rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

W piątek 3-go kwietnia 2015 roku Starostwo Powiatowe w Dębicy będzie otwarte do godziny 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu w roku 2014 i 2015 licznych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w państwach Europy Wschodniej i Środkowej oraz przypadkach stwierdze nia obecności wirusa ASF w produktach pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych na terytorium państw trzecich. W związku z powyższym, Główny Lekarz Weterynarii przypomina o bezwzględnym zakazie przywożenia do UE produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

ZOBACZ ULOTKĘ

DSCF1314Dzisiaj, 31 marca, przeprowadzono w Starostwie Powiatowym w Dębicy kwestę na rzecz osób z chorobą nowotworową. Zbiórka publiczna zorganizowana została w urzędzie po raz kolejny, nic też dziwnego, że młodzież w żółtych koszulkach z naręczem żonkili była przez pracowników rozpoznawalna, jako wolontaiusze Akcji "Pola Nadziei". Pracownicy chętnie wsparli to szlachetne dzieło, tym bardziej, że liczni z nas korzystali w trudnych chwilach choroby najbliższych z pomocy Dębickiego Hospicjum Domowego.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy oraz ich opiekunce Pani Bogusławie Król - Olechowskiej za pomoc w kwestowaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

29 01Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz smacznego święconego w gronie najbliższych

miniaturaDnia 24 marca 2015 br. w Galerii Sztuki MOK w Dębicy odbył się  wernisaż prac Wojewódzkiego Konkursu „Współczesna pisanka wielkanocna” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy we współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Dębicy oraz Galerią Sztuki MOK
w Dębicy. W konkursie którego celem jest kultywowanie tradycji związanej ze Świętami  Wielkanocnymi, aktywizacja dzieci i młodzieży do pracy twórczej oraz wzbogacenie warsztatu plastycznego  udział wzięło 68 prac uczniów z ośmiu placówek: Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie, Leżajsku, Przemyślu, Jarosławiu oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Dębicy.

Komisja artystyczna, którą tworzyli  - Ryszard Kucab –artysta plastyk kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy,  Adam Sypel - artysta plastyk, Marek Szymaszek – plastyk, Mariola Zając - Galeria Sztuki MOK, Magdalena Daniek - Galeria Sztuki MOK postanowiła przyznać:

W dniu 20 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w celu wyłonienia 8 laureatów XV Powiatowego Etapu Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Komisja Konkursowa w składzie:

 • Barbara Pelczar - Białek – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy,
 • Agnieszka Radwańska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki,
 • Małgorzata Gargas – Dyrektor  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy,
 • Stanisława Dentko-Homlak  – Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Dębicy,
 • Paweł Morawczyński – Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej,

DSC0020219 marca 2015 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy odbył się VIII Dzień Kariery. Tę cykliczną imprezę, która w tym roku miała już swoją ósmą edycję, zorganizował Zespół Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.
        Celem, który niezmiennie i od początku przyświeca organizatorom jest znalezienie płaszczyzny do rozmów o wartości pracy i jej miejscu w życiu człowieka, o prawidłowych wyborach edukacyjnych i zawodowych, o problemach, z jakimi boryka się szkolnictwo zawodowe. Jest nim także przyczynienie się do podniesienia prestiżu kształcenia zawodowego oraz zwrócenie uwagi na wspólne korzyści wynikające ze współpracy szkół z pracodawcami.

25 019 kwietnia br. o godz. 11:00 w podziemiach kościoła klasztornego przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy odbędzie się konferencja poświęcona tematyce uzależnień.

 

Wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

 

ZOBACZ PLAKAT

24 06Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w piątek 13 marca br. powiat dębicki. Głowę Państwa powitali w Dębicy - stolicy powiatu, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Wicestarosta Mateusz Pasek oraz Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

 

Prezydent spotkał się w dębickim ratuszu z samorządowcami i mieszkańcami powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści – Krystyna Skowrońska oraz Renata Butryn, jak również Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz – Śmigielska. W trakcie swojego wystąpienia zwrócił uwagę na zdecydowane i efektywne działania lokalnych samorządów, zmierzające do wyrównywania różnic pomiędzy Podkarpaciem a pozostałymi regionami Polski. Szczególnie podkreślił wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, co w połączeniu z aktywnością oraz kreatywnością mieszkańców Podkarpacia z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty.

23 0119 marca (czwartek) od godz. 14.00 obok stadionu przy ul. Akademickiej w Dębicy będzie wydawana żywność: owoce i warzywa dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i powiatu.

Organizatorem akcji jest Bank Żywności w Tarnobrzegu i Urząd Miejski w Dębicy.

 • 20 Wrz
  Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły, godz. 8:30. All Day

 • 07 Paź
  XX DNI SZTUKI - Europejska Noc - Gala Koncertowa, DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day

 • 14 Paź
  XX DNI SZTUKI - Recital Beaty Czerneckiej "ZOL ZAJN", DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie