rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

wspanialiStarostwo Powiatowe w Dębicy, Wydział Edukacji już po raz piętnasty organizuje Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

 

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” promuje młodych ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka, ludzi zawsze gotowych wyciągnąć rękę do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą. W konkursie prezentujemy młodych społeczników, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok czyjegoś smutku, niedomagania, trudności. Przedstawiamy ich sylwetki oraz podejmowane przez nich działania, tak aby mogli stać się dla innych przykładem bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi. W ten sposób staramy się upowszechniać godne naśladowania wzory zachowań, zwracając tym samym uwagę na potrzebę promocji dobra w życiu społecznym.

024 0116 grudnia b.r. odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „O bocianie pióro”. Konkurs adresowny do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, od czterech lat organizuje Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie.

 

Podsumowanie rozpoczęło się warsztatami poetyckimi, które poprowadziła pomysłodawczyni konkursu - Elżbieta Kurowska. W warsztatach wzięła udział ponad połowa, spośród 40 uczestników, konkursu. Po zajęciach warsztatowych w auli liceum zebrali się uczestnicy, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście, w tym sponsorzy konkursu. Młodzież liceum przedstawiła krótką inscenizację teatralną opartą na utworach poetyckich nagrodzonych w roku ubiegłym.

023 1317 grudnia 2014 r. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”, w którym udział wzięło 101 uczestników – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych powiatu dębickiego i ropczycko – sędziszowskiego.

 

Cel konkursu to kształtowanie zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwości używek oraz zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; a także rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w jednej z trzech kategorii - praca plastyczna, praca literacka lub praca multimedialna. Na konkurs nadesłano 28 prac literackich, 44 plastyczne i 29 multimedialnych z 20 placówek oświatowych; 14 gimnazjów oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych.

021 0110 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy już po raz jedenasty obyła się Rejonowa Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach, w której udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego: I LO w Dębicy, II LO w Dębicy, ZS Nr 2 w Dębicy, ZSZ Nr 1 w Dębicy, ZS Nr 4 w Dębicy, ZS w Brzostku, ZSE w Dębicy  oraz uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Dębicy – laureaci szkolnych eliminacji.

 

Zadaniem uczestników olimpiady było rozwiązanie testu zawierającego 25 pytań. Doskonała znajomość tematu sprawiła że finaliści olimpiady uzyskali taką samą liczbę punktów i w związku z tym konieczne było przeprowadzenie II tury, która wyłoniła zwycięzców.

020 01W środę 19 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka, pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego Władysława Bielawy odbyły się V Podkarpackie Spotkania Edukacyjne zorganizowane dzięki współpracy z Firmą Produkcyjno – Usługową TETRIX z Krosna.

 

Impreza ta w której w roli wystawców udział biorą polskie wyższe uczelnie skierowana jest dla młodzieży kończącej naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Przyszłym potencjalnym studentom - uniwersytety szkoły wyższe prezentują bogate oferty edukacyjne.

019 02Blisko 99 tys. euro – tyle wynosił budżet projektu pn. „Doskonalenie umiejętności przyszłych pracowników branży gastronomiczno – hotelarskiej drogą kariery zawodowej w Polsce i Unii Europejskiej”, współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz hiszpańskiego partnera - Andaluzyjską Firmę Edukacyjną euroMind.

 

Dzięki projektowi 38 uczniów miało możliwość uczestniczenia w ciekawych przedsięwzięciach: przygotowaniach kulturowo – pedagogicznych oraz kursach językowych, organizowanych w ramach trzytygodniowych staży w pięknej, renesansowej miejscowości Ubeda w Andaluzji. Ponadto młodzież odbywała tematyczne wycieczki, powiązane między innymi ze zwiedzaniem restauracji hiszpańskiej w Krakowie jak również, z interesującym wykładem w Instytucie Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

018 0119 listopada br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej 20, odbędą się Targi Edukacyjne organizowane przez Firmę TETRIX w ramach Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Dębickiego.

 

Oferta, którą zaprezentują podczas tragów szkoły wyższe, pomaturalne i instytucje szkoleniowe skierowana jest przede wszystkim do młodzieży kończącej naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, ale także do mieszkańców powiatu zainteresowanych zdobywaniem wykształcenia, jego pogłębieniem, czy też aktualizacją posiadanych już kwalifikacji.

016 00322 października 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się konkurs „POWIAT DĘBICKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, przy współpracy z Powiatem Dębickim.

 

W konkursie, którego tematyka obejmowała zagadnienia z geografii, historii oraz problemy współczesne dotyczące Powiatu Dębickiego uczestniczyła młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Część pisemna konkursu składała się z trzydziestu pytań prezentowanych uczniom w postaci slajdów, część ustna polegała na przedstawieniu przez uczestnika wcześniej przygotowanej prezentacji dotyczącej Powiatu Dębickiego.

015 11Starosta Powiatu Dębickiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A w dniach 24 – 25 października 2014 r. zorganizowali kolejną edycję „Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki”. Tym razem festiwal odbył się w powiecie dębickim -
w I Liceum Ogólnokształcącym Dębicy.

014 01Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku od kilu dni ma do dyspozycji nowy, nowoczesny ciągnik rolniczy. Ta placówka oświatowa, jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie dębickim mającą w swej ofercie edukacyjnej kierunki typowo rolnicze takie jak: technik mechanizacji rolnictwa, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych. Nauczyciel zawodu pan Grzegorz Grzesiakowski nie ukrywa zadowolenia.

 

„(...) Razem z uczniami cieszymy się, że takiej klasy sprzęt trafił do naszej szkoły. Przyszli mechanizatorzy będą przygotowywać się do swego zawodu mając do dyspozycji ciągnik, jaki chciałby mieć w swoim parku maszynowym niejeden producent żywności (...) – komentuje nowy nabytek Grzesiakowski (notabene radny Powiatu Dębickiego i Przewodniczący Komisji Oświaty).

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie