rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

aptekiDla wygody mieszkańców na stronie internetowej Powiatu Dębickiego - w zakładce OGŁOSZENIA - umieszczono rozkład dyżurów aptek w Dębicy w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy w 2019 r., w godzinach od 24.00 do 6.00. Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem.

 

ZOBACZ ROZKŁAD DYŻURÓW

 

e aktaOd stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.

 

ZOBACZ INFORMACJĘ

 

 

525896523-5Ciekawe zdjęcia i prace plastyczne uczniów szkół powiatu dębickiego można obejrzeć w centrum Dębicy. Na Rynku znajduje się ekspozycja, która jest efektem dwóch konkursów: plastycznego „Moje spotkania z przyrodą” oraz fotograficznego „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Jury wybrało zwycięzców spośród kilkudziesięciu uczestników.


Artystyczne zmagania zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych osób zostały ufundowane przez firmę KRONOSPAN HPL sp. z o.o. w Pustkowie-Osiedlu, która jest również sponsorem plenerowej wystawy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

siedziba starostwaW związku z inwentaryzacją, Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy w dniu 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) będzie przyjmować interesantów do godz. 12:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

154258744-6Autostradowy Łącznik Dębica Zachód - Straszęcin został oddany do użytku. Ta wielomilionowa inwestycja Powiatu Dębickiego obejmuje m.in. powstanie nowej drogi oraz dwóch rond. Całkowita wartość zrealizowanego zadania wyniosła ponad 22 mln złotych, z czego ponad 20 mln zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne.

 

Blisko 15 z ponad 20 mln zł środków zewnętrznych to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, kwota 1,5 mln zł - pomoc z budżetu Sejmiku Wojewódzkiego, a ponad 4 mln zł - dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

88854222111-28Koncert kolęd i pastorałek w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych uświetnił spotkanie opłatkowe samorządowców ziemi dębickiej. Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli duchowieństwa, oświaty, kultury, służb mundurowych, przedsiębiorców, mediów oraz dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych podległych Starostwu.


Uroczystość odbyła się wczoraj (20 grudnia br.). Podczas koncertu, publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach uczniów i nauczycieli ZPSM. Zanim jednak na scenie pojawili się młodzi artyści, gości powitał Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka. Następnie głos zabrał Starosta Piotr Chęciek, który dziękował za dotychczasowe wsparcie i współpracę, a z okazji świąt Bożego Narodzenia życzył zebranym wszelkiej dobroci oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali lustrzanej szkoły, gdzie ks. Ryszard Piasecki, Proboszcz Parafii pw. Świętej Jadwigi w Dębicy, odmówił modlitwę, po czym zebrani - łamiąc się opłatkiem - składali sobie wzajemne życzenia.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

budynek starostwoStarostwo Powiatowe w Dębicy uprzejmie informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 52/2018 Starosty Powiatu Dębickiego 24 grudnia 2018 r. /Wigilia/ będzie dniem wolnym od pracy. Natomiast w sobotę (15 grudnia br.) Urząd będzie czynny dla Petentów w godz. od 7.30 do 15.30.

Za ewentualne niedogodności przepraszamy.

orszak min6 stycznia 2019 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz szósty ulicami Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Odnowi oblicze ziemi”.

 

Msza św., poprzedzająca wymarsz uczestników tych barwnych, ulicznych jasełek, rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

 

Na trasie orszaku, jego uczestnicy będą świadkami scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa: Scena I – Edykt Cezara, czyli przed wyruszeniem w drogę (schody kościoła pw. Ducha Świętego), Scena II – Ekspedycja Trzech Króli (parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek), Scena III – Poszukiwanie kwaterunku przez Marię i Józefa (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala), Scena IV – Pasterze na wzgórzach (skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego, obok budynku poczty), Scena V – Pokłon Trzech Króli (dębicki Rynek).

 

Orszak Trzech Króli 2019 organizuje Starostwo Powiatowe przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

 

ZOBACZ PLAKAT

ZOBACZ TRASĘ ORSZAKU 2019

7854785412-1Wczoraj (17 grudnia br.) późnym popołudniem Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - Wręczamy światełko z przesłaniem dobroci i jedności. To światło, które łączy – mówiła sam. Zuzanna Grecka z 8. Dębickiej Drużyny Harcerskiej.


Płomyk z rąk młodych mieszkańców powiatu przyjęli panowie: Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Sekretarz Michał Prażak. – Dziękujemy za Waszą pamięć i życzliwość. Ten symboliczny ogień ma dla nas bardzo dużą wartość – zwracał się do harcerzy Wicestarosta. 


W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 r. W tym roku dotarło do naszego kraju w miniony weekend, kiedy to polscy harcerze przyjęli je z rąk słowackich skautów. Za sprawą harcerzy płomyk dotrze teraz do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

  • 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie