rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

68 sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu VIII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 26 czerwca 2015 r. (piątek) o godz. 15:30 w sali posiedzień Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

ZOBACZ OBWIESZCZENIE

67 01Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Dębickiego (22 czerwca br.), radni zagłosowali za realizacją projektu „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy”. Z programu skorzysta około 300 bezrobotnych mieszkańców Powiatu Dębickiego. Będzie to możliwe dzięki unijnym pieniądzom, które otrzyma Powiatowy Urząd Pracy  w Dębicy.

 

Kwota dofinansowania wyniesie dokładnie 2 010 400 złotych. - Te pieniądze zostaną przekazane między innymi na staże i prace interwencyjne dla osób bezrobotnych oraz na dotacje przeznaczone na podjęcie własnej działalności gospodarczej – mówi Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Planujemy, że realizacja projektu ruszy już w lipcu. Całe dofinansowanie musimy wykorzystać do końca bieżącego roku – informuje Ryszard Telega, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy. Dodaje on, że celem programu jest aktywizacja zawodowa osób, które długotrwale pozostają bez zatrudnienia.

69 07Już po raz dwunasty odbyło się Regionalne Spotkanie Integracyjne z „Radością”. Uczestnicy zjazdu bawili się 18 czerwca br. w Folwarku „Cyziówka” w Kamionce (powiat ropczycko-sędziszowski). 

 

 

Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość", zgromadziło około 400 uczetników. Wśród zaproszonych gości był również Starosta Powiatu Dębickiego. - To wydarzenie jest niezwykle cenne. Dowodzi, jak ważną częścią naszego społeczeństwa są osoby niepełnosprawne. Ich entuzjazm, optymizm i zaangażowanie we wszystkie życiowe wyzwania jakich się podejmują, są godne podziwu - mówi Starosta Andrzej Reguła.

 

 

Charakter tegorocznej imprezy nawiązywał do kultury indyjskiej. Program zjazdu obfitował w zabawne gry i konkurencje. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (Autor: WTZ Dębica)

66 01Dwa warianty budowy nowej drogi w Powiecie Dębickim przygotowali projektanci działający na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Chodzi o łącznik węzła autostrady A4 ( tzw. węzeł Dębica Wschód) z drogą krajową nr 94 (dawniej droga krajowa nr 4) oraz z drogą wojewódzką nr 985 (Dębica – Mielec) w Gminie Dębica.

 

- Wariant pierwszy jest rozwiązaniem, które najbardziej odpowiada nam oraz mieszkańcom, ponieważ ta wersja zakłada, że łącznik będzie przebiegał z dala od zabudowań mieszkalnych – mówi Jacek Drobot, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy. Dyrektor brał udział w spotkaniu z przedstawicielami PZDW, władzami Gminy Dębica, projektantami z firmy Trasal, a także z mieszkańcami Gminy Dębica, które odbyło się 17 czerwca w Pustyni.

65 07Jedenaście szkolnych drużyn rywalizowało podczas X edycji Gwiaździstego Rajdu Pieszego Śladami 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej „Kałużówka – 15 czerwca 2015”. Rozgrywki toczyły się w trzech konkurencjach: quiz o tematyce historycznej, zadania sprawnościowo-orientacyjne w terenie oraz strzelanie do tarczy.

Najlepszy okazał się patrol „Adasie”, czyli gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Gumniskach, którzy zdobyli wspólnie 31 punktów. Drugie miejsce zajęły ex aequo patrole: „Partyzancka Jedenastka” ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz „Żołnierze AK” z SP nr 12 w Dębicy. Obie reprezentacje zebrały po 28 punktów. O jeden punkt mniej i trzecie miejsce na podium wywalczył patrol „JWK Brzozy” z Publicznego Gimnazjum w Brzeźnicy.

63 01Gruntowny remont czeka halę sportową przy Zespole Szkół nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Władze Powiatu postarały się o pieniądze na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

- Pozytywnie oceniono nasz wniosek i przyznano nam 250 tysięcy złotych. Tyle samo wyłożymy z powiatowego budżetu, a więc cały koszt robót zamknie się w kwocie pół miliona złotych – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

62 10Ponad 80 projektów zrealizowanych na rzecz 4,5 tysiąca osób, 300 tysięcy złotych przekazanych dotacji oraz 2,5 tysiąca wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie ciekawych i oczekiwanych społecznie zadań. To bilans ostatnich 5 lat, w ciągu których Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu prowadziło na terenie Powiatu Dębickiego Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce „Działaj Lokalnie”.

 

Poprzez Program, Stowarzyszenie wspiera ważne dla mieszkańców projekty kulturalne, edukacyjne, przedsięwzięcia nastawione na podtrzymywanie tradycji oraz cenne inicjatywy integrujące różne środowiska.

 

61 10Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin i powiatów uczestniczyło w warsztatach „Eurofundusze 2014-2020, źródło dodatkowego wsparcia finansowego samorządów”. Konferencja odbyła się 10 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Została zorganizowana przez Starostę Dębickiego oraz Związek Powiatów Polskich.

 

Podczas warsztatów dyskutowano o możliwościach pozyskiwania unijnych dotacji. Spotkanie poprowadzili: Bernadetta Skóbel, radca prawny, a jednocześnie kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich oraz Jarosław Komża, ekspert do spraw funduszy Unii Europejskiej w Biurze ZPP.

64 05Przedmiotem spotkania władz samorządowych z obu województw był projekt „Analiza programu inwestycyjnego w zlewni Wisłoki” realizowany na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zebrani przyglądali się  prezentacji danych i założeń zawartych w projekcie, które przedstawili im autorzy koncepcji.

Słuchacze zadawali również pytania i zgłaszali swoje uwagi dotyczące obwałowań i zabezpieczeń przeciwpowodziowych na rzece Wisłoce i jej dopływach. Rozmowy odbyły się 10 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy.

59 stopkaBlisko setka młodych ludzi wzięła udział w finałowym, drugim etapie tegorocznego konkursu „Armia Krajowa w Powiecie Dębickim”. Został on zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej. Uroczyste podsumowanie powiatowej rywalizacji odbyło się 9 czerwca w Zespole Szkół w Gumniskach.

 

- To już jedenasta edycja konkursu. Z satysfakcją zauważamy, że wśród zwycięzców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pojawiają się laureaci, którzy pierwsze sukcesy odnosili, startując jeszcze jako uczniowie podstawówek. To najlepszy dowód, że nasza młodzież pogłębia swoje historyczne zainteresowania – mówi Jacek Dymitrowski, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej.

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie