rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

019 02Blisko 99 tys. euro – tyle wynosił budżet projektu pn. „Doskonalenie umiejętności przyszłych pracowników branży gastronomiczno – hotelarskiej drogą kariery zawodowej w Polsce i Unii Europejskiej”, współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz hiszpańskiego partnera - Andaluzyjską Firmę Edukacyjną euroMind.

 

Dzięki projektowi 38 uczniów miało możliwość uczestniczenia w ciekawych przedsięwzięciach: przygotowaniach kulturowo – pedagogicznych oraz kursach językowych, organizowanych w ramach trzytygodniowych staży w pięknej, renesansowej miejscowości Ubeda w Andaluzji. Ponadto młodzież odbywała tematyczne wycieczki, powiązane między innymi ze zwiedzaniem restauracji hiszpańskiej w Krakowie jak również, z interesującym wykładem w Instytucie Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

018 0119 listopada br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej 20, odbędą się Targi Edukacyjne organizowane przez Firmę TETRIX w ramach Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Dębickiego.

 

Oferta, którą zaprezentują podczas tragów szkoły wyższe, pomaturalne i instytucje szkoleniowe skierowana jest przede wszystkim do młodzieży kończącej naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, ale także do mieszkańców powiatu zainteresowanych zdobywaniem wykształcenia, jego pogłębieniem, czy też aktualizacją posiadanych już kwalifikacji.

016 00322 października 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się konkurs „POWIAT DĘBICKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, przy współpracy z Powiatem Dębickim.

 

W konkursie, którego tematyka obejmowała zagadnienia z geografii, historii oraz problemy współczesne dotyczące Powiatu Dębickiego uczestniczyła młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Część pisemna konkursu składała się z trzydziestu pytań prezentowanych uczniom w postaci slajdów, część ustna polegała na przedstawieniu przez uczestnika wcześniej przygotowanej prezentacji dotyczącej Powiatu Dębickiego.

015 11Starosta Powiatu Dębickiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A w dniach 24 – 25 października 2014 r. zorganizowali kolejną edycję „Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki”. Tym razem festiwal odbył się w powiecie dębickim -
w I Liceum Ogólnokształcącym Dębicy.

014 01Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku od kilu dni ma do dyspozycji nowy, nowoczesny ciągnik rolniczy. Ta placówka oświatowa, jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie dębickim mającą w swej ofercie edukacyjnej kierunki typowo rolnicze takie jak: technik mechanizacji rolnictwa, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych. Nauczyciel zawodu pan Grzegorz Grzesiakowski nie ukrywa zadowolenia.

 

„(...) Razem z uczniami cieszymy się, że takiej klasy sprzęt trafił do naszej szkoły. Przyszli mechanizatorzy będą przygotowywać się do swego zawodu mając do dyspozycji ciągnik, jaki chciałby mieć w swoim parku maszynowym niejeden producent żywności (...) – komentuje nowy nabytek Grzesiakowski (notabene radny Powiatu Dębickiego i Przewodniczący Komisji Oświaty).

Kliknij aby zobaczyć plakatPowiat Dębicki oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A, zaprasza do wzięcia udziału w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Dębicy, który odbędzie w dniach 24-25 października 2014r. w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły, ul. Słowackiego 9.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej13 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się zaproszeni goście, m.in.: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łączak, przedstawiciele samorządu powiatowego, nauczyciele oraz uczniowie. Odświętnego charakteru nadała uroczystości obecność pocztów sztandarowych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego.

009 00014 września 2014 r. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy już po raz piąty gościło młodzież z Ashdod w Izraelu.

 

To kolejne spotkanie realizowane jest w ramach miedzynarodowego projektu „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów”. W tym roku I LO odwiedziła grupa 70 osób, którą oficjalnie powitał dyrektor szkoły Ryszard Pękala. Goście z Izraela oejrzeli film promujący szkołę i powiat dębicki. Podczas zajeć integracyjnych młodzież miała okazję lepiej się poznać, nawiązały się bliższe znajomości, które zaowocowały wymianą adresów i telefonów. Przy wspólnej zabawie, z tańcami i śpiewem znikły wszelkie róznice kulturowe, a mury „Jagiełły” wypełniły się pozytywną energią, która na długo pozostanie w pamięci uczniów .

 

Od lat organizatorką spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej jest Pani Ludmiła Stelmach – Kołodziej nauczycielka historii w I LO w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

008 02Dwumiesięczny okres wakacji to dla uczniów i nauczycieli czas odpoczynku, dla administrujących budynki szkolne czas na modernizacje i prace remontowe. Tegoroczne wakacje były bardzo pracowite dla większości szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Dębicki jest organem prowadzącym.

 

(…) Przed kilku laty przeprowadzono gruntowną termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Kompleksowym remontom poddane zostały wszystkie budynki szkoły – między innymi wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a szkoła otrzymała nową elewację. Podczas tegorocznych wakacji kontynuowano prace na zewnątrz budynków. Mając na uwadze fakt, że szkoła ze względu na specyfikę nauczania prowadzi kursy nauki jazdy dla uczniów – wyremontowany został plac manewrowy - komentuje Starosta Władysław Bielawa

007 03Jak co roku samorząd powiatowy dobrze przygotował się do „walki” o absolwentów gimnazjów. W ofercie edukacyjnej w liceach ogólnokształcących pojawiły się liczne rozszerzenia przedmiotów, w technikach oraz zasadniczych szkołach zawodowych – zróżnicowane zawody.

Dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjum cieszy się II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, a w technikum zawód informatyka w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Pozostałe szkoły wykonały nabór zgodnie z planem. Warto jednak przypomnieć, że dla zainteresowanych są jeszcze wolne miejsca w naszych placówkach w Pilźnie, Jodłowej oraz Pustkowie Osiedlu, dlatego zachęcam do skontaktowania się z wybraną szkołą. W dębickich szkołach zawodowych dysponujemy pojedynczymi wolnymi miejscami w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, Zespole Szkół nr 4 oraz Zespole Szkół Ekonomicznych – mówi Starosta - Władysław Bielawa.

  • 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

  • 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day

  • 02 Wrz
    Koncert Zespołu BLUE CAFE z okazji Dożynek Powiatowych na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 20:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie