rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

58 0117 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Pustyni o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie informacyjne z miejscową społecznością w celu prezentacji proponowanych wariantów przebiegu nowego odcinka drogi wojewódzkiej łączącej węzeł autostrady A4 (węzeł Dębica Wschód) z drogą krajową nr 94 (poprzednia nazwa droga krajowa nr 4) i drogą wojewódzką nr 985.

 

Odcinek planowanego łącznika od węzła autostrady A4 „Dębica Wschód” do drogi krajowej nr 94 przebiegał będzie w kierunku południowym i pokrywał się będzie z przebiegiem drogi powiatowej nr 1288R Zawada – Pustynia, która włącza się do drogi krajowej nr 94 w m. Zawada. Na ww. odcinku planowanego łącznika zlokalizowane będzie skrzyżowanie z linią kolejową E30.

stopkeDwa imponujące jubileusze obchodzono 7 czerwca br. w Podgrodziu w gminie Dębica. Świętowano 60-lecie działalności Ludowego Klubu Sportowego „Bodzos” oraz 50-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości Powiat Dębicki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oraz Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Edukacji.

Przewodniczący Mateusz Smoła – w imieniu Starosty Dębickiego - przekazał Jubilatom listy gratulacyjne. Życzył Działaczom i Zarządowi LKS „Bodzos” obfitości w sportowych talentach i sukcesach. Natomiast Zarządowi oraz wszystkim Druhom, Druhnom i Działaczom OSP w Podgrodziu - strażackiego szczęścia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata ofiarnej, społecznej służby. Przewodniczący odebrał także z rąk przedstawicieli LKS „Bodzos” okolicznościową statuetkę z podziękowaniami dla Starostwa Powiatowego w Dębicy za dotychczasową współpracę.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Podgrodziu. Homilię wygłosił Ks. Władysław Tokarczyk, Rezydent Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, niegdysiejszy budowniczy Kościoła w Podgrodziu oraz proboszcz Sanktuarium w Zawadzie.

Po nabożeństwie, jubileuszowe uroczystości kontynuowano na stadionie w Podgrodziu, gdzie dla zgromadzonych przygotowano szereg atrakcji. Zanim jednak rozpoczęto mniej oficjalną część obchodów, wręczono odznaczenia druhom OSP oraz członkom LKS „Bodzos”.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA (AUTOR ZDJĘĆ: UG DĘBICA)

36 01Zgodnie z Zarządzeniem Nr 17/2015 Starosty Powiatu Dębickiego z dnia 30 kwietnia 2015 r. wyznacza się dzień 5 czerwca 2015 roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa - za 15 sierpnia 2015 r.

 

W związku z powyższym Starostwo Powiatowe w Dębicy w dniu 5 czerwca 2015 r. będzie nieczynne.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

54 07Ponad setka prac plastycznych została oceniona w ramach powiatowego etapu XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Najlepsze z nich zgłoszone zostały do eliminacji wojewódzkich. Ostatecznie dwoje uczestników z powiatu dębickiego awansowało do krajowego szczebla konkursu.

 

Konkurs zorganizowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Celem tegorocznej edycji było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować ludzkie życie lub zdrowie – mówią organizatorzy.

56 07Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, przy współudziale Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy zorganizował w dniach 28-29 maja 2015 roku, w GRAND Chotowa HOTEL, szkolenie organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej województwa podkarpackiego. W naradzie szkoleniowej, która zgromadziła na sali licznych uczestników, jako prelegenci wzięli udział - Główny Inspektor Nazoru Budowlanego – Robert Dziwiński oraz Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego – Ryszard Witek. W szkoleniu uczestniczyli także przdstawiciele władz Powiatu Dębickiego Starosta – Andrzej Reguła, Wicestarosta – Matusz Pasek oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Mateusz Smoła.

 

Narada, której wiodącym tematem były zagadnienia związane z wykonywaniem zadań przez służby nadzoru budowlanego, stało się dla uczestników okazją do poszerzenia merytorycznej wiedzy oraz nabycia nowych kompetencji zawodowych. Wystąpienia prelegentów wzbudziały duże zainteresowanie w kontekście wciąż zmieniających się przepisów prawnych. Nie zabrakło także czasu na omówienie zagadnień związanych z orzecznictwem, a podczas sesji plenarnej poddano ocenie realizację zadań organów nadzoru budowlanego i administracji architektowniczno – budowlanej.

 

Szkoleniu towarzyszył miły akcent – odznaczenie zasłużonych pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Autor zdjęć Wojciech Gleń

53 01Do końca października bieżącego roku ma być gotowa Strategia Rozwoju Powiatu Dębickiego na lata 2015–2020. Opracowaniem dokumentu zajmą się specjaliści z Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (MSAP) - pozawydziałowej jednostki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Władze Powiatu i przedstawiciele MSAP podpisali już umowę w tej sprawie.

 

- Strategia musi uwzględniać specyfikę i potrzeby każdej gminy w powiecie dębickim, dlatego też sporządzenie dokumentu poprzedzą konsultacje społeczne z udziałem mieszkańców, samorządowców oraz przedsiębiorców z naszego regionu – informuje Wicestarosta Mateusz Pasek. Zapowiada też, że w ramach przygotowania Strategii Rozwoju Powiatu Dębickiego na lata 2015–2020 Władze Powiatu spotkają się z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz z przedstawicielami Polskich Inwestycji Rozwojowych. Ta ostatnia instytucja udzieli Starostwu informacji na jakie cele Powiat Dębicki może starać się o wsparcie finansowe z Funduszu Infrastruktury Samorządowej. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, FIS w pojedynczy projekt będzie angażował kapitał na poziomie od 10 milionów do 120 milionów złotych.

 

Założenia Strategii Rozwoju Powiatu Dębickiego mają być spójne z Unijną Strategią Wzrostu „Europa 2020” oraz Strategią Rozwoju Województwa Podkarpackiego na lata 2015-2020.

 

ZOBACZ ZDJĘCIE

52 01Audyt zewnętrzny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy zostanie wykonany przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej (MSAP). To jednostka pozawydziałowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, która prowadzi działalność badawczo-edukacyjną, doradczą oraz wydawniczą.

 

Realizacja zadania ruszy w pierwszej połowie czerwca, potrwa do 15 lipca. Audyt zostanie przeprowadzony między innymi pod kątem strukturalnym i finansowym. Wykaże, jaki potencjał posiada dębicki szpital. Specjaliści z MSAP przedstawią swoje spostrzeżenia w raporcie zawierającym ocenę i propozycje kierunków doskonalenia i rozwoju ZOZ.

 

- Wszystko po to, żeby poprawić jakość usług świadczonych pacjentom – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

51 0419 - osobowa delegacja z miasta Nanhai w Chinach przybyła do naszego miasta z okazji odbywających się w tym czasie Dni Dębicy. Wśród gości byli przedstawiciele miasta Nanhai oraz zespół muzyczny, który swój program artystyczny, prezentujący zupełnie odmienny od naszego, krąg kulturowy, przedstawił w sobotę na dębickim Rynku.

 

Podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miejskim, goście z zaprzyjaźnionego miasta zostali przywitani przez Burmistrza oraz Starostę Powiatu Dębickiego. Przedstawili oni włodarzom naszego regionu film prezentujący chińskie miasto Nanhai.

 

Bardzo chętnie wzięli też udział w korowodzie szkół "Moja szkoła jest wesoła", który przemaszerował ulicami Dębicy na Rynek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

49 01Decyzją Czytelników Nowin Kobietą Przedsiębiorczą 2015 została Anna Rosiak-nauczyciel mianowany w Zespole szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, zdobywając 7,5 tys. punktów.

 

Andrzej Reguła - Starosta Powiatu Dębickiego, objął plebiscyt patronatem honorowym. Nominowana do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej przez Starostwo Powiatowe, Pani Joanna Gałuszka, zdobyła 2290 głosów i tym samym znalazła się w finale konkursu, plasując się na 7 miejscu.

 

Pani Joanna prowadzi firmę Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna w Jaworzu Dolnym. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej, a prywatnie żoną Roberta - fotografa oraz mamą 3-letniej Milenki.

47 01„Samorządy ze swoją gotowością do zmian i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia stanowią doskonałych partnerów dla lokalnej przedsiębiorczości. Jest to klucz do sukcesu i rozwoju gmin, powiatów a w szerszej perspektywie całej polskiej gospodarki” - powiedział Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, która odbyła się 22 maja 2015 r. w Warszawie.

 

Starosta Powiatu Andrzej Reguła z rąk Wicepremiera odebrał tytuł EURO POWIAT w uznaniu za osiągnięcia powiatu w dziedzinie gospodarki i przedsiębiorczości. Tytuł EURO PARTNER, za całokształt działalności otrzymało nominowane przez Powiat Dębicki Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego TAURUS z Pilzna, które w imieniu Stanisława Jarosza – Prezesa Zarządu Firmy odebrali Paweł Szanduła i Łukasz Parat.

 

W warszawskiej gali udział wzięli Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie