rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

zycz bn 2017

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Mieszkańcom Powiatu Dębickiego głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zdrowia, Bożej dobroci, ludzkiej życzliwości, rodzinnego szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu Nowego Roku.

256487412-2Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli dzisiaj (22 grudnia br.) do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - W tym roku wręczamy światełko z przesłaniem: „W Tobie jest światło”. Przekazujemy je z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności – mówił Mateusz Cebula, Komendant Hufca.

 

- Serdecznie dziękuję harcerzom za pamięć oraz symbol miłości i nadziei. Oby nadchodzące święta były dla nas wszystkich czasem rodzinnego ciepła i spokoju – mówił Wicestarosta Powiatu Dębickiego Mateusz Pasek, który przyjął płomyk z rąk Komendanta.

 

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy dociera do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców miast i wsi.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

talent mini14 grudnia 2017 roku, w sali CKiB w Pustkowie Osiedlu, odbył się IV Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "I TY MASZ TALENT". Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

ddw miniZ dniem 1 stycznia 2018 roku rozpoczyna działalność Dom Dziennego Wsparcia prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu. Dom przeznaczony będzie dla 20 osób głęboko i wielorako niepełnosprawnych, które ukończyły 25 rok życia i są mieszkańcami powiatów: mieleckiego, dębickiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego oraz ropczycko – sędziszowskiego.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

licytacje mini18 grudnia wystartowały internetowe, gminne aukcje charytatywne. Licytując dany przedmiot, wspieramy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy może sprawdzić listę dostępnych przedmiotów na licytację pod adresem internetowym: www.Charytatywni.Allegro.pl/listing?sellerId=47500190.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ PLAKAT

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XLII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 29 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 11:30 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

452158777-10W piątek (15 grudnia br.) w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyła się konferencja z udziałem wybitnych osobistości ze świata medycyny. Głos zabrali prof. dr hab. n. med. Piotr Podolec oraz balneolog, dr. n. med. Marek Janicki.

 

Pierwszy ze specjalistów skupił się na tematyce prewencji i wykrywania chorób układu krążenia oraz na kwestii kompleksowej opieki po zawale serca.

 

Dr Janicki natomiast mówił o zaletach wykorzystania wód leczniczych w Latoszynie (gm. Dębica) w ramach kontynuacji leczenia chorób układu krążenia. Stwierdził on, że Latoszyn ma realną szansę świadczenia usług na takim poziomie jak Solec-Zdrój czy Busko-Zdrój.

 

Konferencja została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Urząd Gminy Dębica.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

fio miniW domu Dziecka „Hanka” w Dębicy zakończył się projekt pn. „Organizacja kursów kwalifikacyjnych oraz zajęć edukacyjnych i sportowych dla wychowanków Domu Dziecka”, który był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

52632563111-1Dzięki hojności Zarządu, Radnych Rady Powiatu Dębickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy, do potrzebującej rodziny trafi jutro (15 grudnia br.) w sumie 18 paczek z prezentami. Upominki przygotowano w ramach „Szlachetnej Paczki” i przekazano je dzisiaj organizatorom akcji. Obdarowani dębiczanie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, troje z sześciorga członków rodziny cierpi na poważną chorobę.


Świątecznie przystrojone pudła zawierają m.in.: chemię gospodarczą, środki higieny osobistej, kilka kompletów pościeli, ręczniki, zestaw garnków i patelni, blender, a także różnorodne produkty spożywcze o długim terminie przydatności. Również kupony podarunkowe do wykorzystania w księgarni o wartości 100 zł oraz drogerii – 200 zł.

 

Przedsięwzięcie koordynowali pracownicy Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Gromadząc prezenty, kierowali się priorytetową listą potrzebnych artykułów, otrzymaną od organizatorów „Szlachetnej Paczki”. Zadbali jednak o to, aby nie zabrakło także upominków, które mają sprawić przyjemność zwłaszcza najmłodszym członkom rodziny. Dlatego dołączono m.in. piłkę nożną, puzzle, gry planszowe, czekolady i wiele innych słodyczy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

145741-38Niezwykle trudnych wyborów musiała dokonać kapituła konkursu „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”. Organizacja przedsięwzięcia służyła publicznej prezentacji sylwetek osób wyróżniających się wyjątkową empatią i aktywną postawą w zakresie działań wolontariackich. Akcja umożliwiła również promocję i popularyzację wartościowych akcji charytatywnych.


Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy. Nominacje do tytułu mogły składać organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe, podmioty gospodarcze działające na rzecz mieszkańców powiatu dębickiego, również grupy nieformalne i osoby fizyczne.


Ostatecznie w kategorii uczniów gimnazjów zwyciężyły ex aequo: Kinga Ozga oraz Patrycja Gac. Wśród wolontariuszy ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Patryk Reguła, a spośród zgłoszonych do konkursu osób dorosłych – Agata Wiater.  


Uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i nagrody, odbyła się 5 grudnia br. w Domu Kultury „Kosmos”. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty z zakresu wolontariatu oraz spektakl przygotowany przez dębicką grupę teatralną „Safo”. Na zakończenie wszyscy częstowali się upieczonym specjalnie na tę okazję tortem.

 

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

  • 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie