rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

35 0327 maja w Gdańsku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor 2017. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie I należało rozwiązać 4 testy wiedzy z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy związanej z pozyskiwaniem źródeł energii i jej wykorzystania w Europie. W drugim etapie konkursu każdy z uczestników miał przygotować film instruktażowy z elementami animacji 3D.

 

Z 28 filmów, które wpłynęły jako prace II etapu konkursu oraz po dodaniu liczby punktów uzyskanych w etapie I  Mateusz uzyskał najlepszy wynik, co dało mu I miejsce w konkursie oraz pozwoliło zdobyć tytuł Mikroprofesora 2017. Opiekunem ucznia w konkursie była p. Marzena Kowalczyk - nauczyciel ZS Nr 4 w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS Nr 4 w Dębicy

34 01W dniu 27 maja 2017 roku uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, Jaromir Hunia uczestniczył w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory prezentując swoją pracę doświadczalną. Tegoroczny konkurs odbywał się w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin. Jaromir przedstawiał efekty swojej pracy członkom jury oraz publiczności, która odwiedzała Centrum Naukowe Leonardo da Vinci.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

cywil mini25 maja 2017 r. w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy odbyła się impreza wieńcząca XI Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości”, w którym brali udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Konkurs organizowany był przez zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej. Konkurs, którego celem było popularyzowanie myśli św. Jana Pawła II, zwłaszcza idei budowania cywilizacji miłości, odbywał się w dwóch kategoriach: poetyckiej (wiersze) i plastycznej (fotografia cyfrowa). Tegoroczne hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „Nadzieja”.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

mini komiksUczennica Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, Natalia Ciak została laureatką konkursu "Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego" zorganizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD" w Rzeszowie.

 

Głównym celem konkursu było wyłonienie najciekawszego komiksu opartego na faktach, które opisane są w opracowaniach książkowych, na stronach internetowych, w prasie, materiałach archiwalnych oraz przekazywane ustnie historiach dotyczących powstania i funkcjonowania Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP) na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego w latach 1937-1939.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ Nr 1 w Dębicy

jniemiec mini15 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkól Zawodowych Nr 1 im. Jana  Pawła II w Dębicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Niemieckiego „Grammatik – kein Problem”, który przeznaczony był dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz pierwszych i drugich klas technikum i liceum z terenu miasta Dębica. Łącznie do konkursu przystąpiło 49 uczniów z 8 szkół.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

mini jaromirW dniach 21 - 24 kwietnia 2017 r. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XLVI Olimpiady Biologicznej. Jednym z 99 uczestników tego etapu był Jaromir Hunia. Po trzydniowej rywalizacji, która obejmowała zmagania doświadczalne w pracowniach: botaniczno - mykologicznej, statystycznej, zoologicznej i biochemicznej, test z wiedzy biologicznej oraz obronę wykonanej pracy badawczej Jaromir został laureatem I miejsca XLVI Olimpiady Biologicznej. Teraz przed nim zawody Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, które w tym roku odbędą się w Londynie.

 

OSIĄGNIĘCIA JAROMIRA

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

mini muzycznaPaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku 7-9 lat do klasy I cyklu 6-letniego oraz 10-16 do klasy I cyklu 4-letniego na rok szkolny 2017/2018.

 

ZOBACZ PLAKAT

6589741254Artur Czernia oraz Arkadiusz Jabłoński, czwartoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, zakwalifikowali się do elitarnego grona 15 najlepszych w kraju administratorów serwerów oraz sieci komputerowych. Z sukcesem wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Administratorów i już 27 maja br. powalczą w Warszawie o podium. Konkurs wymaga olbrzymiej wiedzy, m. in. z takich zagadnień jak: serwer FTP, sieciowy system plików - NFS, serwer drukowania CUPS, serwer Samba 4 Usługi katalogowe – LDAP czy konfiguracja routerów (w szczególności routerów cisco). Więcej informacji: Potyczki młodych adminów.

piotrKonkurs wiedzy o samorządzie powiatowym to drugi etap projektu „Samorząd przyjazny edukacji", przygotowany przez: Annę Wilczyńską – Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym oraz Dorotę Sadkowską z ZSZ w Pustkowie-Osedlu. Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu lekcji, poświęconej tematyce samorządu powiatowego. Druga część natomiast na rozwiązaniu testu wiedzy, złożonego z 25 pytań, opracowanego głównie w oparciu o Ustawę o samorządzie powiatowym oraz Ustawę o pracownikach samorządowych. W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół: ZS nr 2, ZSZ nr 1, ZS nr 4, ZSE, I LO w Dębicy oraz ZS w Brzostku.

 

I miejsce zdobył Piotr Arast z ZSE w Dębicy, II miejsce przypadło Natalii Krystek z ZS nr 2 w Dębicy, a III miejsce wywalczyła Weronika Lesiak z ZSE w Dębicy.

 

Poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, laureaci otrzymali nagrody specjalne – na jeden dzień Piotr wcieli się w rolę Starosty Powiatu Dębickiego, Natalia zostanie Wicestarostą, zaś Weronika przejmie obowiązki Dyrektora Wydziału Edukacji.

 

Terminy sprawowania funkcji będą indywidualnie uzgadniane ze zwycięzcami.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

jakub zsz17 kwietnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie odbyły się zawody okręgowe oraz finał III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej.  W zawodach okręgowych uczestniczyło blisko 100 uczniów z Podkarpacia i Małopolski wyłonionych podczas eliminacji szkolnych, w tym reprezentacja ZSZ nr 1 w Dębicy w składzie: Michał Cabaj, Dawid Sobczyk oraz Jakub Zbarachewicz.

 

Test miał wyłonić najlepszą finałową szóstkę. Po podliczeniu punktów, okazało się że konieczna jest dogrywka, gdyż na 5 miejscujest 4 uczniów z tą samą liczbą punktów. Wśród nich Jakub Zbarachewicz. Każdy z uczestników indywidualnie odpowiadał przed Komisją Konkursową na 3 pytania. Jakub tę rundę przeszedł pomyślnie i dotarł do finału. W finale po raz kolejny odpowiadał. Po zsumowaniu punktów uplasował się na 4 pozycji i uzyskał tytuł Finalisty III POE.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez organizatorów III POE oraz ZSZ nr 1 w Dębicy

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie