rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

orszak6 stycznia 2015 r. w Święto Objawienia Pańskiego po raz drugi ulicami miasta Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Pokój i radość w rodzinie”.

 

Wyruszymy spod Kościoła pw. Ducha Św. tuż po Mszy św. o godz. 12.00. Trasa Orszaku przebiegać będzie w tym roku ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Strażacką oraz Rzeszowską do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami i wszystkimi uczestnikami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

026 01Podkarpacka Izba Gospodarcza, zaprasza do udziału w konferencji podsumowującej projekt „Kampania informacyjno - promocyjna i rozwój pakietu usług PIG dla podkarpackich MŚP”, na której zaprezentowana zostanie oferta usług PIG dla przedsiębiorców oraz seminarium pn. „Fundusze Europejskie na lata 2014-2020”.

 

W nowej perspektywie finansowej przedsiębiorcy mogą liczyć na 8 mld euro dofinansowania. Najwięcej skorzystają Ci, którzy już dziś zaczną planować swoje inwestycje.

 

Możliwości te zaprezentują eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Spotkanie będzie również okazją do indywidualnych rozmów zarówno z zaproszonymi prelegentami, jak również z konsultantami Podkarpackiej Izby Gospodarczej z zakresu pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 


PROGRAM KONFERENCJI - MIELEC

 

PROGRAM KONFERENCJI - RZESZÓW

 

PROGRAM KONFERENCJI - STALOWA WOLA

025 111 grudnia br. odbyła się pierwsza Sesja V. Kadencji Rady Powiatu. Obecnie 25 – osobowy skład Rady Powiatu Dębickiego reprezentowany jest przez przedstawicieli 6 komitetów wyborczych: Polskiego Stronnictwa Ludowego (9 mandatów), Prawa i Sprawiedliwości (7 mandatów), Ruchu Integracji Społecznej (4 mandaty), Wspólnotę Ziemi Dębickiej (3 mandaty), Platformy Obywatelskiej (1 mandat) oraz Komitetu Wyborczego Edwarda Brzostowskiego (1 mandat).

 

Obrady otworzył Radny Senior Zygmunt Żabicki. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, nowi Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze do Rady Powiatu Dębickiego, po czym złożyli uroczyste ślubowanie. W programie sesji zaplanowano wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu oraz starosty, wicestarosty i zarządu powiatu. Powołano komisję skrutacyjną pod przewodnictwem Stanisława Skawińskiego.

Galeria Sztuki MOK, ul. Akademicka 8, zaprasza na aukcję charytatywną "Pomóż Dominikowi" 4 grudnia (czwartek) o godz. 19.00.

 

ZOBACZ ZAŁĄCZNIK

Informujemy, iż w związku z wymianą systemów informatycznych, Wydział Komunikacji i Transportu w dniu 28 listopada 2014 r. (piątek) będzie przyjmował petentów do godziny 13.00.

022 07Zakończyliśmy przebudowę ulicy Krakowskiej, która razem z ulicą Rzeszowską stanowi główny ciąg komunikacyjny centrum Dębicy – mówi Władysław Bielawa – Starosta Powiatu. Na ulicy Krakowskiej modernizacji poddano zarówno nawierzchnię jezdni, jak również chodnik, od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego, wzdłuż Osiedla Kępa. Przebudowano także wiadukt nad kolejką wąskotorową.

 

Wykonany odcinek wraz z wcześniej wyremontowanymi fragmentami ulicy Krakowskiej oraz ulicą Rzeszowską poprawił ogólną estetykę głównej arterii komunikacyjnej miasta. Dotychczasowe, stare płyty chodnikowe zastąpiono nowymi, eleganckimi, z kolorowej kostki brukowej.

021 02Trwają prace remontowe na ulicy Świętosława, które są kolejnym etapem przebudowy na tej najdłuższej ulicy w Dębicy. W roku ubiegłym na odcinku 0,5 km została wykonana kanalizacja deszczowa, chodnik i poszerzono jezdnię. Na długości 1 km położono nową nawierzchnię asfaltową, a także odnowiono pobocza i zjazdy. Prace te były wykonane na odcinku od ulicy Wierzbowej do Kosynierów Racławickich. Na realizację inwestycji w 2013 roku powiat przeznaczył 705 tys. zł.

 

Obecnie trwają prace modernizacyjne na kolejnym tym razem ponad 850 metrowym odcinku ulicy Świętosława - od ulicy Kosynierów Racławickich do wiaduktu kolejowego w rejonie skrzyżowania z ulicą Mościckiego. Przebudowa polega na sfrezowaniu starej i położeniu nowej nawierzchni bitumicznej składającej się z warstwy profilowej i warstwy ścieralnej wzmocnionej geokompozytem (specjalną siatką z włókniny). Na całej długości przebudowywanej ulicy zostanie poprawione odwodnienie poprzez regulację 18 kratek i dodatkowe zamontowanie 10 nowych. Modernizacji zostaną poddane chodniki, w których zostaną wymienione krawężniki, obrzeża, a płyty chodnikowe zastąpi kostka brukową.

019 01Katolickie Centrum Edukacji KANA wspólnie z Parafią pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zapraszają na pierwszy wykład otwarty zatytułowany „Czym jest Katolicka Nauka Społeczna. Propedeutyka KNS”. Temat przedstawi ks. prof. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W przeddzień wyborów samorządowych, pozostając w atmosferze radości z niepodległej ojczyzny, serdecznie zapraszamy na pierwszy wykład otwarty poświęcony zagadnieniom społecznym, a ściślej wprowadzeniu do Katolickiej Nauki Społecznej.

 

Wykład odbędzie się w piątek 14 listopada br. o godzinie 18:30 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy. Dobro wspólne polega na poszanowaniu praw i obowiązków osoby ludzkiej oraz na tworzeniu takich warunków życia społecznego, gospodarczego i politycznego, w których ludzie mogą pełniej osiągać własną doskonałość – rozwój integralny. Natomiast troska o dobro każdej osoby ludzkiej jako podstawowe dobro wspólne jest zadaniem zarówno Kościoła jak również Państwa. Zagadnienia związane ze stanowiskiem Kościoła Katolickiego w kwestiach społecznych przybliży ks. prof. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego JP II.

03Polska Akcja „Sprzątanie Świata” - Turysto! Szanuj środowisko - Ład i porządek w lasach” na terenie powiatu dębickiego odbyła się w dniach 22 - 30 września  2014 roku. Do Akcji Sprzątania Świata 2014 tak jak w latach poprzednich przystąpiło Starostwo Powiatowe w Dębicy (koordynator powiatowy), Nadleśnictwo Dębica i gminy naszego powiatu.

 

Powiatowa akcja „Ład i porządek w lasach” jest częścią Akcji Sprzątania Świata w powiecie dębickim. W akcji wzięły udział dzieci, młodzież szkolna ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu, sympatycy akcji. Akcję wspomagali nauczyciele, pracownicy urzędów, instytucji, oraz wiele osób każdego roku pomagających bezinteresownie w przebiegu akcji.

Marszałek w Starostwie14 października 2014 r, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl zorganizował spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego ws. budowy drogi S-19 na terenie Województwa Podkarpackiego oraz budowy łączników do autostrady A4.

 

W spotkaniu uczestniczyli: Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl, Poseł na Sejm RP - Jan Warzecha, Z-ca Dyrektora ds. inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie - Wiesław Sowa, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - Adam Maternia, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego transportu Zbiorowego - Lesław Korniak, Dyrektor Podkarpackiego Biura Planowania Przestrzennego - Renata Drążek.

  • 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie