rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

12gwiazd miniJak pokazać młodym Polakom wchodzącym w dorosłość, że UE bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne? – Zapraszamy do udziału w II edycji projektu „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT przy WSIiZ w Rzeszowie i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W roku szkolnym 2017/2018, kampania edukacyjna obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

 

Spotkania w ramach akcji „Lekcja na 12 gwiazdek” rozpoczęły się 16 października br. i potrwają do końca roku szkolnego 2017/2018. Aby wziąć udział w kampanii należy wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szkołę może zgłosić zarówno nauczyciel jak i uczeń.

konk informatykW dniach 22-27 września pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego oraz organizatorów Olimpiady Informatycznej odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków”. Konkurs ten ma na celu wyłonić najlepszych informatyków w Polsce, którzy będą przyszłością Polskiej Informatyki oraz stanowić trzon przyszłych studentów kierunku informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Jak w poprzedniej edycji w gronie zwycięzców tego prestiżowego konkursu nie mogło zabraknąć uczniów z Kwiatka, którzy zajęli prawie wszystkie miejsca w pierwszej dziesiątce.
I miejsce i tytuł laureata uzyskali:
- Amadeusz Wlazło z klasy 2BT - 32 pkt,
- Dawid Mazur z klasy 2AT - 32 pkt,
- Jakub Jamróz z klasy 1AT - 32 pkt,
- Paweł Malisz z klasy 2AT - 32 pkt.
Wszyscy wyżej wymienieni zdobyli maksymalną ilość punktów. Warto podkreślić, iż tylko siedmiu uczniów może się pochwalić takim wynikiem, w tym czwórka z Kwiatka.

ckp ulotka miniCentrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy ogłasza nabór na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe.

 

 

ZOBACZ ULOTKĘ

40 02Dwa trofea zdobył uczeń popularnego "Kwiatka" Mateusz Ciurkot w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego finał odbył się w dniach 21 - 24 czerwca w Ostrołęce. Jego interpretację ,,Ballady o samotnej pompie” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego doceniło jury oraz publiczność. Stąd drugie miejsce w Polsce oraz nagroda publiczności.

 

Aby wystąpić w finale konkursu Mateusz musiał przejść przez eliminacje powiatowe w Dębicy, rejonowe w Sędziszowie Małopolskim i wojewódzkie w Przemyślu. Wystartował w kategorii ,,Wywiedzione ze słowa”, w której tekst wiersza stanowi inspirację do różnych działań scenicznych, takich jak ruch, gest, mimika, śpiew. W efekcie uczestnicy prezentują rodzaj krótkiego spektaklu teatralnego, opartego na utworze poetyckim lub fragmencie prozy. Interpretacja Mateusza łączyła te elementy i bardzo przypadła do gustu widowni, która oddała na niego aż 80 procent głosów.

 

Reprezentant III LO, oprócz nagród, otrzymał zaproszenia na inne prestiżowe konkursy recytatorskie, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lubaczowie. Mateusz nie ukrywa, że marzy o karierze aktorskiej i estradowej. Jego opiekunem jest polonista ZS nr 2 Jarosław Markiewicz.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

glob miniPonad 200 prac literackich i plastycznych z różnych zakątków kraju zgłoszono do Ogólnopolskiego Konkursu „Na srebrnym globie”, który dotyczył życia i twórczości Jerzego Żuławskiego. Artystyczna rywalizacja odbyła się dzięki dofinansowaniu Powiatu Dębickiego. Została zorganizowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy oraz Podkarpackie Stowarzyszenie na rzecz Uzdolnionych. Tegoroczną, trzecią już edycję konkursu uroczyście podsumowano w I LO, gdzie 9 czerwca br. zwycięzcy odebrali nagrody i gratulacje z rąk pani Anny Wilczyńskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

35 0327 maja w Gdańsku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor 2017. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie I należało rozwiązać 4 testy wiedzy z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy związanej z pozyskiwaniem źródeł energii i jej wykorzystania w Europie. W drugim etapie konkursu każdy z uczestników miał przygotować film instruktażowy z elementami animacji 3D.

 

Z 28 filmów, które wpłynęły jako prace II etapu konkursu oraz po dodaniu liczby punktów uzyskanych w etapie I  Mateusz uzyskał najlepszy wynik, co dało mu I miejsce w konkursie oraz pozwoliło zdobyć tytuł Mikroprofesora 2017. Opiekunem ucznia w konkursie była p. Marzena Kowalczyk - nauczyciel ZS Nr 4 w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS Nr 4 w Dębicy

34 01W dniu 27 maja 2017 roku uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, Jaromir Hunia uczestniczył w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory prezentując swoją pracę doświadczalną. Tegoroczny konkurs odbywał się w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin. Jaromir przedstawiał efekty swojej pracy członkom jury oraz publiczności, która odwiedzała Centrum Naukowe Leonardo da Vinci.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

cywil mini25 maja 2017 r. w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy odbyła się impreza wieńcząca XI Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości”, w którym brali udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Konkurs organizowany był przez zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej. Konkurs, którego celem było popularyzowanie myśli św. Jana Pawła II, zwłaszcza idei budowania cywilizacji miłości, odbywał się w dwóch kategoriach: poetyckiej (wiersze) i plastycznej (fotografia cyfrowa). Tegoroczne hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „Nadzieja”.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

mini komiksUczennica Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, Natalia Ciak została laureatką konkursu "Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego" zorganizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD" w Rzeszowie.

 

Głównym celem konkursu było wyłonienie najciekawszego komiksu opartego na faktach, które opisane są w opracowaniach książkowych, na stronach internetowych, w prasie, materiałach archiwalnych oraz przekazywane ustnie historiach dotyczących powstania i funkcjonowania Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP) na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego w latach 1937-1939.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ Nr 1 w Dębicy

jniemiec mini15 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkól Zawodowych Nr 1 im. Jana  Pawła II w Dębicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Niemieckiego „Grammatik – kein Problem”, który przeznaczony był dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz pierwszych i drugich klas technikum i liceum z terenu miasta Dębica. Łącznie do konkursu przystąpiło 49 uczniów z 8 szkół.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie