rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

56565658-3120 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało dyplomy i gratulacje podczas Podsumowania Osiągnięć Edukacyjnych Powiatu Dębickiego 2016/2017. Uroczyste spotkanie stało się również okazją do wręczenia siedmiu Nagród Starosty Powiatu Dębickiego dla nauczycieli, którzy żegnają się w tym roku z zawodem. - Jestem przekonany, że dzięki Waszej intuicji i umiejętnościom pedagogicznym uczniowie mieli szansę zdobywać wymarzone szczyty i pokonywać własne słabości – dziękował nagrodzonym nauczycielom Starosta Andrzej Reguła.


Podsumowanie odbyło się wczoraj (22 czerwca br.) w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Wśród wyróżnionych uczniów byli laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad i konkursów oraz młodzież z najwyższą średnią ocen. -  To młodzi, ambitni ludzie, którzy stanowią naszą chlubę. Dziękujemy im za to, że swoimi osiągnięciami sławią dobre imię powiatu dębickiego – mówi Wicestarosta Mateusz Pasek. – Inwestując w szkolnictwo, nieustannie zabiegamy o to, żeby nasi uczniowie mogli zdobywać umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, pod fachowym okiem nauczycieli, którzy doskonalą swój warsztat i podnoszą posiadane kwalifikacje.


Według Portalu Edukacyjnego Perspektywy, Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy to najlepsze technikum na Podkarpaciu. W ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 otrzymało ono Tytuł Złotej Szkoły 2017. W tym samym rankingu I LO przyznano srebrny tytuł, a II LO w Dębicy – brązowy.

 

NAGRODZENI LAUREACI i FINALIŚCI

ZOBACZ ZDJĘCIA

2festyn-witojaski-2017Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza na I Plenerowy Festyn Świętojański. Rodzinna impreza odbędzie się 25 czerwca br. (niedziela) w parku Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu (gm. Pilzno). W programie m.in. koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej. 

ZOBACZ PLAKAT

236541785O 47,5 tys. zł z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi postarał się Powiat Dębicki dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Dotacja zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych, niezbędnych do realizacji praktycznej nauki zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.    

- To jedyna szkoła rolnicza na obszarze powiatów dębickiego, jasielskiego i strzyżowskiego, dlatego aktywnie zabiegamy o jej rozwój. Czynimy również starania, aby placówka została przekazana do prowadzenia przez Ministra Rolnictwa, co z pewnością korzystnie wpłynęłoby na jakość i poziom kształcenia w szkole – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Aktualnie w brzosteckim ZS naukę pobiera ok. 300 osób.

mixed-fruit-cake-2123197 1920W Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy trwa realizacja projektu, który ma na celu dostosowanie kompetencji, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych 160 uczniów, a także doskonalenie zawodowe dziewięciu nauczycieli Technikum nr 3 ZSE. Przedsięwzięcie wystartowało przy wsparciu Powiatu Dębickiego.


Całkowita wartość projektu to 890 389,38 zł. Dofinansowanie zewnętrzne sięga 798 589,38 zł, w tym 756 830,97 zł ze środków Unii Europejskiej.


Planowane efekty:
•    profesjonalne i nowoczesne wyposażenie pracowni zawodowych w sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do nauki zawodu,
•    podniesie kompetencji lub umiejętności nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez staże, kursy, studia podyplomowe,
•    podniesie kompetencji lub umiejętności uczniów poprzez zajęcia specjalistyczne, koła zawodowe, naukę języka obcego, staże, warsztaty biznesowe,
•    nawiązanie współpracy pomiędzy ZSE a instytucjami z otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym z pracodawcami lub przedsiębiorcami.

 

 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY PROJEKTU

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XXXVI Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 14:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

camera-16048 1920Trwa konkurs fotograficzny „POWIAT DĘBICKI w roli głównej”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz firmę Kronospan HPL Sp. z o.o. w Pustkowie-Osiedlu. Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie zbioru zdjęć zabytków, wydarzeń, ludzi i ich pasji oraz ciekawych krajobrazowo i turystycznie miejsc ziemi debickiej. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby powyżej 18 roku życia. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.


Konkurs obejmuje cztery kategorie:
1.    „POWIAT DĘBICKI – okiem turysty” - zabytki architektury, atrakcje turystyczne,
2.    „POWIAT DĘBICKI – kraina twórczego stylu życia” – ludzie i ich pasje, wydarzenia kulturalne i sportowe, grupy osób aktywnych w powiecie,
3.    „POWIAT DĘBICKI - innowacyjny i industrialny” - nowoczesna infrastruktura budowlana i komunikacyjna, kreatywność w biznesie, rozwój i inwestycje,
4.    „POWIAT DĘBICKI - alternatywny i nieznany” - kategoria „dowolna”, miejsca nieznane, warte pokazania, zadziwiające.

 

Na zwycięzców każdej kategorii czekają nagrody pieniężne: za I miejsce - 700 zł, II miejsce - 600 zł, a za III miejsce – 400 zł. Fotografie (w dużym formacie) zostaną również wyeksponowane w miejscach publicznych powiatu dębickiego.

 

Zdjęcia należy dostarczyć na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica do dnia 30 czerwca 2017 roku. Zapraszamy do udziału!

 

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ZOBACZ FILM

90 18Ponad pięćset prac plastycznych zostało ocenionych w ramach powiatowego etapu XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Najlepsze z nich zgłoszone zostały do eliminacji wojewódzkich.

 

Ogłoszenie wyników odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Wyróżnionym artystom gratulowali Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Wojciech Buszek oraz Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Finaliści odebrali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę.

 

Po uroczystym ogłoszeniu wyników szczebla powiatowego, młodzi finaliści mieli okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt strażacki oraz wziąć udział w zabawach z użyciem sprzętu gaśniczego.

 

CZYTAJ PROTOKÓŁ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

painter-4165 1920Już w najbliższy poniedziałek (19 czerwca br.) rozpocznie się X Plener Malarski organizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Uzdolnieni uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu spędzą trzy dni w Celinach (gm. Raków). Zamieszkają w Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym „Gratka”, które słynie z odbywających się tutaj Ogólnopolskich Plenerów Malarskich „Impresje Świętokrzyskie”. Nad warsztatem 11 młodych artystów czuwać będą instruktorzy: Mariola Zając i Ryszard Kucab z Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Jesienią, w Galerii MOK, otwarta zostanie poplenerowa wystawa prac, które powstaną podczas pobytu w „Gratce”.

78878987-5Blisko 40 wędkarzy wystartowało w II Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego 2017. Uczestnicy rywalizowali na łowiskach TC Dębica. – Chcemy promować tę dziedzinę sportu jako sposób na ekologiczny styl życia i relaks w plenerze. Zwłaszcza wśród młodzieży, bo poprzez wędkarstwo, młodzi mogą uczyć się cierpliwości i szacunku dla przyrody, a przede wszystkim mniej czasu będą poświęcać wirtualnym rozrywkom - mówi Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.
   
Zawody rozegrano wczoraj (niedziela, 11 czerwca br.). Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym zorganizował sportową imprezę przy współpracy z Kołem nr 11 „Gryf” Polskiego Związku Wędkarskiego w Dębicy. W zmaganiach wzięło udział 38 posiadaczy kart wędkarskich, wśród nich byli przedstawiciele samorządów, szkół i kół wędkarskich.
 
W kategorii seniorów (26 uczestników) zwyciężył pan Marek Cichoń (KW „Gryf” w Dębicy). Drugie miejsce zajął pan Krzysztof Stefan (KW „Złoty Leszcz” w Pustkowie-Osiedlu), natomiast trzecie – pan Jacek Kozaczka (KW „Troć” w Dębicy). W kategorii juniorów (12 uczestników) największym połowem, podobnie jak w roku ubiegłym, mógł pochwalić się Adrian Mordel (KW „Troć” w Dębicy). Na kolejnych lokatach uplasowali się: Cyprian Gwóźdź (KW „Łosoś” w Pilźnie) i Krzysztof Puzon (KW „Troć” w Dębicy).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

 

mini rarrRzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji projektu „reAKTYWIZATOR”. Projekt skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych, powyżej 30 roku oraz zamieszkujących powiaty: ropczycko-sędziszowski, dębicki, strzyżowski, kolbuszowski, łańcucki, rzeszowski a także miasto Rzeszów.

 

Rekrutacja do projektu została przedłużona do 14 czerwca 2017 r.

 

ZOBACZ ULOTKI I PLAKAT

  • 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie