rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

25 01Dnia 6 kwietnia 2017 r. w I LO w Dębicy odbyła się sesja historyczna pt. „Monarchia Jagiellonów. Państwo wielu narodów” oraz podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów „Rola Jagiellonów w dziejach Polski i Litwy”. Zaproszenie do udziału w sesji przyjęli wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Krzysztof Ożóg z Instytutu Historii UJ i dr hab. profesor UJ Dariusz Niedźwiedzki z Instytutu Europeistyki. Gośćmi byli: dr Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz nauczyciele i uczniowie gimnazjów powiatu dębickiego.

 

Podczas sesji naukowej zebrani wysłuchali dwóch wykładów: „Fundamenty monarchii Jagiellonów”, który wygłosił prof. Ożóg oraz „wszyscy jesteśmy ludźmi, czyli o trudnej sztuce tolerancji” wygłoszony przez prof. Niedźwiedzkiego.

 

Następnie odbyło się podsumowanie konkursu historycznego. Cieszył się on popularnością wśród uczniów, gdyż wpłynęło ponad 30 prac z różnych gimnazjów. Dyrektor A. Wilczyńska i pani Aneta Kwolek – organizatorka konkursu - wręczyły wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcie udostępnione przez I LO w Dębicy

spellingDwa międzyszkolne konkursy odbyły się 4 kwietnia br. w II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. W jednym rywalizowali gimnazjaliści, pasjonaci geografii i matematyki. W drugim – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego. Nagrody dla laureatów obu konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

Międzyszkolny Powiatowy Konkurs Pisowni Języka Angielskiego„Spelling Competition” odbył się już po raz dziesiąty. Wzięli w nim udział uczniowie: II LO, ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ZSE im. J. Korczaka oraz ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Najlepszą znajomością języka angielskiego wykazali się: Aleksandra Otulska z II LO (I miejsce), Przemysław Miler z ZS nr 2 (II miejsce) oraz Anna Myszka z II LO (III miejsce). Tuż za podium, na IV pozycji, znalazła się Maria Czekaj (II LO).

Konkurs zorganizowały panie: Halina Borowiec, Barbara Szymaszek i Maria Król.


Natomiastw XI edycji konkursu „Metrem, żaglowcem na chmurze czyli matematyczno-geograficzne podróże” zwyciężyli: Kinga Dębska z Gimnazjum w ZSP w Straszęcinie (I miejsce),Ewa Szewczyk z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy (II miejsce) oraz Wojciech Kutyłowski z dębickiego MG nr 2.

Konkurs przygotowały panie: Lucyna Prażak i Małgorzata Czachor.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy

polskiDnia 30 marca 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. króla Władysława Jagiełły odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu „Z językiem polskim za pan brat” zorganizowanego przez I LO we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.

 

Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 13 marca 2017 r. oraz ustnej (retorycznej), która odbyła się przed finałem30 marca. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem - w obydwóch etapach wzięło udział blisko 40. uczniów z całego powiatu.

 

To już kolejna edycja konkursu, która została objęta patronatem Obserwatora Lokalnego. Wydawca tygodnika – pan Ryszard Pajura ufundował cenne nagrody.

 

W jury konkursu retorycznego zasiadały: pani Dorota Stępień – nauczycielka j. polskiego w I LO,  przewodnicząca jury, pani dr Anna Wilczyńska – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz pani Agnieszka Majba-Pochwat – redaktor naczelna OL. Wystąpiło 15. uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy

ckp miniCentrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy już po raz czwarty było organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego. Na konkurs zgłoszonych zostało 35 gimnazjalistów z 11 szkół. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap miał formę testu z ogólnej wiedzy informatycznej i pozwolił wyłonić ośmiu najlepszych uczestników. W etapie drugim gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne obejmujące montaż i obsługę komputera. Rywalizacja była tak wyrównana, że o końcowej wygranej zadecydował czas wykonania zadania.

 

Najlepszym gimnazjalistą okazał się Szymon Stelmach z Miejskiego Gimnazjum Nr 3 w Dębicy, który na podium wyprzedził Jakuba Mądroz Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz Macieja Brzeskiego z Zespołu Szkół w Borowej.

 

W tym roku konkurs miał miejsce 21 marca, który to był jednocześnie Dniem Otwartym Centrum Kształcenia Praktycznego. Młodzi informatycy mieli doskonałą okazję zapoznania się z pracowniami i przykładowymi zajęciami edukacyjnymi placówki, w której w przyszłości będą mogli rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła możliwość sterowania i programowania robota Kawasaki prezentowanego dzięki współpracy dębickiego CKP z krakowską firmą ASTOR.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez CKP w Dębicy

wrl mini23 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu, ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Trucizny z domowego komina". Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego. Nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy otrzymali: w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - Zuzanna Piątek, II miejsce - Wiktoria Kosińska, III miejsce - Natalia Kargula; w kategorii szkoły gimnazjalne: I miejsce - Gabriela Dopiłka, II miejsce - Nikola Ciećkiewicz, III miejsce - Maria Cabaj.

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ "JAKOŚĆ POWIETRZA W POWIECIE DĘBICKIM"

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostepnione przez ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

698742156-16Dziś (21 marca br.), w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Salon Gimnazjalisty. Za tydzień natomiast (28 marca br., wtorek), w Centrum Kultury w Grabinach, odbędzie się ostatni SG. Start o godzinie 9.00.

 

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Cykl spotkań ma ułatwić nastolatkom decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zachęcić młodzież do kontynuowania nauki w powiecie dębickim.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

 

 

 

mini mpotegaFundacja mBanku po raz czwarty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Jest o co walczyć. Tylko w ubiegłorocznej edycji programu przyznano dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ULOTKĘ

brzostek miniPoszerzanie i propagowanie wiedzy o rzece Wisłoce, a także pokazanie, jak ciekawie można zaprezentować swoją miejscowość – to główne cele konferencji i konkursu „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się”, które zostały zorganizowane 10 marca 2017 roku  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Była to już druga edycja tego przedsięwzięcia, przygotowanego przez placówkę, a objętego honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Brzostek – Wojciecha Staniszewskiego.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

8932143-18Ponad 130 młodych ludzi z gminy Brzostek wzięło udział w pierwszym spotkaniu z cyklu: Salon Gimnazjalisty. – To bardzo fajny pomysł, bo w jednym miejscu mogłam porozmawiać z uczniami i nauczycielami ze szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Obejrzałam ciekawe filmy, dowiedziałam się wielu rzeczy. Od dawna zamierzałam uczyć się Jaśle, teraz poważnie zastanawiam się nad Dębicą – mówiła Natalia z Siedlisk-Bogusz, jedna z uczestniczek Salonu w Brzostku.      

 

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Cykl spotkań ma ułatwić nastolatkom decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zachęcić młodzież do kontynuowania nauki w powiecie dębickim.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj (9 marca br.). Salon w brzosteckim gimnazjum prezentował kompleksową ofertę szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Dębicki. Na indywidualnych stoiskach dla gimnazjalistów przygotowano materiały promocyjne dotyczące możliwości i kierunków kształcenia. Pomocą służyli im również starsi koledzy, którzy odpowiadali na pytania związane z otoczeniem, atmosferą i charakterem edukacji w poszczególnych szkołach.

 

Kolejne spotkania odbędą się: w Gimnazjum w Pilźnie przy ul. Niepodległości 1 (14 marca 2017 r., godz. 8.00),  w Zespole Szkół w Żyrakowie (15 marca br., godz. 12.00), w Zespole Szkół w Pustyni, Pustynia 160 (17 marca br., godz.10.00-11.30 I grupa oraz 11.30-13.00 II grupa), w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20 (21 marca br., godz. 9.00), w Centrum Kultury w Grabinach, Grabiny 61 (28 marca br., godz. zostanie podana w późniejszym terminie).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

language-school-834138 1920Już 9 marca br. odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: Salon Gimnazjalisty. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Ich adresatami są trzecioklasiści z gimnazjów. Cykl spotkań ma im ułatwić wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Każdy kolejny Salon będzie prezentował kompleksową ofertę edukacyjną szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Dębicki. Na indywidualnych stoiskach gimnazjaliści znajdą materiały promocyjne dotyczące możliwości i kierunków kształcenia. Pomocą będą im służyć również starsi koledzy, którzy odpowiedzą na pytania związane z otoczeniem, atmosferą i charakterem edukacji w poszczególnych szkołach. Zapraszamy! 

 

Salon Gimnazjalisty, harmonogram:
1.    Gmina Brzostek - Gimnazjum w Brzostku, ul. Mysłowskiego 11. Termin: 09.03.2017 r., godz. 9.00,
2.    Gmina Pilzno - Gimnazjum w Pilźnie, ul. Niepodległości 1. Termin: 14.03.2017 r., godz. 8.00,
3.    Gmina Żyraków - Zespół Szkół w Żyrakowie. Termin: 15.03. 2017 r., godz. 9.00,
4.    Gmina Dębica - Zespół Szkół w Pustyni, Pustynia 160. Termin: 17.03.2017 r., godz. 11.00,
5.    Miasto Dębica - Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Ogrodowa 20. Termin: 21.03.2017 r., godz. 9.00,
6.    Gmina Czarna - Centrum Kultury w Grabinach, Grabiny 61. Termin: 28.03.2017 r., godz zostanie podana w późniejszym terminie.

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie