarnych Diecezji Tarnowskiej, a także władze samorządowe na czele ze Starostą Powiatu Dębickiego Andrzejem Regułą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Smołą.

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie