rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

01 26Kilka tysięcy dębiczan i mieszkańców powiatu dębickiego w święto Objawienia Pańskiego przeszło ulicami miasta uroczystym orszakiem. Barwny, kolorowy pochód wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów, którzy chętnie włączali się do wspólnego kolędowania. Święto Trzech Króli jest jednym z najstarszych chrześcijańskich świąt – co ciekawe – było obchodzone na długo, przed upowszechnieniem się Bożego Narodzenia. To wydarzenie Kościół katolicki traktuje na równi z narodzeniem Chrystusa i Wielkanocą.

 

Pokłon Trzech Króli symbolizuje dotarcie prawdy o narodzinach Chrystusa dla całego świata. Tego dnia modlimy się za misjonarzy, bowiem zawsze uroczystość Objawienia Pańskiego była szczególną okazją do zwrócenia uwagi na potrzebę głoszenia Ewangelii, stąd też w orszaku królowie symbolizują trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Orszak, który jest wydarzeniem ze swej natury religijnym, nie jest jedynie kierowany do katolików, ale też do wszystkich chrześcijan, ludzi innych wyznań, a także osób niewierzących - ze względu na swoje humanistyczne przesłanie o wartościach, tradycji i rodzinie.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

ZOBACZ PLAKAT

02 222

Informujemy, że w dniu 6 stycznia 2015 r. w związku z przejściem ulicami Dębicy Orszaku Trzech Króli nastąpi w mieście zmiana organizacji ruchu oraz  ograniczenie miejsc postojowych w pobliżu trasy orszaku. Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostosowanie się do zaleceń służb porządkowych, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników orszaku. Za chwilowe utrudnienia przepraszamy.

W dniu 31 grudnia 2014 r. w związku z przeprowadzaną coroczną inwentaryzacją Wydział Komunikacji i Transportu będzie czynny do godz. 12.00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

032 02Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby atmosfera świątecznych dni na długo zagościła w Państwa domach niosąc ze sobą pokój, miłość i nadzieję.

Niech Nowy Rok będzie rokiem pomyślnym, pełnym sukcesów oraz osobistego szczęścia.

W dniu 24 grudnia 2014 r. (środa), Starostwo Powiatowe w Dębicy będzie czynne do godz. 14:00.

lidia2Nie żyje Lidia Górska – od 1983 r. nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, pracownik biblioteki, twórczyni Szkolnego Muzeum i Archiwum.

 

Powiat Dębicki utracił w niej zaangażowanego w sprawy szkoły nauczyciela, badacza dziejów regionu, a w szczególności historii szkoły, w której uczyła. Była autorką licznych publikacji, między innymi: "Ważniejsze dokumenty do historii miasta Dębicy", "Józef Szydłowski - Pierwszy Dyrektor Dębickiego Gimnazjum", "Dębicki stulatek czyli tajemnice architektury budynku" oraz współautorką książek "Zapomniana olimpijka Julia Wojciechowska - Senftleben/1915-1986/" i "Dębickie lata Michał Władysław Urbanek".

 

Od 2005 roku wydawała w I Liceum Ogólnokształcącym Zeszyty Licealne, badała także losy absolwentów swej Alma Mater. Niestrudzona w podejmowanych przedsięwzięciach; opiekunka harcerzy oraz muzeum szkolnego, pomysłodawczyni Szkolnych Dni Kultury, organizatorka Koła Młodych Archiwistów. Opracowała cykl scenariuszy lekcji nawiązujących do dziejów szkoły; "Historia liceum w czasie II wojny światowej”, "Miejsca pamięci w szkole i na terenie miasta", "Najciekawsze dokumenty i zbiory z historii szkoły"," Ciekawostki i mniej znane fakty z historii szkoły", a od  kilku lat pracowała nad kolejną książką „Atramentowa retrospekcje” będącą przewodnikiem po muzeum i archiwum I LO.

 

Zmarła tragicznie 19 grudnia 2014 r.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez Redakcję OL

Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST w Rzeszowie zaprasza wszystkie osoby z wadą słuchu do wzięcia udziału w projekcie współfinansowanym ze środków EFS: „Pierwszy krok do zatrudnienia – Integracja społeczno-zawodowa osób niesłyszących i słabosłyszących” realizowanym w okresie listopad 2014 do wrzesień 2015.

 

W ramach projektu oferujemy bezpłatnie: poradnictwo zawodowe, warsztaty kompetencji społecznych, kursy zawodowe według IPD, pośrednictwo pracy, 4 miesięczne płatne staże zawodowe, zwrot kosztów dojazdu na różne formy wsparcia, tłumacza języka migowego.

mapka6 stycznia 2015 r. w Święto Objawienia Pańskiego po raz drugi ulicami miasta Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Pokój i radość w rodzinie”.

 

Na trasie Orszaku będziemy świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Zwiastowanie (Rondo ks. J. Leśniowskiego)
Scena II – Edykt Cezara Augusta (parking przy budynku Sióstr Służebniczek od ul. Chopina)
Scena III – Maryja i Józef szukają schronienia (parking przed Galerią Dębicką Carrefour od ul. ks. Nosala)
Scena IV – Spotkanie Trzech Króli (wzniesienie przy stacji benzynowej „Błysk” – skrzyżowanie ul. ks. Nosala i ul. Strażackiej)
Scena V - Walka Dobra ze Złem (parking przy Banku Spółdzielczym od ul. Strażackiej)
Scena VI – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)

 

ZOBACZ MAPĘ PRZEMARSZU ORSZAKU

wielbladWarszawska Fundacja „Orszak Trzech Króli” po raz kolejny ogłosiła konkurs, w którym mieszkańcy orszakowego miasta mogą oddawać swe głosy.

 

Miasto o największej liczbie oddanych głosów będzie gościć podczas orszaku żywego wielbłąda. Prawdziwy wielbłąd to ogromna atrakcja dla najmłodszych uczestników Orszaku Trzech Króli.

 

Zróbmy dzieciom niespodziankę, zagłosujmy na wielbłąda!

 

Głosy można oddawać do dnia 15 grudnia 2014 r.

 

ABY ZAGŁOSOWAĆ – KLIKNIJ TUTAJ

  • 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie