rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu L Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

dozynki jodlowa 18Przegląd wieńców, koncert zespołu Blue Café, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2018", a na zakończenie imprezy zabawa taneczna z grupą Live Band. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2018 w Jodłowej. Największe święto rolników odbędzie się w niedzielę 2 września br.


Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. za tegoroczne plony w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej (godz. 14.00). Po nabożeństwie barwny korowód przemaszeruje na plac przy jodłowskim Zespole Szkół, gdzie o godz. 15.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości.


Gwoździem bogatego w atrakcje programu będzie występ gwiazdy wieczoru (godz. 20.00) – zespołu Blue Café, który świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia na scenie muzycznej i odbywa aktualnie wielką, jubileuszową trasę koncertową. Blue Café wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich, ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród.


Organizatorami Dożynek Powiatowych 2018 są Powiat Dębicki oraz Gmina Jodłowa. Serdecznie zapraszamy!

 

ZOBACZ PLAKAT DOŻYNEK 2018

 

ZOBACZ REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ "DOŻYNKI POWIATOWE 2018 W JODŁOWEJ"

60mlnW dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60mln czyli Globalny Zjazd Polonii.

 

Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja środowisk polskich i polonijnych oraz zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w Polsce oraz za granicą. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 r. setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na świecie i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

mini26 sierpnia br. (niedziela) odbędą się obchody 74. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce – największej partyzanckiej bitwy w ramach akcji „Burza” w 1944 r. Uroczystości organizowane są w hołdzie walczącym o wolną Ojczyznę. Obchody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią żywą lekcję historii. Patronat Honorowy nad patriotyczno-religijnym wydarzeniem objął Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK.


Program uroczystości:
•    godz. 9.30, pomnik przy drodze Braciejowa - Południk - złożenie kwiatów przez weteranów Armii Krajowej i delegacje organizatorów,
•    godz. 10.00, polana Kałużówka /w razie intensywnych opadów deszczu kościół w Gumniskach/ - msza święta w intencji Ojczyzny, hymn państwowy, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów, wykłady historyczne, spotkanie pokoleń (wspomnienia kombatantów, grochówka).

 

Główni organizatorzy obchodów: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Dębica, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Dębica, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gumniskach, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach.

 

Osoby, które chcą uczestniczyć w obchodach, mogą skorzystać z bezpłatnego autokaru MKS. Zostanie on podstawiony na Placu Solidarności o godz. 8.50, odjazd zaplanowano na godz. 9.00, po drodze ok. godz. 9.15  zatrzyma się on jeszcze przy szkole w Gumniskach. Powrót - wyjazd po zakończeniu uroczystości ok. godz. 12.45.

 

Dodatkowo na trasie od pierwszego parkingu za leśną rogatką przy drodze Braciejowa – Południk do ostatniego przed Polaną Kałużówka w godz. 9.00 do 10.00,  co piętnaście minut będzie kursował bezpłatny bus.

 

ZOBACZ PLAKAT

256478745l-10Ponad 29 mln zł będzie kosztować realizacja inwestycji Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy pod nazwą „Budowa mostu przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami”. 25 lipca br. nastąpiła uroczysta inauguracja inwestycji.

- To zadanie stanowi drugi etap budowy łącznika węzła zachodniego autostrady a4. Na most udało nam się zdobyć 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Będziemy zabiegać o kolejne środki zewnętrzne, m.in. od Ministra Infrastruktury - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Dodaje, że ma nadzieję, iż za sprawą nowego mostu tereny inwestycyjne w gminie Żyraków będą się cieszyć większym zainteresowaniem. - Znajduje się tutaj ponad 38 hektarów Skarbu Państwa, które odpowiednio zagospodarowane mogą posłużyć do stworzenia nowych zakładów pracy, a co za tym idzie, nowych miejsc pracy dla mieszkańców całego powiatu – podkreśla Mateusz Pasek.

- Realizacja inwestycji potrwa do maja 2019 roku. Oznacza ogromne ułatwienia dla wszystkich kierowców, przede wszystkim dla przewoźników, bo nośność starego mostu wynosiła 15 ton, a nowy most będzie bez ograniczeń – zaznacza natomiast Starosta Andrzej Reguła.

Przetarg na wykonanie zadania wygrało będzińskie konsorcjum firm: AZI-BUD Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

524ll-5Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z powiatu dębickiego odebrało dziś (20 lipca br.) awanse i odznaczenia. Okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne były Powiatowe Obchody Święta Policji, które odbyły się na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy. Wyróżnionym gratulowali m.in. Starosta Dębicki Andrzej Reguła oraz insp. Paweł Filipek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.


- Mundurowym oraz pracownikom cywilnym dziękujemy za codzienną pracę, profesjonalizm i efektywne działania na rzecz uzyskiwania coraz lepszych wyników w zwalczaniu i zapobieganiu przestępczości – mówił podczas uroczystości Starosta Reguła.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

abcCelem portalu jest pokazanie często trudnych tematów związanych z budownictwem w sposób prosty. Jeżeli szukasz informacji o budowie lub remoncie domu w części Praktyczny poradnik inwestora znajduje się grafika budynku. Możesz na niej znaleźć informacje co trzeba zrobić, aby np. wymienić okna lub ocieplić budynek.

 

ZOBACZ INFORMACJĘ

 

cznik-zachd-dron-3Ponad 4 mln złotych otrzymał Powiat Dębicki z Ministerstwa Infrastruktury na budowę zachodniego łącznika autostrady A4. - Zaangażowanych w tę sprawę było bardzo dużo osób. Zwracaliśmy się do posłów, senatorów, do ministerstwa.  Bardzo pomogli nam radni Stanisław Przetacznik oraz Aleksander Reguła. Obaj panowie skutecznie lobbowali w tym temacie - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek.


Inwestycja, która zakłada powstanie nowej drogi oraz dwóch rond, ma być gotowa we wrześniu bieżącego roku. Jej całkowity koszt to 22 mln złotych. – Już wcześniej pozyskaliśmy blisko 15 mln dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz 1,5 mln zł z budżetu Sejmiku Województwa Podkarpackiego – podkreśla Starosta Andrzej Reguła.


Jednocześnie Powiat nadal stara się dodatkowe pieniądze na budowę mostu na Wisłoce, który ma stanowić drugą część łącznika zachodniego. Koszt budowy przeprawy oszacowano na blisko 29 mln zł. Na ten cel Powiat Dębicki zdobył już z RPO Województwa Podkarpackiego 15 mln zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 maja 2019 roku.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XLIX Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 19 lipca 2018 r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

854796541-24Po raz kolejny do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (8 lipca br.) odbyły się tutaj XII „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski, teatr ognia oraz koncert zespołu „Rompey”.


W zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała czteroosobowa reprezentacja Starostwa Powiatowego w Dębicy w składzie: Starosta Andrzej Reguła, Piotr Niedbalec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Łukasz Pilch – Dyrektor Wydziału Komunikacji oraz Paulina Sroka-Krzemień z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji.

 

Dębicka drużyna zajęła pierwsze miejsce, zdobywając nagrodę przechodnią: złotą buławę, którą będzie bronić w przyszłorocznych mistrzostwach. Otrzymała również ekskluzywny zegarek firmy „Górecki” (sponsora imprezy), który zwycięzcy przekazali na rzecz akcji charytatywnej dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Dębica. Zawodnicy Starostwa okazali się lepsi w poszukiwaniu drobinek złota od przedstawicieli Powiatu Strzyżowskiego (II lokata) oraz Urzędu Miasta w Rzeszowie (III miejsce).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie