rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

trzezwosc14 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ”.

 

W konkursie wzięła udział młodzież z 21 placówek: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy, Publicznych Gimnazjów z Czarnej, Góry Motycznej, Grabin, Lipin, Machowej, Pilzna, Pustyni, Pustkowa, Stasiówki, Strzegocic, Stobiernej, Wiewiórki, Zasowa, Zawady, Zespołu Szkół 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

festiwal zss14 grudnia 2016 roku odbył się III Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „ I TY MASZ TALENT”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miejskiego w Dębicy i Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

W tym roku na scenie pokazały się przedszkolaki z dębickich przedszkoli integracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Krosna, Lubaczowa, Rzeszowa, Strzyżowa, Mielca, Ropczyc, Mrowli, Brzozowa oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Łącznie wystąpiło 90 artystów.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

biznes klasa8 grudnia br. został rozstrzygnięty Konkurs Biznes Klasa, zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, który miał za zadanie wyłonić tandem: pracodawca - szkoła zawodowa, który najlepiej współpracuje w procesie przygotowywania uczniów do zawodu.

 

II miejsce w tym konkursie zajęła firma DARCO, która jest firmą patronacką klasy technik mechatronik w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Firma DARCO przekazuje sprzęt szkole, organizuje praktyki zawodowe, szkoli nauczycieli oraz uczniów w nowoczesnych technologiach. ZSZ nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu dębickiego, jedna z dziesięciu szkół w województwie podkarpackim została wyróżniona „za dbałość o jakość kształcenia i dostosowanie go do potrzeb pracodawców". Należy nadmienić, że wyróżnienie to „Mechanik” otrzymał już po raz drugi. W poprzedniej edycji tego konkursu firma VENTOR współpracująca ze szkołą otrzymała tytuł laureata.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

absolwent zsz1Cezary Zięba, absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy zdobył II miejsce oraz tytułu SUPER TECHNIK ABSOLWENT 2016 w Ogólnokrajowym Konkursie „Technik Absolwent Roku 2016” organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

 

W konkursie udział brali absolwenci średnich szkół zawodowych o branżach mechanicznej, mechatronicznej, samochodowej, elektrycznej, informatycznej oraz pokrewnych (elektronika, teleinformatyka, cyfrowe procesy graficzne, energetyka odnawialna oraz inne).

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas uroczystej Gali podsumowującej X edycję konkursu „TECHNIK ABSOLWENT” oraz XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu SIMP na najlepszą pracę dyplomową obronioną w krajowych uczelniach technicznych. Gala odbyła się 8 grudnia 2016 roku w Warszawskim Domu Technika NOT (Naczelna Organizacja Techniczna). Wyjazd na Galę zapewniła firma patronacka Ventor Sp. z o.o. współpracująca ze szkołą.

333666Staże rozpoczną się w 2017 roku. Miasto, w którym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu będą zdobywać praktyczne umiejętności w hiszpańskich przedsiębiorstwach branży gastronomiczno-hotelarskiej, to andaluzyjska Úbeda. Udział w tym projekcie pomoże młodzieży m.in. w nauce języków angielskiego i hiszpańskiego. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 183 985,99 zł.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PROJEKTU

lekcjaStartuje czwarta edycja organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju „Lekcji o Funduszach Europejskich”. Tym razem akcja skierowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, a jej motywem przewodnim jest przedsiębiorczość. Podczas tytułowych lekcji uczniowie dowiedzą się m.in., jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

sejmikStan powietrza atmosferycznego w powiecie dębickim i działania, jakie można podjąć, aby uchronić się przed zgubnym wpływem zanieczyszczeń - to jedne z wielu tematów podejmowanych przez młodzież podczas XI Sejmiku Ekologicznego w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

 

Uczestnikom spotkania przyświecały słowa Eryka Mistewicza - dziennikarza i publicysty – który napisał m.in., że „ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu.”

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy

czadRuszyła kolejna akcja informacyjna prowadzona przez Państwowa Straż Pożarną pn. „Czad i ogień – obudź czujność”. Ta akcja jak i poprzednie „ Nie dla czadu”, „Czad cichy zabójca” poświęcone są zagrożeniu jakie powoduje między innymi tlenek węgla zwany potoczne czadem.

 

W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko powstania pożaru. Zbyt duża liczba osób bagatelizuje ten niebezpieczny dla ich zdrowia i życia problem, dlatego Komenda Powiatowa PSP w Dębicy z akcją informacyjną chce dotrzeć do jak największej rzeszy dzieci i młodzieży, uświadamiając im jak niebezpieczne jest to zjawisko. Dlatego zorganizowano spotkania z przedstawicielami szkół z terenu miasta Dębicy i  liceów, spotkania takie odbyły się w dniach 28 listopada i 1 grudnia br.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez Komendę Powiatową PSP w Dębicy

kartkiDnia 30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna” w ramach Akademii Technicznej w MECHANIKU.

 

Podczas krótkich warsztatów, uczestnicy zostali zapoznani z techniką scrapbookingu, czyli sztuki ręcznego tworzenia, zdobienia i dekorowania kart okolicznościowych. Poznali urządzenia do tworzenia i dekorowania oraz zasady ich stosowania. Po krótkich zajęciach rozpoczął się indywidualny konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną”. Uczestniczki konkursu wykazały się niezwykłą pomysłowością i szerokim wachlarzem artystycznych możliwości.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia Udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

erasmus miniAgencja Pracy Twórczej organizuje warsztaty z pisania wniosku do Programu ERASMUS+ dla placówek edukacyjnych, a także pozyskiwania dodatkowych funduszy dla szkół i przedszkoli.

 

I KOMUNIKAT

 

II KOMUNIKAT

 

  • 20 Lut
    V Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 27 Lut
    Spotkanie edukacyjno - informacyjne dla organizacji pozarządowych w Dworku Dębickim przy ul. Kościuszki 36, godz. 14:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie