rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

wolontariusz roku miniDo 24 listopada br. (piątek, do godz. 15.00) można zgłaszać kandydatów do konkursu „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”, który organizują wspólnie Powiat Dębicki oraz Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy. - Przedsięwzięcie ma służyć publicznej prezentacji sylwetek osób wyróżniających się wyjątkową empatią i aktywną postawą w zakresie działań wolontariackich. Umożliwi również promocję i popularyzację wartościowych akcji charytatywnych - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.  

 

Kapituła konkursowa wyłoni laureatów w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Nominacje mogą składać organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe, podmioty gospodarcze działające na rzecz mieszkańców powiatu dębickiego, również grupy nieformalne i osoby fizyczne za potwierdzeniem działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która o tym fakcie zaświadczy.

 

Zgłoszenia (tj. Formularz zgłoszeniowy) należy przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia „Uwierz w siebie” (ul. Sportowa 24, 39-200 Dębica) lub złożyć osobiście w sekretariacie II Liceum Ogólnokształcącego, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 15.00 (decyduje data wpływu zgłoszenia). Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z uroczystą galą, odbędzie się w grudniu 2017 r.

 

Informacje o konkursie pod nr tel. 698 816 311.

 

 

Serdecznie zachęcamy do prowadzenia i dokumentowania aktywnego wolontariatu na terenie powiatu dębickiego oraz do udziału w konkursie!

 

ZOBACZ PLAKAT

REGULAMIN KONKURSU

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wze-Autostrady-A4-Dbica-ZachdCałkowita wartość projektu „Łącznik Węzeł Zachodni A4 – Straszęcin – Dębica”, realizowanego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy, to nieco ponad 17,6 mln zł. – Większą część tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Z sukcesem postaraliśmy się o 14,8 mln zł – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.


Umowa o dofinansowanie projektu w ramach RPO została już podpisana. - Rozpoczęcie tej drogowej inwestycji zaplanowano na styczeń przyszłego roku. Finał robót ma nastąpić do końca października 2018 r. – mówi Jacek Drobot, Dyrektor ZDP. Wykonawca zadania będzie wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego, który zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

 

ZOBACZ LOKALIZACJĘ BUDOWY ŁĄCZNIKA

starostwoStarostwo Powiatowe w Dębicy informuje, że dzień 2 listopada 2017 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy z wyjątkiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej (pokój 409).

 

12563-2- Śmiało można powiedzieć, że będziemy mieli najlepszy tomograf na Podkarpaciu, do tej pory mieliśmy niestety najgorszy. Kupujemy nowoczesny, 64-rzędowy sprzęt. Dla porównania powiem, że tomograf wykorzystywany dotychczas w dębickim szpitalu był dwurzędowy – poinformował podczas wczorajszej sesji (23 października br.) Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Tomograf, wraz z oprogramowaniem, trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy jeszcze w tym roku.


Dokładnie 2 240 000 zł zostały przyznane Powiatowi w drodze Zarządzenia nr 131 Prezesa Rady Ministrów. Decyzja zapadła po wydaniu pozytywnych opinii w tej sprawie przez Marszałka i Wojewodę Podkarpackiego. – O te pieniądze staraliśmy się od marca. Satysfakcja jest ogromna, bo otrzymaliśmy dofinansowanie dokładnie w takiej kwocie, o jaką wnioskowaliśmy – informuje Wicestarosta Pasek.


To kolejny spory zastrzyk finansowy dla dębickiego szpitala. Niedawno otrzymał on 8,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę nowego bloku operacyjnego (inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2018 r.). Aktualnie realizowane są również zakupy sprzętu i aparatury medycznej z dotacji pochodzącej z budżetu Powiatu (ponad 1 mln zł), przekazanej ZOZ w lutym br. – Szpital niedługo wzbogaci się m.in. o wysokiej klasy sprzęt do operacji laparoskopowych. Zabiegi będą się odbywać przy użyciu noża harmonicznego i kamery termowizyjnej 4D – mówi Wicestarosta.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

TESCODo 31 października br. klienci sklepów Tesco mogą głosować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Wśród Uczestników programu z całej Polski, którzy walczą o granty o łącznej sumie 625 tys. zł, jest Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy. Stowarzyszenie chce przeznaczyć pieniądze z grantu (5 tys. zł) na utworzenie i wyposażenie kafejki „Radość” w budynku krytej pływalni w Dębicy.


Każdy kto chciałby pomóc organizacji w zdobyciu dofinansowania, może oddać głos na jej inicjatywę. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci otrzymają specjalny żeton za dokonane zakupy, który należy wrzucić do urny konkursowej.  Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostaną opublikowana po 13 listopada 2017  r. na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

festiwalBezpłatne wejściówki czekają na wszystkich, którzy zechcą posłuchać i zobaczyć wykonawców Festiwalu im. Zbigniewa Warchoła w Dębicy. Artystyczne wydarzenie, organizowane przy udziale dębickiego Starostwa Powiatowego, odbędzie się 26 października br. w Domu Kultury „Kosmos” (początek o godz. 9.00). Bilety do odebrania w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego (ul. Ratuszowa 2) oraz w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowych (ul. Sienkiewicza 1) w Dębicy.

    
Zbigniew Warchoł to nieżyjący już muzyk, animator kultury, instruktor muzyczny kilku pokoleń dębiczan. Zmarł w 2013 r., był uznaną i ważną postacią środowiska artystycznego ziemi dębickiej. W ostatnich latach życia współpracował m.in. ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Radość”, dzieląc się swoją wiedzą z podopiecznymi stowarzyszenia, wykazując przy tym pełną otwartość i wrażliwość. To właśnie osoby z niepełnosprawnością wystąpią podczas festiwalu poświęconego pamięci artysty.  

 

ZOBACZ PLAKAT

256987412-1Barwny korowód przemaszerował wczoraj (16 października br.) ulicami Dębicy z okazji obchodów Dnia Patronki Miasta Świętej Jadwigi Śląskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Jadwigi. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli pod figurkę Świętej, znajdującą się przed dębickim ratuszem, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Obchody zakończyły się prezentacją „Albumu prac konkursowych – Św. Jadwiga Śląska – Patronka Miasta Dębicy” oraz wykładem w kontekście publikacji „Służebniczki Dębickie w społeczeństwie polskim w latach 1914-1939”.


Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 10, Stowarzyszenie „Dziesiątka” oraz parafia pw. Św. Jadwigi w Dębicy. Powiat Dębicki reprezentowali panowie: Zygmunt Żabicki, Członek Zarządu oraz Andrzej Trzeciak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

144 06Blisko 90 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział we wczorajszym (16 października br.) Rajdzie „Deser” Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica. Młodzi ludzie zostali podzieleni na sześć patroli i rywalizowali na trasie ścieżki historyczno-dydaktycznej w powiecie dębickim.

 

Każdy patrol szkolny składał się z sekcji konspiracyjnych: sanitarnej, dywersyjnej, wywiadowczej, kwatermistrzowskiej, łącznościowej oraz propagandowej, które wykonywały różnorodne zadania związane z fabułą rajdu. Punktem koncentracji i rozpoczęcia zmagań była leśniczówka Berdech w Braciejowej - miejsce koncentracji oddziałów II Zgrupowania AK Obwodu Dębica do akcji „Burza”.

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XXXIX Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 23 października 2017 r. (poniedziałek) o godz. 14:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

58974587-23Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy. W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.


- Najcenniejszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie. Jednak sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować. Dlatego wciąż inwestujemy w rozwój szkolnictwa – mówił podczas obchodów Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. - Nieustannie zabiegamy o to, żeby młodzież uczyła się w praktyce. Aby mogła zdobywać umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, pod fachowym okiem nauczycieli, którzy doskonalą swój warsztat i podnoszą posiadane kwalifikacje.


Według Portalu Edukacyjnego Perspektywy, Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy jest najlepszą tego typu szkołą w województwie. W tym samym rankingu dębickiemu I LO przyznano srebrny tytuł, a II Liceum Ogólnokształcącemu - brązowy.


Gospodarzami tegorocznych Powiatowych Obchodów DEN, które odbyły się w piątek (13 października br.) w Domu Kultury „Kosmos”, byli pracownicy Zespołu Szkół nr 2 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy. Uroczystość została zorganizowana przy udziale Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

NAGRODZENI I AWANSOWANI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 26 Cze
    XLVIII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 30 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2018" - start przy zaporze wodnej w Pilźnie, godz. 11:00. All Day

  • 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie