rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

krew miniPolski Czerwony Krzyż i Grupa Muszkieterowie zapraszają do udziału w kampanii "Zbieramy krew dla Polski", która odbędzie się 19 lipca br. w Bricomarche w Dębicy(galeria Raj) w godzinach od 9:00 do 12:00.

 

ZOBACZ PLAKAT

kombajnmini miniStarostwo Powiatowe w Dębicy czeka na zgłoszenia do konkursu Rolnik Powiatu Dębickiego 2017. Jego celem jest  popularyzacja osiągnięć zawodowych rolników naszego regionu, wyróżnienie osób aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, promowanie bezpieczeństwa pracy oraz dbałości o ochronę środowiska.


 
Wybór Rolnika Roku Powiatu Dębickiego 2017 zostanie dokonany w kategoriach: 1) produkcja roślinna, 2) produkcja zwierzęca, 3) produkcja ogrodnicza i inne działy specjalne. Kandydatury, w oparciu o kryteria zawarte w regulaminie, mogą zgłaszać: wójtowie, burmistrzowie, samorząd rolniczy, rady sołeckie i organizacje pozarządowe powiatu dębickiego. Wypełniony formularz zgłoszeniowy, wraz z załącznikiem podpisanym przez kandydata, należy dostarczyć do 18 lipca br. na adres Starostwa Powiatowego w Dębicy (ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica).   


 
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 27 sierpnia br. podczas Dożynek Powiatowych 2017 w Czarnej. Dodatkowe informacje można otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa pod nr tel. 14 680-31-44 lub 14 680-31-63.

111112222444551-1Po raz kolejny do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (9 lipca br.) odbyły się tutaj XI „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski i pokazy sokolnictwa. Gwiazdą wieczoru był zespół „Veegas”.

 

W zawodach uczestniczyła czteroosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji (WK), Paulina Sroka-Krzemień z WK, Maciej Kozik – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Łukasz Pilch – Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu.

 

Drużynie kibicowali m.in. Starosta Andrzej Reguła i Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Powiatu. Zawodnicy wprawdzie nie znaleźli się na podium, ale z Gumnisk odjechali z „Certyfikatami Kopaczy Złota” i drobinkami cennego kruszcu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ng miniNagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stanowi uhonorowanie przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm. Przedsiębiorcy z powiatu dębickiego, którzy chcą pretendować do Nagrody, powinni zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Dębicy.


Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach głównych: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces i Odpowiedzialny Biznes oraz w dwóch kategoriach specjalnych:  STARTUP_PL i Badania + Rozwój. Kandydaci do Nagrody w jednej z kategorii głównych powinni łącznie spełniać następujące wymienione warunki podstawowe: uiszczać podatki w Polsce, terminowo i rzetelnie regulować należności o charakterze publiczno-prawnym, przestrzegać przepisów prawa, zatrudniać w przedsiębiorstwie pracowników głównie w oparciu o umowę o pracę, kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i przestrzegać zasad etyki i uczciwej konkurencji.


Na stronie www.prezydent.pl udostępniona została zakładka http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/materialy-do-pobrania-2017 poświęcona Nagrodzie Gospodarczej z informacjami dotyczącymi tegorocznej edycji, a także regulaminem i wnioskami do pobrania dla ubiegających się o nagrodę w każdej z sześciu kategorii.


Przedsiębiorcy z powiatu dębickiego, którzy chcą pretendować do Nagrody, powinni zgłosić swój udział za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Dębicy (do 8 września br. należy dostarczyć wypełniony wniosek na adres: Starostwo Powiatowe w Dębicy, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica; na kopercie dopisek: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP 2017). Następnie dębickie starostwo przekaże nadesłane formularze do Związku Powiatów Polskich, który znajduje się w gronie instytucji uprawnionych do zgłaszania kandydatów z całej Polski.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonoruje najlepsze podmioty gospodarcze w kraju na uroczystej Gali, która odbędzie się 17 listopada br. w Rzeszowie podczas Kongresu 590.

 

Kontakt w sprawie tegorocznej edycji Nagrody: w Kancelarii Prezydenta RP - tel.: 22 695-11-63 lub 22 695-11-65, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w biurze Związku Powiatów Polskich, tel. 18 477-86-05, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w Starostwie Powiatowym w Dębicy – 14 680-31-28/22, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

camera-16048 1920Jury konkursu „POWIAT DĘBICKI w roli głównej” informuje, że konkurs nie został rozstrzygnięty. Nie wyłoniono zwycięzców ze względu na niewystarczającą liczbę uczestników i zgłoszonych prac. Organizatorzy dziękują wszystkim zainteresowanym za udział.

marrAgencja Rozwoju Regionalnego „MARR” SA - jako instytucja udzielająca unijnych pożyczek dla firm w województwie podkarpackim - zachęca do skorzystania z ostatnich pożyczek.

Kontakt:
Fundusz Pożyczkowy Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” SA:


Tel. 17 788 18 61, 797 600 332
tel. 17 788 18 62, 797 600 325
tel. 17 788 18 65, 797 600 328

 

Komplet informacji i dokumenty do pobrania:

http://www.marr.com.pl/index-FP1.html

http://www.marr.com.pl/indexFP_3.html

 

42189637-1Reprezentacje ośmiu województw, w tym Podkarpacia, biorą udział w Finałowym Turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Na murawie powalczą młodzi piłkarze z rocznika 2002. - Mecze odbywać się będą na trzech podkarpackich stadionach: w Dębicy, Pustkowie i Boguchwale. Finał rozgrywek zaplanowano na niedzielę (2 lipca br. – dopisek red.) w Boguchwale – informuje Wiesław Lada, Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który wspólnie ze Starostą Powiatu Dębickiego i Burmistrzem Dębicy otworzył dziś (27 czerwca br.) turniej w Dębicy.

 

- Mamy nadzieję, że objawią nam się prawdziwe talenty. Już teraz gratuluję zawodnikom kondycji i umiejętności – mówi Starosta Andrzej Reguła. Wyniki pierwszych meczy turniejowych są już znane: Łódzki ZPN 4 - 1 Podkarpacki ZPN oraz Mazowiecki ZPN 1 - 1 k. 3 - 4 Świętokrzyski ZPN.

 

Terminarz kolejnych potyczek na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego 19 w Dębicy:

  • środa 28 czerwca br. o godz. 11.00 - Świętokrzyski ZPN vs. Śląski ZPN,
  • piątek 30 czerwca br. o godz. 11.00 - Wielkopolski ZPN vs. Świętokrzyski ZPN.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

INFORMACJE O PRZEBIEGU TURNIEJU7898789-1Większość radnych zagłosowała wczoraj (26 czerwca br.) za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Dębickiego z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Pozytywną opinię odnośnie udzielenia absolutorium wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie. Dyskusję i głosowanie nad uchwałą absolutoryjną poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca wybrane osiągnięcia i inwestycje zrealizowane przez Powiat w ubiegłym roku.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

12-03-54 SP S152 2017 plik3Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar, ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Termin nadsyłania prac mija 28 lipca 2017 r., do wygrania jest 5 tys. zł. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.  


Celem konkursu to promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach: 1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi, 2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.


Spośród zgłoszonych prac kapituła konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.


Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.fdpa.org.pl. Dodatkowych informacji udziela pani Monika Banaś-Samartzi (nr tel. 695 116 110, 22 864-03-90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

52525141463636-15Ciekawe prace młodych artystów są efektem X pleneru malarskiego w „Gratce” - Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 19 - 21 czerwca br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Dziesiąty plener malarski rozpoczął się wycieczką po Szydłowie, miasteczku zwanym polskim „Carcassonne”. Uczestnicy zwiedzili ruiny zamku, skarbczyk z eksponatami muzealnymi i salą średniowiecznych narzędzi tortur, obejrzeli wnętrza kościołów i synagogę.  Następnie udali się do Celin, wioski przepełnionej magią wiejskiego krajobrazu. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej. Owocem jej pobytu będzie poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się jesienią tego roku w Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

W plenerze udział wzięło jedenastu młodych mieszkańców powiatu dębickiego: Alicja i Aleksandra Mróz, Oliwia Matłok, Oliwia Kornaś, Kaja Koziara, Natalia Miazga, Karolina Olechowska, Małgorzata Surowiec, Aneta Wyszyńska, Urszula Zych i Piotr Cebula.

Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie