rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

854697zoz-21Już w styczniu 2019 roku zostanie przeprowadzona pierwsza operacja na nowym bloku operacyjnym w dębickim szpitalu. – To będzie zupełnie nowa jakość ratowania życia i zdrowia pacjentów – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Aktualnie trwa odbiór techniczny inwestycji. - Uruchomienie nowego bloku oznacza sprzęt i warunki leczenia na miarę 21. wieku, a jednocześnie otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac modernizacyjnych w szpitalu - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek. – Przed nami m.in. remont bloku porodowego, intensywnej terapii oraz przenosiny oddziału ortopedii na trzecie piętro.      


W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy zaczną działać: liczący 5 sal blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. – Obiekt spełnia wszelkie standardy dla zapewnienia sterylnych warunków do przeprowadzania zabiegów. Jest nawet funkcja bezdotykowego otwierania drzwi – mówi  Marian Adamczyk, Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i pielęgniarstwa ZOZ w Dębicy.


Całkowita wartość inwestycji to kwota rzędu 20 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacia. Realizacja zadania trwa od maja 2017 r. Jej finał nastąpi w listopadzie 2018 r. Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.


Wicestarosta Mateusz Pasek zaznacza, że oprócz nakładów na budowę bloku i lądowiska, Starostwo w ciągu ostatnich dwóch lat wydało w sumie ponad 3 ml zł z własnego budżetu m.in. na nową aparaturę medyczną dla szpitala. – W budżecie na 2019 r. założyliśmy kolejne 2 mln zł dla szpitala. Mam nadzieję, że radni poprą nasz projekt i tego rodzaju finansowe wsparcie stanie się już praktyką, bo szpital nie poradzi sobie bez pomocy samorządu – mówi Mateusz Pasek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

infografika - du2018Każdego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do ubezpieczonych informację o stanie konta (IOSKU). ZUS uznał, że dla wielu osób informacja może być zbyt skomplikowana, dlatego odbywają się „Dni Ubezpieczonego” pod hasłem: "Informacja o stanie konta ubezpieczonego – ważna informacja o Twojej przyszłości". W ramach akcji organizowane są spotkania z ekspertami.

 

Podczas spotkania eksperci ZUS:
• wyjaśnią wszelkie aspekty związane z informacją o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU),
• krok po kroku pokażą, jak pracownik może sprawdzić, czy są za niego opłacane składki,
• powiedzą, z jakich świadczeń skorzystają Ubezpieczeni dzięki poprawnym zapisom na koncie np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy,
• wyjaśnią, kiedy środki z subkonta ZUS wypłaci bliskim,
• zaprezentują kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy ubezpieczony może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury,
• opowiedzą o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich z punktu widzenia ubezpieczonego i pracodawcy,
• założą wszystkim chętnym profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

 

WIĘCEJ INFORMACJI

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ

den2018--13Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy. Podczas uroczystości świętowano również Jubileusz 80-lecia „Mechanika”.  W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendia Prezesa Rady Ministrów. To uhonorowanie wysiłku jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.


Obchody odbyły się w minioną sobotę (13 października br.). Zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II  w Dębicy.


- Dzisiejszy świat bardzo wysoko stawia poprzeczkę przed każdym młodym człowiekiem, który pragnie realizować swoje życiowe i zawodowe ambicje. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie mieli zapewnione odpowiednie warunki kształcenia – zwracał się do zebranych Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. - W ciągu ostatnich 4 lat nasze szkoły zostały zaopatrzone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, przybyło także przedsiębiorców, którzy we współpracy ze Starostwem wspierają edukację młodzieży i oferują jej zatrudnienie. Na projekty służące podniesieniu jakości kształcenia w powiecie dębickim wydano w mijającej kadencji blisko 2 700 000 zł, a na modernizację i remonty szkolnych obiektów przeznaczono kwotę przekraczającą w sumie 3 800 000 zł.


W trakcie swojego wystąpienia Starosta gratulował nauczycielom i uczniom ich sukcesów. Szczególne wyrazy uznania skierował do laureatów Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, którą odebrali nauczyciele „Mechanika”: Bożena Zielińska oraz Paweł Miłosz.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

budynek starostwoW związku z aktualizacją oprogramowania oraz zaplanowanym szkoleniem dla pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy, informujemy, iż w dniu 16 października 2018 r. (wtorek) przyjmowanie stron w Wydziale KT, odbędzie się w godzinach od 7:45 do 13:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

sesja 2018Wczoraj (10 października br.) odbyła się LI sesja Rady Powiatu Dębickiego w Starostwie Powiatowym w Dębicy, podczas której wręczono szereg podziękowań i nagród.

 

Odznaczenie za zasługi dla ochrony zdrowia otrzymała Pani lek. med. Stanisława Krasnoid oraz Pani lek. med. Stanisława Dybowska.  Za osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrodę otrzymała dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata w Strzelectwie - Barbara Moskal. W czasie sesji Radni jak i goście mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni, którą na co dzień trenuje Barbara. Gratulacje z rąk Starosty Powiatu Dębickiego  oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego otrzymała również I Wicemiss Polski Nastolatek 2018 - Karolina Zaworska.

 

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu LI Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 10 października 2018 r. (środa) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

3256424-26„Akcja Segregacja” - pod takim hasłem odbywało się sprzątanie świata 2018 w powiecie dębickim.  Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy zachęcił do udziału w tym proekologicznym przedsięwzięciu młodych ludzi z całego powiatu. W akcję zaangażowali się uczniowie z kilkunastu szkół oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.


Kolejną edycję powiatowego sprzątania w lasach, którą przeprowadzono w dniach 25 i 26 września br., Starostwo zorganizowało we współpracy z Nadleśnictwem Dębica. Organizatorzy zapewnili uczestnikom akcji transport, rękawice i worki na śmieci, a po ciężkiej pracy zaprosili wszystkich do wspólnego grillowania.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

212121-2Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy znalazł się w „złotej dziesiątce” Liderów Nauki i Zdrowia, czyli wśród największych podmiotów publicznych Podkarpacia wg przychodów w 2017 r. (10. lokata). Natomiast Firma Oponiarska Dębica S.A. odebrała trzy statuetki lidera w kategoriach: sprzedaż eksportowa w 2017 r. (I miejsce), największe przedsiębiorstwo stanowiące oddział globalnej korporacji w 2017 r. (I miejsce) oraz w klasyfikacji głównej rankingu wg przychodów ze sprzedaży w 2017 r. (II miejsce).   


Wyniki rankingu Gazety codziennej Nowiny, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego ogłoszono wczoraj (26 września br.) podczas uroczystej gali Złotej Setki w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Ranking został opracowany na podstawie zestawienia przygotowanego przez dra Krzysztofa Kaszubę, prezesa Zarządu Oddziału w Rzeszowie PTE.


W pierwszej dwudziestce klasyfikacji głównej największych firm regionu wg przychodów ze sprzedaży znalazły się cztery przedsiębiorstwa z powiatu dębickiego: Firma Oponiarska Dębica S.A. (2. lokata), Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. (17. lokata), LERG S.A. (19. lokata) oraz OMEGA Pilzno IT&S Godawski&Godawski Sp. zo.o. (20. Lokata). Dębicki ZOZ uplasował się na 87. pozycji.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

rot ic 3Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, w partnerstwie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, organizuje 26 września 2018 r. (środa) konferencję dla przedsiębiorców, pracodawców oraz młodzieży szkół średnich powiatu dębickiego. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych w Dębicy (ul. Kościuszki 8), o godz. 9.30.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 19 września 2018 r. (środa) pod nr telefonu 14 680 91 45, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w PUP (pok. nr 9).

 

PROGRAM KONFERENCJI

kotlina-pogrze-11-4Mijająca kadencja 2014–2018 upływa pod znakiem wielomilionowych inwestycji. Dzięki skutecznemu zdobywaniu środków zewnętrznych trwa rozbudowa infrastruktury drogowej. Oznacza to ułatwienia dla kierowców, ale przede wszystkim otwarcie regionu na świat i pojawienie się inwestorów, takich jak francuski koncern Hutchinson w Zawadzie, który uruchomił swój zakład dzięki wspólnym staraniom władz powiatu dębickiego i gminy Dębica. Firma już teraz zatrudnia ok. pół tysiąca osób i zapowiada przyjęcie blisko 800 kolejnych pracowników w nowo budowanym, drugim obiekcie.


Władze powiatu postarały się także o imponujący zastrzyk gotówki dla służby zdrowia i oświaty. Szkoły ponadgimnazjalne wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt dydaktyczny, przybyło przedsiębiorców, którzy we współpracy ze starostwem wspierają edukację młodzieży i zapewniają jej zatrudnienie. Natomiast dębicki szpital może pochwalić się aparaturą medyczną z najwyższej półki oraz lądowiskiem dla helikopterów i nowym blokiem operacyjnym.


Efekty ostatnich czterech lat pracy potwierdzają, że hasło promujące Powiat Dębicki „KOTLINA INNOWACJI - POGÓRZE MOŻLIWOŚCI” to realne działania.

 

ZOBACZ FOLDER

NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE W LATACH 2014-2018

 

 

  • 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie