rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

pakj miniW kursach mogą wziąć udział mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku 25+, którzy posiadają wykształcenie maksymalnie średnie oraz wszyscy chętni z Podkarpacia w wieku 50+. Dodatkowo uczestnicy muszą spełniać kryteria co najmniej jednej z trzech grup: osoby wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy albo powracające do aktywności zawodowej po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci, bezrobotni pozostający bez zatrudnienia minimum od pół roku oraz osoby z niepełnosprawnościami.  


Bezpłatna nauka języka angielskiego lub niemieckiego, organizowana przez Centrum Szkoleń i Innowacji, jest realizowana w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Kompetencji Językowych”. Szczegóły: www.akademiapodkarpacka.pl.

 

ZOBACZ PLAKAT

 

 

 

pes miniRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pn.: ”Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej z woj. podkarpackiego, jednostek samorządu terytorialnego i osób fizycznych, które aktywnie działają w obszarze ekonomii społecznej.

 

Konkurs ma charakter otwarty a udział w nim jest bezpłatny. W Konkursie przewidziano nagrody finansowe. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego (odpowiedniego do danej kategorii Konkursu) i przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres ul. Hetmańska 120, 35-026 Rzeszów do 22.09.2017 r.

 

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie www.es.rops.rzeszow.pl.

 

ZOBACZ PLAKAT

komin kikZachęcamy do zapoznania się z komunikatem prezesa Krajowej Izby Kominiarzy skierowanym do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018. Informacja dotyczy obowiązków związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

ZOBACZ KOMUNIKAT

szkol kompCelem projektu jest zmniejszenie ryzyka wykluczenia cyfrowego przez nabycie, uzupełnienie lub podwyższenie kluczowych kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych o 1 pełen poziom przez min.70% z 540 os. w wieku 25 lat i więcej (324K), w tym osób o niskich kwalifikacjach i 50+, z woj. podkarpackiego, które wezmą udział w cyklu szkoleń z obszaru ICT zakończonych procesem formalnej walidacji i certyfikacji o standardzie zgodnie z Ramą Kompetencji Cyfrowych DIGCOMP w terminie 01.06.2017 - 30.06.2018 r.

Uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu ICT (z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych).

Warunki uczestnictwa/Grupa docelowa:
W projekcie weźmie udział 540 osób (324 kobiet i 216 mężczyzn), które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze woj. podkarpackiego (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego).

124 05Kilkaset osób uczestniczyło w obchodach 73. rocznicy akcji „Burza” i bitwy w rejonie polany Kałużówka. Zebrani oddali hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. Uroczystości patriotyczno-religijne odbyły się w niedzielę 27 sierpnia br. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Obchody na leśnej polanie, które poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem przy drodze Braciejowa - Południk, zgromadziły przedstawicieli różnych środowisk. Ważną częścią niedzielnych obchodów była msza święta w intencji ojczyzny.

 

Podczas uroczystości Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła został uhonorowany Medalem Pro Patria, który nadawany jest osobom i instytucjom „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. Pozostałe osoby, które otrzymały to wyróżnienie to: Adamek Paweł, Borek Jan, Cebula Mateusz, Chęciek Piotr, Czapla Tomasz, Ćwik Bronisław, Gołębiowska Ewa, Iwasieczko Wojciech, Kwiatek Andrzej, Lis Andrzej, Lis Artur, Pajura Ryszard, Pawlus Wiesława, Pękala Ryszard, Reguła Andrzej, Szewczyk Mariusz, Świerk Stanisław, Warzecha Jan.

 

Na zakończenie uroczystości odczytano apel poległych po którym nastąpiła salwa honorowa, a następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika na Kałużówce. Powiat Dębicki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła, Sekretarz Powiatu Michał Prażak oraz Radna Powiatu Lucyna Samborska.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

123 23Tegoroczne Święto Plonów Powiatu Dębickiego rozpoczęło się  uroczystą mszą św. w Kościele pw. M. B. Nieustającej Pomocy w Czarnej, celebrowaną przez ks. Stanisława Janusza, proboszcza tutejszej parafii. Uczestnicy nabożeństwa dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj na przyszły rok.

 

Po mszy św. barwny korowód, prowadzony przez  Kapelę Ludową Pilźnianie, udał się na stadion w Czarnej, gdzie nastąpiła dalsza część dożynkowych uroczystości. Na uczestników imprezy czekały między innymi tradycyjny przegląd wieńców, finał konkursu "Rolnik Roku Powiatu Dębickiego”, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, degustacja potraw przygotowana przez Koła Łowieckie TROP i SZARAK oraz koncert zespołu ENEJ.

 

Nieodzownym elementem dożynkowych uroczystości był „Ceremoniał przekazania chleba”. Starostowie tegorocznego Święta Plonów - pani Maryla Kusek oraz pan Krystian Trzeskuś - przekazali Staroście Andrzejowi Regule i Wójtowi Czarnej Józefowi Chudemu bochen chleba. „Z wdzięcznością przyjmujemy ten piękny bochen chleba, jako owoc pracy Rolników Powiatu Dębickiego,  jako symbol uświęconej tradycji naszych ojców. Będziemy starali się dzielić go mądrze i sprawiedliwie, aby starczyło go dla nas wszystkich” - dziękowali gospodarze dożynek.

starostwo miniW związku z archiwizacją dokumentów, Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy w dniu 25 sierpnia 2017 r. (piątek) będzie przyjmować interesantów do godz. 14:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

kaluzowka2017 mini27 sierpnia br. odbędą się obchody 73. rocznicy akcji „Burza” i bitwy na Kałużówce – największej partyzanckiej bitwy w ramach akcji "Burza" w 1944 r. w Polsce południowo-wschodniej. Patronat Honorowy nad patriotyczno-religijnym wydarzeniem objął p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

 

Program uroczystości:
- godz. 9:30, pomnik przy drodze Braciejowa-Południk - złożenie kwiatów przez weteranów Armii Krajowej i delegacje organizatorów,
- godz. 10:00, polana Kałużówka (w razie intensywnych opadów deszczu uroczystości odbędą się w kościele w Gumniskach) - msza święta w intencji ojczyzny,
- godz. 11:00, część oficjalna: hymn państwowy, wręczenie Medali Pro Patria, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Piknik historyczny, tj. grochówka, diorama historyczna, strzelnica.

 

ZOBACZ PLAKAT

ZOBACZ FILM

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI POWIATOWE

dozynki 800

 

ZOBACZ FILM

cnk miniRzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w III edycji projektu stażowego „Czas na Karierę” realizowanego w ramach działania 7.1 RPO WP.

 

Projekt jest skierowany do kobiet bezrobotnych bądź biernych zawodowo powyżej 29 roku życia zamierzających aktywnie powrócić na rynek pracy. Szczególnie premiowane podczas rekrutacji będą kobiety znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy tj.: długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, w wieku powyżej 50 roku życia, zamieszkałe na terenach wiejskich oraz o niskich kwalifikacjach zawodowych.

 

Termin rekrutacji (przyjmowania zgłoszeń): 16.08.2017r. – 15.09.2017r.

 

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY !!!

 

Szczegółowa informacja na stronie RARR S.A.

 

ZOBACZ PLAKAT

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

  • 20 Maj
    Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny oraz Wojewódzkie Święto Ludowe w Paszczynie, godz. 12:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie