rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

74 01Koniec nudy dla dzieci, które towarzyszą swoim opiekunom załatwiającym formalności w Wydziale Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Na poczekalni Wydziału - w miejscu doskonale widocznym dla dorosłych czekających w kolejce - ustawiono dla najmłodszych kolorowy stolik, przy którym "mali petenci" mogą zająć się między innymi rysowaniem. 

 

- Rozpoczęły się wakacje, większość przedszkoli jest zamknięta i część rodziców, idąc do urzędu, musi zabrać ze sobą dzieci. Chcemy ułatwić i umilić im czas oczekiwania, stąd pomysł na stworzenie kącika - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

73 01Na Podkarpaciu powstaje Regionalna Mapa Potrzeb Zdrowotnych, która ma zawierać między innymi analizę potrzeb zdrowotnych w naszym regionie. Mapa podkarpacka, wraz z mapami tworzonymi w innych regionach kraju, posłuży do opracowania przez Ministerstwo Zdrowia Ogólnopolskiej Mapy Potrzeb Zdrowotnych.

 

- Zabiegamy, aby mapa województwa podkarpackiego uwzględniała budowę bloku operacyjnego w dębickim szpitalu oraz uruchomienie szpitalnego oddziału rehabilitacji, który byłby umiejscowiony na bazie klimatu i właściwości leczniczych wód uzdrowiska Latoszyn Zdrój. Uważamy, że realizacja obu tych inwestycji jest niezbędna – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

Wicestarosta powołuje się też na przepisy prawa przemawiające za słusznością stworzenia w Latoszynie oddziału rehabilitacji. - Zgodnie z Ustawą o lecznictwie uzdrowiskowym, jest ono integralną częścią systemu ochrony zdrowia. Tak więc, jeśli zakładami lecznictwa uzdrowiskowego są między innymi szpitale i sanatoria uzdrowiskowe, oceniamy, że uwzględnienie realizacji wyżej wymienionej potrzeby jest uzasadnione – tłumaczy Wicestarosta Pasek.

 

Władze Powiatu Dębickiego prowadzą w tej sprawie rozmowy z Wojewodą Podkarpackim.

72 02- Zarządowi, wszystkim Druhom i Druhnom oraz Działaczom Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilźnie, życzymy strażackiego szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata ofiarnej służby – zwracał się do strażaków ochotników Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, który uczestniczył w obchodach 140-lecia pilzneńskiej jednostki OSP. Powiat reprezentował również Przewodniczący RP Mateusz Smoła.

71 0140 lat działalności Zespołu Ludowego „Morsy” oraz 80. urodziny i 60-lecie pracy społeczno-kulturalnej Pani Sylwii Murdzy-Chrobak, liderki zespołu, świętowano w Dębicy 27 czerwca br.  

 

- Ziemia Dębicka zawdzięcza pani Sylwii jedyne w swoim rodzaju koncerty muzyczne oraz społeczne i charytatywne inicjatywy. Dziękujemy jej za życzliwość, otwartość oraz chęć współpracy w organizowaniu wydarzeń kulturalnych realizowanych pod egidą starostwa – mówi Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Podczas uroczystości, wręczył on szacownej Jubilatce kwiaty oraz pamiątkowy album.

70 01Czternastu z 25 radnych zagłosowało przeciwko odwołaniu pana Mateusza Smoły z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego, dziesięciu było za jego odwołaniem, natomiast jedna osoba oddała głos nieważny. Również czternastu radnych opowiedziało się przeciwko odwołaniu pana Romana Ciszka ze stanowiska Wiceprzewodniczącego RP, dziesięciu było za, a jeden wstrzymał się od głosu.

 

Do przeprowadzenia obu tajnych głosowań powołano komisję skrutacyjną w składzie: Przewodniczący Stanisław Skawiński oraz dwaj Członkowie - Leszek Bieniek i Jan Janiga. Głosowania odbyły się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Dębickiego (26 czerwca br.). Wnioski o odwołanie przewodniczącego RP i jego zastępcy podpisało dziesięć osób, byli to Radni: Paweł Adamek, Władysław Bielawa, Leszek Bieniek, Piotr Chęciek, Marek Jaskółka, Michał Maziarka, Anna Mazur, Lucyna Samborska, Kazimierz Sarna oraz Jerzy Sasak.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

68 sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu VIII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 26 czerwca 2015 r. (piątek) o godz. 15:30 w sali posiedzień Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

ZOBACZ OBWIESZCZENIE

67 01Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Dębickiego (22 czerwca br.), radni zagłosowali za realizacją projektu „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy”. Z programu skorzysta około 300 bezrobotnych mieszkańców Powiatu Dębickiego. Będzie to możliwe dzięki unijnym pieniądzom, które otrzyma Powiatowy Urząd Pracy  w Dębicy.

 

Kwota dofinansowania wyniesie dokładnie 2 010 400 złotych. - Te pieniądze zostaną przekazane między innymi na staże i prace interwencyjne dla osób bezrobotnych oraz na dotacje przeznaczone na podjęcie własnej działalności gospodarczej – mówi Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Planujemy, że realizacja projektu ruszy już w lipcu. Całe dofinansowanie musimy wykorzystać do końca bieżącego roku – informuje Ryszard Telega, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy. Dodaje on, że celem programu jest aktywizacja zawodowa osób, które długotrwale pozostają bez zatrudnienia.

69 07Już po raz dwunasty odbyło się Regionalne Spotkanie Integracyjne z „Radością”. Uczestnicy zjazdu bawili się 18 czerwca br. w Folwarku „Cyziówka” w Kamionce (powiat ropczycko-sędziszowski). 

 

 

Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość", zgromadziło około 400 uczetników. Wśród zaproszonych gości był również Starosta Powiatu Dębickiego. - To wydarzenie jest niezwykle cenne. Dowodzi, jak ważną częścią naszego społeczeństwa są osoby niepełnosprawne. Ich entuzjazm, optymizm i zaangażowanie we wszystkie życiowe wyzwania jakich się podejmują, są godne podziwu - mówi Starosta Andrzej Reguła.

 

 

Charakter tegorocznej imprezy nawiązywał do kultury indyjskiej. Program zjazdu obfitował w zabawne gry i konkurencje. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (Autor: WTZ Dębica)

66 01Dwa warianty budowy nowej drogi w Powiecie Dębickim przygotowali projektanci działający na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Chodzi o łącznik węzła autostrady A4 ( tzw. węzeł Dębica Wschód) z drogą krajową nr 94 (dawniej droga krajowa nr 4) oraz z drogą wojewódzką nr 985 (Dębica – Mielec) w Gminie Dębica.

 

- Wariant pierwszy jest rozwiązaniem, które najbardziej odpowiada nam oraz mieszkańcom, ponieważ ta wersja zakłada, że łącznik będzie przebiegał z dala od zabudowań mieszkalnych – mówi Jacek Drobot, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy. Dyrektor brał udział w spotkaniu z przedstawicielami PZDW, władzami Gminy Dębica, projektantami z firmy Trasal, a także z mieszkańcami Gminy Dębica, które odbyło się 17 czerwca w Pustyni.

65 07Jedenaście szkolnych drużyn rywalizowało podczas X edycji Gwiaździstego Rajdu Pieszego Śladami 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej „Kałużówka – 15 czerwca 2015”. Rozgrywki toczyły się w trzech konkurencjach: quiz o tematyce historycznej, zadania sprawnościowo-orientacyjne w terenie oraz strzelanie do tarczy.

Najlepszy okazał się patrol „Adasie”, czyli gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Gumniskach, którzy zdobyli wspólnie 31 punktów. Drugie miejsce zajęły ex aequo patrole: „Partyzancka Jedenastka” ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz „Żołnierze AK” z SP nr 12 w Dębicy. Obie reprezentacje zebrały po 28 punktów. O jeden punkt mniej i trzecie miejsce na podium wywalczył patrol „JWK Brzozy” z Publicznego Gimnazjum w Brzeźnicy.

  • 12 Gru
    XIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego „Włącz myślenie, szanuj jedzenie” w Starostwie Powiatowym w Dębicy, godz. 10.00. 00:00 to 00:00

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie