rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

mini jaromirW dniach 21 - 24 kwietnia 2017 r. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XLVI Olimpiady Biologicznej. Jednym z 99 uczestników tego etapu był Jaromir Hunia. Po trzydniowej rywalizacji, która obejmowała zmagania doświadczalne w pracowniach: botaniczno - mykologicznej, statystycznej, zoologicznej i biochemicznej, test z wiedzy biologicznej oraz obronę wykonanej pracy badawczej Jaromir został laureatem I miejsca XLVI Olimpiady Biologicznej. Teraz przed nim zawody Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, które w tym roku odbędą się w Londynie.

 

OSIĄGNIĘCIA JAROMIRA

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

mini muzycznaPaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku 7-9 lat do klasy I cyklu 6-letniego oraz 10-16 do klasy I cyklu 4-letniego na rok szkolny 2017/2018.

 

ZOBACZ PLAKAT

6589741254Artur Czernia oraz Arkadiusz Jabłoński, czwartoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, zakwalifikowali się do elitarnego grona 15 najlepszych w kraju administratorów serwerów oraz sieci komputerowych. Z sukcesem wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Administratorów i już 27 maja br. powalczą w Warszawie o podium. Konkurs wymaga olbrzymiej wiedzy, m. in. z takich zagadnień jak: serwer FTP, sieciowy system plików - NFS, serwer drukowania CUPS, serwer Samba 4 Usługi katalogowe – LDAP czy konfiguracja routerów (w szczególności routerów cisco). Więcej informacji: Potyczki młodych adminów.

piotrKonkurs wiedzy o samorządzie powiatowym to drugi etap projektu „Samorząd przyjazny edukacji", przygotowany przez: Annę Wilczyńską – Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym oraz Dorotę Sadkowską z ZSZ w Pustkowie-Osedlu. Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu lekcji, poświęconej tematyce samorządu powiatowego. Druga część natomiast na rozwiązaniu testu wiedzy, złożonego z 25 pytań, opracowanego głównie w oparciu o Ustawę o samorządzie powiatowym oraz Ustawę o pracownikach samorządowych. W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół: ZS nr 2, ZSZ nr 1, ZS nr 4, ZSE, I LO w Dębicy oraz ZS w Brzostku.

 

I miejsce zdobył Piotr Arast z ZSE w Dębicy, II miejsce przypadło Natalii Krystek z ZS nr 2 w Dębicy, a III miejsce wywalczyła Weronika Lesiak z ZSE w Dębicy.

 

Poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, laureaci otrzymali nagrody specjalne – na jeden dzień Piotr wcieli się w rolę Starosty Powiatu Dębickiego, Natalia zostanie Wicestarostą, zaś Weronika przejmie obowiązki Dyrektora Wydziału Edukacji.

 

Terminy sprawowania funkcji będą indywidualnie uzgadniane ze zwycięzcami.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

jakub zsz17 kwietnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie odbyły się zawody okręgowe oraz finał III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej.  W zawodach okręgowych uczestniczyło blisko 100 uczniów z Podkarpacia i Małopolski wyłonionych podczas eliminacji szkolnych, w tym reprezentacja ZSZ nr 1 w Dębicy w składzie: Michał Cabaj, Dawid Sobczyk oraz Jakub Zbarachewicz.

 

Test miał wyłonić najlepszą finałową szóstkę. Po podliczeniu punktów, okazało się że konieczna jest dogrywka, gdyż na 5 miejscujest 4 uczniów z tą samą liczbą punktów. Wśród nich Jakub Zbarachewicz. Każdy z uczestników indywidualnie odpowiadał przed Komisją Konkursową na 3 pytania. Jakub tę rundę przeszedł pomyślnie i dotarł do finału. W finale po raz kolejny odpowiadał. Po zsumowaniu punktów uplasował się na 4 pozycji i uzyskał tytuł Finalisty III POE.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez organizatorów III POE oraz ZSZ nr 1 w Dębicy

25 01Dnia 6 kwietnia 2017 r. w I LO w Dębicy odbyła się sesja historyczna pt. „Monarchia Jagiellonów. Państwo wielu narodów” oraz podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów „Rola Jagiellonów w dziejach Polski i Litwy”. Zaproszenie do udziału w sesji przyjęli wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Krzysztof Ożóg z Instytutu Historii UJ i dr hab. profesor UJ Dariusz Niedźwiedzki z Instytutu Europeistyki. Gośćmi byli: dr Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz nauczyciele i uczniowie gimnazjów powiatu dębickiego.

 

Podczas sesji naukowej zebrani wysłuchali dwóch wykładów: „Fundamenty monarchii Jagiellonów”, który wygłosił prof. Ożóg oraz „wszyscy jesteśmy ludźmi, czyli o trudnej sztuce tolerancji” wygłoszony przez prof. Niedźwiedzkiego.

 

Następnie odbyło się podsumowanie konkursu historycznego. Cieszył się on popularnością wśród uczniów, gdyż wpłynęło ponad 30 prac z różnych gimnazjów. Dyrektor A. Wilczyńska i pani Aneta Kwolek – organizatorka konkursu - wręczyły wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

spellingDwa międzyszkolne konkursy odbyły się 4 kwietnia br. w II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. W jednym rywalizowali gimnazjaliści, pasjonaci geografii i matematyki. W drugim – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego. Nagrody dla laureatów obu konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Pisowni Języka Angielskiego„Spelling Competition” odbył się już po raz dziesiąty. Wzięli w nim udział uczniowie: II LO, ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ZSE im. J. Korczaka oraz ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Najlepszą znajomością języka angielskiego wykazali się: Aleksandra Otulska z II LO (I miejsce), Przemysław Miler z ZS nr 2 (II miejsce) oraz Anna Myszka z II LO (III miejsce). Tuż za podium, na IV pozycji, znalazła się Maria Czekaj (II LO).

Konkurs zorganizowały panie: Halina Borowiec, Barbara Szymaszek i Maria Król.


Natomiastw XI edycji konkursu „Metrem, żaglowcem na chmurze czyli matematyczno-geograficzne podróże” zwyciężyli: Kinga Dębska z Gimnazjum w ZSP w Straszęcinie (I miejsce),Ewa Szewczyk z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy (II miejsce) oraz Wojciech Kutyłowski z dębickiego MG nr 2.

Konkurs przygotowały panie: Lucyna Prażak i Małgorzata Czachor.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy

polskiDnia 30 marca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. króla Władysława Jagiełły odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu „Z językiem polskim za pan brat” zorganizowanego przez I LO we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.

 

Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 13 marca 2017 r. oraz ustnej (retorycznej), która odbyła się przed finałem30 marca. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem - w obydwóch etapach wzięło udział blisko 40. uczniów z całego powiatu.

 

To już kolejna edycja konkursu, która została objęta patronatem Obserwatora Lokalnego. Wydawca tygodnika – pan Ryszard Pajura ufundował cenne nagrody.

 

W jury konkursu retorycznego zasiadały: pani Dorota Stępień – nauczycielka j. polskiego w I LO,  przewodnicząca jury, pani dr Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz pani Agnieszka Majba-Pochwat – redaktor naczelna OL. Wystąpiło 15. uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

ckp miniCentrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy już po raz czwarty było organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego. Na konkurs zgłoszonych zostało 35 gimnazjalistów z 11 szkół. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap miał formę testu z ogólnej wiedzy informatycznej i pozwolił wyłonić ośmiu najlepszych uczestników. W etapie drugim gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne obejmujące montaż i obsługę komputera. Rywalizacja była tak wyrównana, że o końcowej wygranej zadecydował czas wykonania zadania.

 

Najlepszym gimnazjalistą okazał się Szymon Stelmach z Miejskiego Gimnazjum Nr 3 w Dębicy, który na podium wyprzedził Jakuba Mądroz Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz Macieja Brzeskiego z Zespołu Szkół w Borowej.

 

W tym roku konkurs miał miejsce 21 marca, który to był jednocześnie Dniem Otwartym Centrum Kształcenia Praktycznego. Młodzi informatycy mieli doskonałą okazję zapoznania się z pracowniami i przykładowymi zajęciami edukacyjnymi placówki, w której w przyszłości będą mogli rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła możliwość sterowania i programowania robota Kawasaki prezentowanego dzięki współpracy dębickiego CKP z krakowską firmą ASTOR.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez CKP w Dębicy

wrl mini23 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Trucizny z domowego komina". Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego. Nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy otrzymali: w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - Zuzanna Piątek, II miejsce - Wiktoria Kosińska, III miejsce - Natalia Kargula; w kategorii szkoły gimnazjalne: I miejsce - Gabriela Dopiłka, II miejsce - Nikola Ciećkiewicz, III miejsce - Maria Cabaj.

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ "JAKOŚĆ POWIETRZA W POWIECIE DĘBICKIM"

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostepnione przez ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie