rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

ezla 18Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca listopada 2018 r. Natomiast od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

 

Lekarz przekazuje zaświadczenie lekarskie e-ZLA (po jego podpisaniu z wykorzystaniem certyfikatu z ZUS, kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP) elektronicznie do ZUS. ZUS udostępnia e-ZLA płatnikowi składek (np. pracodawcy) na jego profilu na PUE ZUS nie później niż w dniu następującym po dniu otrzymania e-ZLA (bez podawania numeru statystycznego choroby). Informacja ta jest przekazywana także ubezpieczonemu (m.in. pracownikowi) posiadającemu profil ubezpieczonego/świadczeniobiorcy na PUE ZUS.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

kopernik debicaKto nie miał jeszcze okazji odwiedzić warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, cząstkę tego niezwykłego miejsca może zobaczyć w Dębicy. Taką niespodziankę podczas Rodzinnego Pikniku Naukowego „POTĘGA UMYSŁU – RADOŚĆ I ZABAWA” przygotowało Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”, II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Urząd Miejski w Dębicy. Udowodnimy, że nauka zachwyca, rozbudza ciekawość i bawi!

 

Każdy, kto chce poznać pasjonujący świat nauki i eksperymentów, powinien 1 grudnia 2018 r. (sobota) wybrać się na Rodzinny Piknik Naukowy „POTĘGA UMYSŁU – RADOŚĆ I ZABAWA”. W budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24 od godz. 10.00 do 15.00 będzie można zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ PLAKAT

6666Pielęgnowanie tradycji tworzenia szopek oraz zachęta do pracy twórczej z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej – to najważniejsze cele XIII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jego organizatorami są Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym oraz Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu dębickiego: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, osoby niepełnosprawne oraz całe rodziny. Ich prace do powiatowego etapu mogą zgłaszać (w dniach 14 - 15 stycznia 2019 r.) gminne ośrodki kultury oraz szkoły.

 

Zasady zgłaszania prac i szczegóły dotyczące organizacji oraz przebiegu konkursu znajdują się w: REGULAMINIE dla SZKÓŁ oraz REGULAMINIE dla GMINNYCH OŚRODKÓW KULTURY. Podsumowanie artystycznej rywalizacji odbędzie się 31 stycznia 2019 r., o godz. 11.00, w Galerii MOK w Dębicy.

 

POBIERZ ZAŁĄCZNIK NR 1

POBIERZ ZAŁĄCZNIK NR 2

 

ZOBACZ FILM

mammobus Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Jego celem jest systematyczna kontrola – przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub co 12 miesięcy w przypadku wskazań genetycznych.

 

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 12 grudnia br. w Czarnej przy Gminnym Ośrodku Kultury - ul. Dworcowa 6A oraz w Brzostku przy Ośrodku Zdrowia - ul. Mysłowskiego 7.

 

ZOBACZ ULOTKĘ 1, ZOBACZ ULOTKĘ 2

 

ZOBACZ PLAKAT CZARNA, ZOBACZ PLAKAT BRZOSTEK

starostwo-powiatowe-w-dbicyNowo wybrana Rada Powiatu Dębickiego ma już pierwszą sesję za sobą. Poniżej przedstawiamy jej skład, w którym radni będą obradować przez najbliższe 5 lat.

 

 

Okręg nr 1 miasto Dębica
1. Adamek Paweł
2. Bielawa Władysław
3. Chęciek Piotr – Starosta Powiatu Dębickiego
4. Mazur Anna – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dębickiego
5. Lipczyński Krzysztof
6. Paluch Łukasz
7. Pasek Mateusz
8. Samborska Lucyna

 

Okręg nr 2 Brzostek - Jodłowa
1. Domaradzki Mateusz
2. Szot Wojciech
3. Witek Andrzej – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego
4. Wójcik Daniel

 

Okręg nr 3 Czarna – Żyraków
1. Jarosz Paweł
2. Kuś Ewelina
3. Łanucha Sławomir – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego
4. Osocha Bożena – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego
5. Stec Grzegorz

 

Okręg nr 4 gmina Dębica
1. Jaskółka Marek – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego
2. Mazur Robert
3. Reguła Andrzej
4. Reguła Aleksander
5. Trzeciak Andrzej

 

Okręg nr 5 Pilzno
1. Gawlik Anna
2. Lesiak Tomasz
3. Maziarka Michał – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego

budynek starostwoDziś (19 listopada br.) odbyła się I Sesja Rady Powiatu Dębickiego VI Kadencji. Podczas posiedzenia Radni Powiatowi dokonali wyboru Prezydium Rady oraz Zarządu Powiatu.

 

Przewodniczącym RP został pan Michał Maziarka, natomiast jego zastępcami: pani Anna Mazur oraz pan Sławomir Łanucha. Głosami Radnych Urząd Starosty Powiatu Dębickiego objął pan Piotr Chęciek, a Wicestarostą został pan Adam Pieniążek.

 

Obok Starosty Chęćka oraz Wicestarosty Pieniążka w Zarządzie Powiatu zasiadać będą: pani Bożena Osocha, a także panowie Marek Jaskółka i Andrzej Witek.

 

ZOBACZ FILM

sesjaPOSTANOWIENIE o zwołaniu I Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu LII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

koncert tadekJuż 8 listopada br., W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, odbędzie się koncert Tadeusza Polkowskiego "Rap dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Raper, występujący pod pseudonimem "Tadek", jest znany z utworów o tematyce patriotycznej. Wśród nich są m. in. "Rotmistrz Witold Pilecki", "Generał Nil" i "Żołnierze wyklęci".

 

ZOBACZ PLAKAT

 

91 08Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami. Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

 

Sadzenie drzew w Straszęcinie odbyło się w piątek (26 października br.). Było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie