rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

8757888-22- Sztuka wymaga talentu, bezcennego daru, którego nie należy marnować. Dlatego już po raz jedenasty zorganizowaliśmy wyjazdowy plener malarski dla dziesięciorga młodych, utalentowanych mieszkańców ziemi dębickiej – mówił w piątek (19 października br.) Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, otwierając w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury Wystawę Poplenerową Celiny 2018.

 

Prace młodych autorów będzie można oglądać w Galerii MOK do 31 października br. W plenerze, zorganizowanym przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, wzięli udział: Roksana Koper, Julia Dentko, Alicja i Aleksandra Mróz, Karolina Parys, Oliwia Kornaś, Małgorzata Surowiec, Urszula Zych, Łucja Kłósek oraz Jan Świętoń. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Starosty gratulacje i upominki. Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: pan Ryszard Kucab oraz pani Mariola Zając.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

854697zoz-21Już w styczniu 2019 roku zostanie przeprowadzona pierwsza operacja na nowym bloku operacyjnym w dębickim szpitalu. – To będzie zupełnie nowa jakość ratowania życia i zdrowia pacjentów – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Aktualnie trwa odbiór techniczny inwestycji. - Uruchomienie nowego bloku oznacza sprzęt i warunki leczenia na miarę 21. wieku, a jednocześnie otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac modernizacyjnych w szpitalu - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek. – Przed nami m.in. remont bloku porodowego, intensywnej terapii oraz przenosiny oddziału ortopedii na trzecie piętro.      


W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy zaczną działać: liczący 5 sal blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. – Obiekt spełnia wszelkie standardy dla zapewnienia sterylnych warunków do przeprowadzania zabiegów. Jest nawet funkcja bezdotykowego otwierania drzwi – mówi  Marian Adamczyk, Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i pielęgniarstwa ZOZ w Dębicy.


Całkowita wartość inwestycji to kwota rzędu 20 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacia. Realizacja zadania trwa od maja 2017 r. Jej finał nastąpi w listopadzie 2018 r. Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.


Wicestarosta Mateusz Pasek zaznacza, że oprócz nakładów na budowę bloku i lądowiska, Starostwo w ciągu ostatnich dwóch lat wydało w sumie ponad 3 ml zł z własnego budżetu m.in. na nową aparaturę medyczną dla szpitala. – W budżecie na 2019 r. założyliśmy kolejne 2 mln zł dla szpitala. Mam nadzieję, że radni poprą nasz projekt i tego rodzaju finansowe wsparcie stanie się już praktyką, bo szpital nie poradzi sobie bez pomocy samorządu – mówi Mateusz Pasek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie