rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

9898989856-27Honorowy start 5. etapu Olimp Nagawczyna – Rzeszów 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour nastąpił wczoraj (środa, 2 sierpnia br.) w Pustyni. O godzinie 13:30 kolarze wyruszyli z tej miejscowości sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs. 10 minut później odbył się start ostry w Nagawczynie. Jednym z członków Komitetu Honorowego tegorocznego wyścigu jest Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Wspaniała atmosfera, doskonałe warunki, przyjaźni, pomocni ludzie. Mam nadzieję na dalszą współpracę - mówił ze sceny Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa torowego i szosowego, organizator Tour de Pologne UCI World Tour. Dziękował w ten sposób Prezesowi firmy Olimp Labs za przygotowanie wydarzenia i udział w organizacji Tour de Pologne.

 

W środę kolarze pokonali 130-kilometrowy odcinek Olimp Nagawczyna - Rzeszów. Z pozycji lidera do zmagań przystępował Słowak Peter Sagan (BORA - hansgrohe), któremu udało się zachować żółtą koszulkę. Rafał Majka (BORA - hansgrohe), który zebrał największe owacje od kibiców w Pustyni, na piątym etapie zajął 22. lokatę i w dalszym ciągu plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc do słowackiego zawodnika 20 sekund.

 

Dziś kolarzy czeka odcinek Wieliczka - Zakopane (189 km).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

 

mapa-pitego-etapu-TdePW związku z wyścigiem kierowcy muszą liczyć się jutro (środa, 2 sierpnia br.) z utrudnieniami na trasie przejazdu Tour de Pologne w powiecie dębickim. W godzinach od 13:00 do 14:00 dla ruchu będzie zamknięta trasa prowadząca od ronda przy węźle autostrady A4 – Dębica Wschód w Pustyni do drogi krajowej nr 94 w Zawadzie. Również odcinek DK nr 94 od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Zawadzie do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską. Nieprzejezdna będzie też droga Nagawczyna – Stasiówka (od DK nr 94 do Stasiówki) oraz od Stasiówki do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską.


Honorowy start piątego etapu 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour nastąpi w Pustyni.  O godzinie 13:30 kolarze wyruszą z tej miejscowości sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs. 10 minut później zaplanowano start ostry w Nagawczynie.


5. Etap Olimp Nagawczyna – Rzeszów to 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia. Trasa będzie wiodła między innymi przez gminę Dębica i gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa.

 

ZOBACZ MAPĘ STARTU

 

ZOBACZ MAPĘ ETAPU

452541254-10Już po raz siódmy koła gospodyń wiejskich z powiatu dębickiego spotkały się na wspólnym zjeździe. Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w zawadzkim Sanktuarium. Następnie w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie przedstawicielki KGW wymieniały pomysły i doświadczenia związane z prowadzeniem kół. Zjazd było również okazją do wręczenia odznaczeń „Honorowa Przewodnicząca”.


Dyplomy otrzymały panie: Krystyna Panyło (Podgrodzie), Maria Matuga (Łęki Dolne), Jadwiga Kipa (Stasiówka), Danuta Bajor (Zawada) oraz Elżbieta Buras (Przyborów).


Współorganizatorem tegorocznego zjazdu, który odbył się w minioną niedzielę (30 lipca br.), był Powiat Dębicki. – Koła gospodyń wiejskich mają duże zasługi w sferze aktywizacji lokalnych społeczności. Najbardziej cieszy nas fakt, że ta działalność przyciąga coraz więcej młodzieży – nie krył zadowolenia Zygmunt Żabicki, Członek Zarządu Powiatu Dębickiego, który reprezentował Starostę podczas wydarzenia.


Symboliczną pamiątką VII Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich był talerz własnoręcznie wykonany przez panią Marię Chęciek. W trakcie spotkania w Zawadzie prezentowano wystawę obrazów olejnych jej autorstwa oraz rękodzieło wykonane haftem krzyżykowym przez panią Rozalię Ostafin.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Tomasz Rakoczy)

623658411111-23Gratulacje i serdeczne życzenia towarzyszyły uroczystości, która odbyła się wczoraj (30 lipca br.) w jednej z największych dębickich parafii. W związku z zakończeniem pełnienia funkcji proboszcza kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przez Księdza Prałata Józefa Dobosza odprawiono tutaj mszę św. dziękczynną za 33 lata posługi kapłana. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni samorządowcy i parafianie.


- Dał się Ksiądz poznać jako człowiek oddany powołaniu i duchowy przewodnik. W imieniu społeczności ziemi dębickiej dziękujemy za otwartość i życzliwość. Życzymy, by dobry Bóg udzielał Księdzu obfitych łask, błogosławił, wspierał i umacniał – mówił Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, któremu towarzyszyli Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oaz Radny Powiatowy Marek Jaskółka.


Podczas nabożeństwa poinformowano, że Prezydent RP przyznał Ks. Józefowi Doboszowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prałatowi wręczono również Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Dębica oraz Tytuł Zasłużonego dla Gminy Dębica.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Już 2 sierpnia br. (środa) w Pustyni nastąpi honorowy start piątego etapu 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.  O godzinie tour-de-pologne113:30 kolarze wyruszą sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs w Pustyni. 10 minut później zaplanowano start ostry w Nagawczynie.


5. Etap Olimp Nagawczyna – Rzeszów to 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia. Trasa będzie wiodła między innymi przez gminę Dębica i gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa.


W związku z wyścigiem kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na drogach. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, 2 sierpnia br. w godzinach od 13:00 do 14:00, dla ruchu będzie zamknięta m.in. trasa prowadząca od ronda przy węźle autostrady A4 – Dębica Wschód w Pustyni do drogi krajowej nr 94. Również odcinek DK nr 94 od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Zawadzie do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską.

 

ZOBACZ MAPĘ STARTU

ZOBACZ MAPĘ ETAPU

2312563256325Już 27 sierpnia br. (niedziela) odbędą się Dożynki Powiatu Dębickiego 2017 w Czarnej.  W charakterze gwiazdy imprezy wystąpi zespół ENEJ. Nie zabraknie także tradycyjnego przeglądu wieńców i ogłoszenia zwycięzców konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego". Organizatorzy liczą również na udział wystawców. Do 11 sierpnia br. przyjmowane będą zgłoszenia kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, nieformalnych grup działania, lokalnych rzemieślników, artystów i rękodzielników.

 

Chętni muszą potwierdzić swój udział w formie pisemnego zgłoszenia,  które należy dostarczyć na adres: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, Starostwo Powiatowe w Dębicy, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nr tel.: 14 680-31-22 lub 14 680-31-28).

 

Serdecznie zapraszamy!

Tradycyjny przegląd wieńców, koncert zespołu ENEJ, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2017", a na zakończenie imprezy do-minizabawa taneczna. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2017 w Czarnej. Największe święto rolników odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia br.

 

Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Czarnej (o godz. 12.00). Po nabożeństwie barwny korowód przejedzie na stadion sportowy w Czarnej, gdzie o godz. 13.30 nastąpi Ceremoniał Dożynkowy.

 

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół ENEJ (występ o godz. 16.00). To doskonale znana polska grupa folkowo-rockowa, która ma na swoim koncie siedem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce, m.in. „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna”, „Zbudujemy dom” i „Nie chcę spać”.

 

Zapraszamy!


ZOBACZ PROGRAM DOŻYNEK 2017

78965412-7Około 70 osób uczciło w piątek (21 lipca br.) pamięć ludności żydowskiej, która zginęła z rąk hitlerowców podczas zagłady dębickiego getta w lipcu 1942 roku. Kwiaty złożono w parku jordanowskim, gdzie znajdowało się getto, przy obelisku rodziny Mikołajkowów, ukrywającej w tamtym tragicznym czasie Żydów, a także w lesie Wolica - przy masowym grobie ok. 500 pomordowanych.

 

W uroczystościach - zorganizowanych przez Urząd Miejski i Muzeum Regionalne w Dębicy - wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy ziemi dębickiej oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, m.in. Tadeusz Jakubowicz, prezes Gminy Żydowskiej w Krakowie, krakowski rabin Avi Baumol i wysłannik Naczelnego Rabina RP Szubrycha, którego rodzice pochodzili z Dębicy, gdzie podczas okupacji zostali zamordowani, a także profesor Jonathan Webber. Powiat Dębicki reprezentowali: Katarzyna Rokosz, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, Wiesław Lada, Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego oraz Michał Prażak, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Obchody zakończył koncert Bartłomieja Prucnala na dębickim Rynku.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez UM w Dębicy)

98563210000-23Ponad pół setki funkcjonariuszy z powiatu dębickiego odebrało wczoraj (20 lipca br.) awanse i odznaczenia. Okazją do wręczenia 52 nominacji na wyższe stopnie policyjne były Powiatowe Obchody Święta Policji w Dębicy. Mundurowym gratulował m.in.  insp. Paweł Filipek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

 

Starostę Powiatu Dębickiego reprezentował pan Wiesław Lada, Radny Wojewódzki, a zarazem Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Dębicy. - Wszystkim mundurowym  dziękujemy za codzienną ofiarność i profesjonalizm. Przekazujemy również słowa wdzięczności za dotychczasowe osiągnięcia w działaniach na rzecz uzyskiwania coraz lepszych wyników w zwalczaniu i zapobieganiu przestępczości oraz życzliwą pomoc potrzebującym – mówił podczas uroczystości Dyrektor Lada.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

125412546-26Dziś (19 lipca br.) nastąpiło otwarcie Zakładu Produkcyjnego Hutchinson Dębica w Zawadzie. - Wiele osób wątpiło w powodzenie tego śmiałego przedsięwzięcia, dlatego dzisiaj pragnę gorąco podziękować i pogratulować wszystkim, dzięki którym fabryka rozpoczyna swoją działalność. Udowadniacie Państwo, że liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim inni je zobaczą – mówił podczas uroczystości Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

 

Wicestarosta podkreślał, że inwestycja doszła do skutku przede wszystkim za sprawą zdecydowanego działania firmy Hutchinson, ale również dzięki współpracy władz województwa podkarpackiego, powiatu dębickiego i gminy Dębica. - Życzę nam wszystkim, aby ta inwestycja zapewniła dalszy dynamiczny rozwój powiatu dębickiego, a jednocześnie wzrost potencjału oraz znaczenie firmy Hutchinson – Wicestarosta zwracał się do osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia. Inwestorskiego sukcesu gratulowali również m.in. panowie: Adam Hamryszczak, Podstekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

- W ciągu najbliższych tygodni będzie tutaj pracować 25 maszyn. Już we wrześniu ruszy pierwsza linia ekstruzyjna, parę tygodni później pojawią się dwie kolejne linie. Skala projektu jest ogromna, serdecznie dziękuję za wsparcie lokalnych władz – mówił  Piotr Gąska, BSS Vice President-European Division Hutchinson Poland Sp. z o.o. Przedstawiciele inwestora poinformowali również, że zakład w Zawadzie jest jego siódmą fabryką w naszym kraju. Zapowiedzieli też, że Hutchinson zlokalizuje w Polsce swoją siedzibę.

 

Firma wyraziła także chęć nawiązania współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi z powiatu dębickiego. Przyszli pracownicy mają się kształcić w klasach patronackich. Młodzież będzie miała możliwość nauki zawodu przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i płatnych praktyk. Planowane jest również podjęcie ścisłej współpracy m.in. ze środowiskiem akademickim w Rzeszowie.

 

W nowo otwartym Zakładzie Produkcyjnym Hutchinson Dębica /w 2018 r. będzie on zajmował ponad 20 tys. m kw./ pracę docelowo będzie mogło znaleźć ok. tysiąca osób. Budowa fabryki to koszt rzędu 160 milionów złotych. Negocjacje w sprawie lokalizacji zakładu pod Dębicą, prowadzone przez władze powiatu dębickiego i gminy Dębica, trwały prawie dwa lata.

 

Hutchinson posiada zakłady w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz na Dalekim Wschodzie. W Polsce spółka prowadzi działalność m.in. w Łodzi i w Bielsku-Białej. Produkuje elementy gumowe (m.in. przewody paliwowe, uszczelki, pasy transmisyjne) dla branży motoryzacyjnej i innych gałęzi przemysłu.

 

ZOBACZ FILM

 

ZOBACZ FILM 2

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie