rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

40 02Dwa trofea zdobył uczeń popularnego "Kwiatka" Mateusz Ciurkot w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego finał odbył się w dniach 21 - 24 czerwca w Ostrołęce. Jego interpretację ,,Ballady o samotnej pompie” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego doceniło jury oraz publiczność. Stąd drugie miejsce w Polsce oraz nagroda publiczności.

 

Aby wystąpić w finale konkursu Mateusz musiał przejść przez eliminacje powiatowe w Dębicy, rejonowe w Sędziszowie Małopolskim i wojewódzkie w Przemyślu. Wystartował w kategorii ,,Wywiedzione ze słowa”, w której tekst wiersza stanowi inspirację do różnych działań scenicznych, takich jak ruch, gest, mimika, śpiew. W efekcie uczestnicy prezentują rodzaj krótkiego spektaklu teatralnego, opartego na utworze poetyckim lub fragmencie prozy. Interpretacja Mateusza łączyła te elementy i bardzo przypadła do gustu widowni, która oddała na niego aż 80 procent głosów.

 

Reprezentant III LO, oprócz nagród, otrzymał zaproszenia na inne prestiżowe konkursy recytatorskie, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lubaczowie. Mateusz nie ukrywa, że marzy o karierze aktorskiej i estradowej. Jego opiekunem jest polonista ZS nr 2 Jarosław Markiewicz.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

glob miniPonad 200 prac literackich i plastycznych z różnych zakątków kraju zgłoszono do Ogólnopolskiego Konkursu „Na srebrnym globie”, który dotyczył życia i twórczości Jerzego Żuławskiego. Artystyczna rywalizacja odbyła się dzięki dofinansowaniu Powiatu Dębickiego. Została zorganizowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy oraz Podkarpackie Stowarzyszenie na rzecz Uzdolnionych. Tegoroczną, trzecią już edycję konkursu uroczyście podsumowano w I LO, gdzie 9 czerwca br. zwycięzcy odebrali nagrody i gratulacje z rąk pani Anny Wilczyńskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

35 0327 maja w Gdańsku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor 2017. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie I należało rozwiązać 4 testy wiedzy z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy związanej z pozyskiwaniem źródeł energii i jej wykorzystania w Europie. W drugim etapie konkursu każdy z uczestników miał przygotować film instruktażowy z elementami animacji 3D.

 

Z 28 filmów, które wpłynęły jako prace II etapu konkursu oraz po dodaniu liczby punktów uzyskanych w etapie I  Mateusz uzyskał najlepszy wynik, co dało mu I miejsce w konkursie oraz pozwoliło zdobyć tytuł Mikroprofesora 2017. Opiekunem ucznia w konkursie była p. Marzena Kowalczyk - nauczyciel ZS Nr 4 w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS Nr 4 w Dębicy

34 01W dniu 27 maja 2017 roku uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, Jaromir Hunia uczestniczył w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory prezentując swoją pracę doświadczalną. Tegoroczny konkurs odbywał się w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin. Jaromir przedstawiał efekty swojej pracy członkom jury oraz publiczności, która odwiedzała Centrum Naukowe Leonardo da Vinci.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

ZOBACZ ZDJĘCIE
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

cywil mini25 maja 2017 r. w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy odbyła się impreza wieńcząca XI Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości”, w którym brali udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Konkurs organizowany był przez zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej. Konkurs, którego celem było popularyzowanie myśli św. Jana Pawła II, zwłaszcza idei budowania cywilizacji miłości, odbywał się w dwóch kategoriach: poetyckiej (wiersze) i plastycznej (fotografia cyfrowa). Tegoroczne hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „Nadzieja”.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

mini komiksUczennica Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, Natalia Ciak została laureatką konkursu "Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego" zorganizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD" w Rzeszowie.

 

Głównym celem konkursu było wyłonienie najciekawszego komiksu opartego na faktach, które opisane są w opracowaniach książkowych, na stronach internetowych, w prasie, materiałach archiwalnych oraz przekazywane ustnie historiach dotyczących powstania i funkcjonowania Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP) na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego w latach 1937-1939.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ Nr 1 w Dębicy

jniemiec mini15 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkól Zawodowych Nr 1 im. Jana  Pawła II w Dębicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Niemieckiego „Grammatik – kein Problem”, który przeznaczony był dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz pierwszych i drugich klas technikum i liceum z terenu miasta Dębica. Łącznie do konkursu przystąpiło 49 uczniów z 8 szkół.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

mini jaromirW dniach 21 - 24 kwietnia 2017 r. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XLVI Olimpiady Biologicznej. Jednym z 99 uczestników tego etapu był Jaromir Hunia. Po trzydniowej rywalizacji, która obejmowała zmagania doświadczalne w pracowniach: botaniczno - mykologicznej, statystycznej, zoologicznej i biochemicznej, test z wiedzy biologicznej oraz obronę wykonanej pracy badawczej Jaromir został laureatem I miejsca XLVI Olimpiady Biologicznej. Teraz przed nim zawody Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, które w tym roku odbędą się w Londynie.

 

OSIĄGNIĘCIA JAROMIRA

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

mini muzycznaPaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku 7-9 lat do klasy I cyklu 6-letniego oraz 10-16 do klasy I cyklu 4-letniego na rok szkolny 2017/2018.

 

ZOBACZ PLAKAT

6589741254Artur Czernia oraz Arkadiusz Jabłoński, czwartoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, zakwalifikowali się do elitarnego grona 15 najlepszych w kraju administratorów serwerów oraz sieci komputerowych. Z sukcesem wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Administratorów i już 27 maja br. powalczą w Warszawie o podium. Konkurs wymaga olbrzymiej wiedzy, m. in. z takich zagadnień jak: serwer FTP, sieciowy system plików - NFS, serwer drukowania CUPS, serwer Samba 4 Usługi katalogowe – LDAP czy konfiguracja routerów (w szczególności routerów cisco). Więcej informacji: Potyczki młodych adminów.

  • 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie