rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

kotlina-pogrze-11-4Mijająca kadencja 2014–2018 upływa pod znakiem wielomilionowych inwestycji. Dzięki skutecznemu zdobywaniu środków zewnętrznych trwa rozbudowa infrastruktury drogowej. Oznacza to ułatwienia dla kierowców, ale przede wszystkim otwarcie regionu na świat i pojawienie się inwestorów, takich jak francuski koncern Hutchinson w Zawadzie, który uruchomił swój zakład dzięki wspólnym staraniom władz powiatu dębickiego i gminy Dębica. Firma już teraz zatrudnia ok. pół tysiąca osób i zapowiada przyjęcie blisko 800 kolejnych pracowników w nowo budowanym, drugim obiekcie.


Władze powiatu postarały się także o imponujący zastrzyk gotówki dla służby zdrowia i oświaty. Szkoły ponadgimnazjalne wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt dydaktyczny, przybyło przedsiębiorców, którzy we współpracy ze starostwem wspierają edukację młodzieży i zapewniają jej zatrudnienie. Natomiast dębicki szpital może pochwalić się aparaturą medyczną z najwyższej półki oraz lądowiskiem dla helikopterów i nowym blokiem operacyjnym.


Efekty ostatnich czterech lat pracy potwierdzają, że hasło promujące Powiat Dębicki „KOTLINA INNOWACJI - POGÓRZE MOŻLIWOŚCI” to realne działania.

 

ZOBACZ FOLDER

NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE W LATACH 2014-2018

 

 

usg120 profilaktycznych, bezpłatnych badań USG u dzieci wykonano w Dębicy w ciągu jednego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!”. Przedsięwzięcie zrealizowano przy wsparciu Władz Powiatu Dębickiego. – Nie było żadnych wątpliwości, że akcja jest potrzebna. Z ogromną przyjemnością zaangażowałem się w to przedsięwzięcie – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, który otrzymał od Fundacji podziękowanie za okazaną pomoc.

 

Akcja Fundacji „Słoneczna Przyszłość” z Buska-Zdroju polega na organizacji przesiewowych badań USG w zakresie profilaktyki onkologicznej dla dzieci. Badania wykonywane są w specjalistycznym ambulansie, wyposażonym w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

 

PODZIĘKOWANIE od organizatorów akcji

wybory2Informacja Powiatowej Komisji Wyborczej w Dębicy z dnia 13 września 2018 r. dotycząca składu Powiatowej Komisji Wyborczej w Dębicy oraz harmonogramu pracy komisji.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

 

brzWYKAZ Biura Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Właściciele zdeponowanych w tutejszym biurze przedmiotów, mogą odebrać swoją własność po dopełnieniu formalności w Wydziale Organizacyjno - Administracyjnym, III piętro, pok. 334.

 

 

chimney-sweep-2792895 1920- Instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, a także czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada  bezpieczeństwa. Zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu - przypomina właścicielom i zarządcom budynków Marcin Ziombski, Prezes Krajowej Izby Kominiarzy w KOMUNIKACIE, który wydał w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2018/2019.

lo22223-72Uroczystą mszą św. w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpoczęło się wczoraj (2 września br.) tegoroczne powiatowe święto plonów. Podczas eucharystii poświęcono 23 wieńce dożynkowe przywiezione przez mieszkańców ziemi dębickiej. Uczestnicy nabożeństwa dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj na przyszły rok. Organizatorami dożynek byli Powiat Dębicki oraz Gmina Jodłowa.


Po mszy św. barwny korowód udał się na plac przy miejscowym Zespole Szkół, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Na uczestników imprezy czekały między innymi tradycyjny przegląd wieńców, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2018”, koncerty zespołów HideAway oraz Blue Café, a na zakończenie - zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego Live Band.


Jednym z najważniejszych momentów dożynek był ceremoniał dzielenia chleba. Starostowie tegorocznego Święta Plonów – państwo Małgorzata i Marek Lejowie z Jodłowej - przekazali Staroście Andrzejowi Regule i Wójtowi Gminy Jodłowa Robertowi Musze bochen chleba, który został rozdzielony pomiędzy uczestników uroczystości.


 - Szanowni Rolnicy, to za sprawą Waszego trudu i codziennego zaangażowania na naszych stołach nie brakuje świeżego, swojskiego pieczywa. Dlatego, w imieniu całej społeczności ziemi dębickiej, pragnę gorąco podziękować Wam wszystkim za przywiązanie do ziemi i zawodu – mówił podczas uroczystości Starosta Powiatu Andrzej Reguła. - Nieustannie zmagacie się z przeciwnościami natury, mimo tego Wasza gospodarność, wytrwałość i konsekwencja sprawiają, że lokalne rolnictwo staje się coraz bardziej doceniane i konkurencyjne.


Podczas dożynek zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursie „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2018”. I miejsce otrzymał pan Piotr Szot, mieszkaniec gm. Jodłowa. II miejsce ex aequo przyznano panom Łukaszowi Grzechowi z gm. Czarna oraz Łukaszowi Poprochowi z gm. Żyraków, a III – panu Janowi Onakowi z gm. Pilzno. Natomiast dwa wyróżnienia przypadły w udziale rolnikom: Bogdanowi Kłuskowi z gm. Dębica oraz Stanisławowi Ćwikowi z gm. Czarna. Dyplomy i gratulacje wręczono również starostom dożynek i grupom wieńcowym.


W części artystycznej zaprezentowała się Kapela Ludowa Jodłowianie. Na scenie pojawiła się także grupa HideAway. Największe emocje wzbudził jednak koncert Blue Café. Występ gwiazdy wieczoru odbywał się przy głośnym aplauzie publiczności. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego Live Band.


Starostwo Powiatowe składa serdeczne podziękowania za wsparcie organizacji Dożynek i ufundowanie nagród dla uczestników konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2018” firmom: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, Olimp Laboratories, Załadunek, Usługi, Handel Joanna Gałuszka, Bratex Dachy, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców oraz instytucjom: Podkarpackiej Izbie Rolniczej, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

kaluzowka 18Kilkaset osób uczestniczyło w obchodach 74. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce. Zebrani, w strugach deszczu, oddali hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. Uroczystości patriotyczno-religijne odbyły się w niedzielę 26 sierpnia br. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK.


Obchody na leśnej polanie, które poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem przy drodze Braciejowa - Południk, zgromadziły przedstawicieli różnych środowisk. Ważną częścią niedzielnych uroczystości była msza święta pod przewodnictwem JE ks. bp. Stanisława Salaterskiego.


Po nabożeństwie odczytano list od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz apel pamięci. Chwilę później nastąpiła salwa honorowa w wykonaniu kompanii 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika na Kałużówce.


Powiat Dębicki reprezentowali Starosta Andrzej Reguła, Zygmunt Żabicki, Członek Zarządu Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oraz Wiesław Lada – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa, a zarazem Radny Województwa Podkarpackiego.


Na zakończenie uroczystości  głos zabrał Starosta Powiatu Dębickiego. - Obchodzona dzisiaj rocznica uświadamia nam jak długo żyjemy w czasach pokoju. To wielki dar, powód do dumy, który powinien być inspiracją w naszych codziennych staraniach o wspólne dobro. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim zgromadzonym za udział w dzisiejszym wydarzeniu – mówił Starosta Reguła. - Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do uczestników bitwy na Kałużówce oraz ich rodzin, jesteście Państwo naszymi honorowymi gośćmi, a ta uroczystość to głęboki ukłon na znak szacunku dla Waszego poświęcenia.


Główni organizatorzy obchodów: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Dębica, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Dębica, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gumniskach, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu L Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

dozynki jodlowa 18Przegląd wieńców, koncert zespołu Blue Café, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2018", a na zakończenie imprezy zabawa taneczna z grupą Live Band. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2018 w Jodłowej. Największe święto rolników odbędzie się w niedzielę 2 września br.


Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. za tegoroczne plony w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej (godz. 14.00). Po nabożeństwie barwny korowód przemaszeruje na plac przy jodłowskim Zespole Szkół, gdzie o godz. 15.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości.


Gwoździem bogatego w atrakcje programu będzie występ gwiazdy wieczoru (godz. 20.00) – zespołu Blue Café, który świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia na scenie muzycznej i odbywa aktualnie wielką, jubileuszową trasę koncertową. Blue Café wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich, ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród.


Organizatorami Dożynek Powiatowych 2018 są Powiat Dębicki oraz Gmina Jodłowa. Serdecznie zapraszamy!

 

ZOBACZ PLAKAT DOŻYNEK 2018

 

ZOBACZ REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ "DOŻYNKI POWIATOWE 2018 W JODŁOWEJ"

60mlnW dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60mln czyli Globalny Zjazd Polonii.

 

Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja środowisk polskich i polonijnych oraz zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w Polsce oraz za granicą. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 r. setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na świecie i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie