rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

budimex5000000000000000BUDIMEX pragnie w szczególny sposób uczcić 50-lecie swojego istnienia na polskim rynku. Firma szuka kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi, którzy wiedzą co chcą zmienić i jak to zrobić. Główną nagrodą w jubileuszowym konkursie jest realizacja i całkowite sfinansowanie zwycięskiego pomysłu, który ma szansę realnie przyczynić się do zmiany życia lokalnej społeczności na lepsze, do wsparcia osób potrzebujących pomocy lub ochrony środowiska.  Główna nagroda wynosi 500 tys. złotych!

 

Poza nagrodą główną przewidziano trzy dodatkowe granty w wysokości: 45 tys. zł (II miejsce), 35 tys. zł (III miejsce) oraz 20 tys. zł (nagroda internautów). Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 10 lipca 2018 r. Mogą je kierować organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia, gminy, przedszkola, szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, kluby sportowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, a także spółki, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

lkoikjlo3-1Wczoraj (4 czerwca br.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek uroczyście zdał obowiązki komendanta. Pełnił tę funkcję przez 13 ostatnich lat. W szeregach państwowej straży pożarnej służył od 1992 roku. W sierpniu 2005 r. został powołany na stanowisko komendanta PSP w Dębicy.

W ciągu 26 lat był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrną Odznakę za Zasługi w Pracy Penitencjarnej i Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Podczas wczorajszej uroczystości komendantowi wręczono wiele gratulacji i podziękowań. W imieniu samorządowców ziemi dębickiej głos zabrał pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. - Szanowny Komendancie, drogi Wojciechu, chcemy przekazać szczere wyrazy uznania i szacunku dla Twoich osiągnięć. Niech na nowym etapie życia nie brakuje Ci powodów do radości i zadowolenia – mówił Starosta.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

2547po-9Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dziś (29 maja 2018 r.) budowę łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Inwestycja ma kosztować 11 mln zł. Jej realizacja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w kwocie ponad 9,3 mln zł. Z kolei 1,5 miliona złotych Powiat Dębicki otrzymał z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

- Pragnę wyrazić wdzięczność za wsparcie w pozyskaniu funduszy, jakie okazali nam parlamentarzyści, Pani Wojewoda, Pan Marszałek, radni wojewódzcy i powiatowi. Szczególne podziękowania kieruję do Samorządu Województwa Podkarpackiego – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.


- Spójna sieć autostrad oraz ich połączeń z drogami krajowymi i wojewódzkimi przyczynia się do wzrostu gospodarczego i aktywizacji naszego regionu – dodaje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu. - Równie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg oraz mieszkańców powiatu dębickiego, dlatego tak bardzo zabiegaliśmy o budowę tego łącznika.  

 

- Cieszę się, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego mogą być z sukcesem wydatkowane na inwestycje, które służą rozwojowi Podkarpacia. Dębica jest ważnym miejscem na gospodarczej mapie województwa, gdzie infrastruktura drogowa musi powstawać – mówi natomiast Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, który uczstniczył w inauguracji inwestycji.

 

Prace przy budowie łącznika do węzła autostradowego Dębica–Wschód mają potrwać do końca września br. Etap 1 obejmie budowę skrzyżowania typu rondo (czterowylotowego, jednopasowego), drogi wojewódzkiej 985 i drogi powiatowej 1288R oraz 2509R; etap 2 związany będzie z przebudową drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 w miejscowości Pustynia do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie przejazdu kolejowego; etap 3 - rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Zawada do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie wiaduktu drogowego nad linią kolejową wraz z odcinkami dojazdowymi do obiektu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ppwbUrząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje spotkania informacyjno – instruktażowe dot. projektu pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB).

 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom usług dostosowanych do specyfiki konkretnych potrzeb w tzw. Modelu popytowym. Dostęp do tych usług zostanie zapewniony poprzez elektroniczną platformę, na której przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego będą mogły zapoznać się z ofertą usługową jak również zgłaszać zapotrzebowanie na nowe usługi świadczone przez dostawców usług, w tym instytucje otoczenia biznesu.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XLVII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 29 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

50 11W ogrodach Sióstr Służebniczek w Dębicy (19 maja br.) odbył się, po raz pierwszy w Dębicy, Festiwal Młodych. Rok 2018, ze względu na jubileusz św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży poświęcony jest właśnie ludziom młodym. Z tej okazji Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” podjęło się zorganizowania wydarzenia dedykowanego młodzieży.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrza Miasta Dębica oraz Biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. spotkanie z księdzem biskupem Andrzejem Jeżem, który odpowiadał na pytania młodzieży oraz świadectwa Patrycji Hurlak- nawróconej wiedźmy i Macieja Syki- wolontariusza WMS.

 

Wieczorem młodzież bawiła się w rytm muzyki Łukasza Buksy oraz zespołu „Shaddai”.

 

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również konkurs na logotyp Festiwalu. Zwyciężczynią została Justyna Cacoń z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i wszystkim uczestniczkom konkursu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

2541254-9Wczoraj (20 maja br.) w Paszczynie świętowano Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny, połączone z Wojewódzkim Świętem Ludowym. To wyjątkowe wydarzenie, któremu patronowali Prezydent RP Andrzej Duda, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, miało charakter imprezy kulturalno-patriotycznej o wymiarze wojewódzkim. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą zasłużonych dla kraju i ziemi dębickiej paszczyńskich posłów: Jana Siwulę oraz Michała i Jana Jedynaków. Wręczono również odznaczenia i medale.


Obchody rozpoczęto od złożenia kwiatów na grobach posłów na cmentarzu w Lubzinie. Następnie odbyła się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie. Po nabożeństwie zebrani, na czele z gminną orkiestrą dętą, przemaszerowali pod budynek miejscowej remizy ochotniczej straży pożarnej, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę. Poświęcono też dwa nowe wozy strażackie, które będą służyły druhom OSP.

    
W dalszej części uroczystości odbyła się ceremonia odznaczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustyni Złotym Znakiem Związku OSP RP za wieloletnią, ofiarna działalność  w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczono także odznaki „Wzorowego Strażaka” i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.


Tego dnia rozdano też pamiątkowe medale za zasługi dla ruchu ludowego imienia Wincentego Witosa i prestiżowe odznaki „Złota Koniczyna” – jedną z nich otrzymał pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Natomiast pan Stanisław Rokosz, Wójt Gminy Dębica odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Po zamknięciu części oficjalnej obchodów, na scenę wkroczyła  młodzież, która prezentowała swoje artystyczne talenty. Gwiazdą wieczoru była kapela RoY, imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Powiat Dębicki)

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: CKiB gm. Dębica)

ue miniRuszyły internetowe konsultacje społeczne dot. kwestii, w którym kierunku ma podążać Unia Europejska. Stanowią one część szerszej debaty na temat przyszłości Europy zainicjowanej przez Komisję białą księgą w dniu 1 marca 2017 r. Konsultacje zostały przygotowane przez zespół składający się z 96 obywateli z 27 państw członkowskich, którzy wspólnie zadecydowali o treści pytań, które są skierowane do wszystkich Europejczyków.

 

Więcej informacji
Internetowe konsultacje na temat przyszłości Europy
Arkusz informacyjny: Dialog z obywatelami przed wyborami europejskimi
Broszura: Dialogi z obywatelami na temat przyszłości Europy
Biała księga w sprawie przyszłości Europy

874587125-11Odznaczenia, dyplomy i awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało wczoraj (14 maja br.) kilkudziesięciu druhów podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Dębicy. - Dziękuję wszystkim druhom za ich empatię, upór i konsekwencję w działaniu na rzecz innych, za ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – mówił Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - Niech zasłużone poczucie satysfakcji zawodowej towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze święto przypomina o szacunku i uznaniu, jakimi cieszycie się w społeczeństwie.


Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli w uroczystym pochodzie przed budynek Komendy Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Dębicy. Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie służbowe odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego, średniego samochodu gaśniczego o napędzie terenowym, przeznaczonego do działań ratowniczych w trudnym i niedostępnym terenie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

ezla miniW najbliższą sobotę – 19 maja w godz. 9-13 wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte dla lekarzy.

 

W ramach Dnia Otwartego pod nazwą w godzinach od 9.00 do 13.00 we wszystkich placówkach ZUS czekać będą na lekarzy pracownicy, którzy:
• pomogą założyć profil PUE ZUS,
• przeprowadzą szkolenia ogólne i przystanowiskowe dotyczące wystawiania i anulowania e-ZLA,
• pomogą w uzyskaniu certyfikatu z ZUS,
• będą udzielać wyjaśnień w zakresie pytań i wątpliwości dotyczących elektronicznych zwolnień lekarskich również w kontekście pracodawcy (płatnika) i pacjenta (ubezpieczonego).

 

W celu uzyskania certyfikatu z ZUS niezbędne jest  posiadanie nośnika (pendrive) lub laptopa z dostępem do Internetu.
Zapraszamy Państwa do naszych placówek i skorzystania z naszej oferty, która w znacznym stopniu może pomóc w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich:
– Oddział w Jaśle, ul. Rynek 18 A,
– Inspektorat w Brzozowie, ul. Witosa 11,
– Inspektorat w Dębicy, ul. Piłsudskiego 15,
– Inspektorat w Krośnie, ul. Bieszczadzka 5,
– Inspektorat w Sanoku, ul. Konarskiego 20.

 

Więcej informacji:
http://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/biala-sobota-dla-lekarzy/1592384

  • 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie