rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

8932143-18Ponad 130 młodych ludzi z gminy Brzostek wzięło udział w pierwszym spotkaniu z cyklu: Salon Gimnazjalisty. – To bardzo fajny pomysł, bo w jednym miejscu mogłam porozmawiać z uczniami i nauczycielami ze szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Obejrzałam ciekawe filmy, dowiedziałam się wielu rzeczy. Od dawna zamierzałam uczyć się Jaśle, teraz poważnie zastanawiam się nad Dębicą – mówiła Natalia z Siedlisk-Bogusz, jedna z uczestniczek Salonu w Brzostku.      

 

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Cykl spotkań ma ułatwić nastolatkom decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zachęcić młodzież do kontynuowania nauki w powiecie dębickim.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj (9 marca br.). Salon w brzosteckim gimnazjum prezentował kompleksową ofertę szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Dębicki. Na indywidualnych stoiskach dla gimnazjalistów przygotowano materiały promocyjne dotyczące możliwości i kierunków kształcenia. Pomocą służyli im również starsi koledzy, którzy odpowiadali na pytania związane z otoczeniem, atmosferą i charakterem edukacji w poszczególnych szkołach.

 

Kolejne spotkania odbędą się: w Gimnazjum w Pilźnie przy ul. Niepodległości 1 (14 marca 2017 r., godz. 8.00),  w Zespole Szkół w Żyrakowie (15 marca br., godz. 12.00), w Zespole Szkół w Pustyni, Pustynia 160 (17 marca br., godz.10.00-11.30 I grupa oraz 11.30-13.00 II grupa), w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20 (21 marca br., godz. 9.00), w Centrum Kultury w Grabinach, Grabiny 61 (28 marca br., godz. zostanie podana w późniejszym terminie).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

language-school-834138 1920Już 9 marca br. odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu: Salon Gimnazjalisty. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Ich adresatami są trzecioklasiści z gimnazjów. Cykl spotkań ma im ułatwić wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Każdy kolejny Salon będzie prezentował kompleksową ofertę edukacyjną szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Dębicki. Na indywidualnych stoiskach gimnazjaliści znajdą materiały promocyjne dotyczące możliwości i kierunków kształcenia. Pomocą będą im służyć również starsi koledzy, którzy odpowiedzą na pytania związane z otoczeniem, atmosferą i charakterem edukacji w poszczególnych szkołach. Zapraszamy! 

 

Salon Gimnazjalisty, harmonogram:
1.    Gmina Brzostek - Gimnazjum w Brzostku, ul. Mysłowskiego 11. Termin: 09.03.2017 r., godz. 9.00,
2.    Gmina Pilzno - Gimnazjum w Pilźnie, ul. Niepodległości 1. Termin: 14.03.2017 r., godz. 8.00,
3.    Gmina Żyraków - Zespół Szkół w Żyrakowie. Termin: 15.03. 2017 r., godz. 9.00,
4.    Gmina Dębica - Zespół Szkół w Pustyni, Pustynia 160. Termin: 17.03.2017 r., godz. 11.00,
5.    Miasto Dębica - Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Ogrodowa 20. Termin: 21.03.2017 r., godz. 9.00,
6.    Gmina Czarna - Centrum Kultury w Grabinach, Grabiny 61. Termin: 28.03.2017 r., godz zostanie podana w późniejszym terminie.

5874125Do 15 marca 2017 r. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu debickiego mogą zgłaszać swój udział w konkursie "Trucizny z domowego komina", który organizują wspólnie Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu.

 

Konkursowe prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną lub przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Zwycięzcy pojadą w czerwcu br. na wycieczkę do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

Zgłoszenia należy kierować do ZSZ w Pustkowie-Osiedlu (tel./fax: 14 681-87-39, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15.03.2017 r.). Prace trzeba dostarczyć do 20 marca 2017 r., ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 23 marca br.

 

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

 

 

brzostek piosenka16 lutego 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie nauki języków obcych, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie uzdolnień wokalnych.

 

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku

01 05W środę i czwartek (11 i 12 stycznia br.) Starostwo Powiatowe odwiedziły grupy młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, inaugurując tym samym projekt pod nazwą „Samorząd przyjazny edukacji”. Spotkania otworzył Starosta Andrzej Reguła, który podkreślił znaczenie edukacji obywatelskiej w życiu młodych ludzi.

 

Idea projektu zakłada propagowanie wiedzy na temat samorządu lokalnego wśród młodzieży zainteresowanej studiami na kierunkach prawniczych i administracyjnych oraz kształtowanie postaw prospołecznych.

 

Sam projekt podzielony jest na dwa etapy. W ramach pierwszego – młodzi ludzie biorą udział w lekcji wiedzy o społeczeństwie, przygotowanej przez Wydzial Edukacji i prowadzonej przez panią Annę Wilczyńską, dyrektor wydziału. W drugim etapie projektu uczniowie wystartują w konkursie wiedzy o powiecie dębickim. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, m.in. niespodzianki ufundowane przez Starostę i Wicestarostę Powiatu Dębickiego.

 

Do udzialu w projekcie zgłosiło się dziewięć szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Kolejne lekcje o samorządzie odbędą się po feriach.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

3698-9Dzisiaj (19 grudnia br.),nastąpiło przekazanie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został kupiony przez Powiat Dębicki dla Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dziewięcioosobowy ford transit custom (rok produkcji: 2016) kosztował blisko 131 tys. zł, z czego 75 tys. zł to środki otrzymane od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.


- Ten samochód bardzo ułatwi nam życie. Nasi uczniowie uczęszczają między innymi na zajęcia pływackie, często biorą również udział w zawodach sportowych i przeglądach artystycznych, które odbywają się w różnych częściach Podkarpacia. Do tej pory musieliśmy wynajmować transport, teraz mamy własny – nie kryje zadowolenia Marta Biłas, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.  


- Kiedy pani Dyrektor zasygnalizowała nam potrzebę kupna samochodu, od razu podjęliśmy kroki, żeby jak najszybciej sfinalizować tę inwestycję. Nie mieliśmy wątpliwości, że zakup jest niezbędny – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.


- Kupno samochodu to jeden z elementów poprawy warunków kształcenia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. W przyszłym roku pojawi się winda w budynku, docelowo nową szkołę zamierzamy wybudować na terenie byłej jednostki wojskowej w Dębicy – informuje Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

germanyW dniu 15 grudnia br. Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy gościł uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego, biorących udział w konkursie języka niemieckiego. Na tegoroczny konkurs zgłosiły się następujące szkoły:
1. Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy,
2. Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy,
3. Publiczne Gimnazjum w Pilźnie,
4. Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy,
5. Gimnazjum w Starej Jastrząbce,
6. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

trzezwosc14 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ”.

 

W konkursie wzięła udział młodzież z 21 placówek: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy, Publicznych Gimnazjów z Czarnej, Góry Motycznej, Grabin, Lipin, Machowej, Pilzna, Pustyni, Pustkowa, Stasiówki, Strzegocic, Stobiernej, Wiewiórki, Zasowa, Zawady, Zespołu Szkół 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

festiwal zss14 grudnia 2016 roku odbył się III Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „ I TY MASZ TALENT”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Miejskiego w Dębicy i Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

W tym roku na scenie pokazały się przedszkolaki z dębickich przedszkoli integracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Krosna, Lubaczowa, Rzeszowa, Strzyżowa, Mielca, Ropczyc, Mrowli, Brzozowa oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Łącznie wystąpiło 90 artystów.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

biznes klasa8 grudnia br. został rozstrzygnięty Konkurs Biznes Klasa, zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, który miał za zadanie wyłonić tandem: pracodawca - szkoła zawodowa, który najlepiej współpracuje w procesie przygotowywania uczniów do zawodu.

 

II miejsce w tym konkursie zajęła firma DARCO, która jest firmą patronacką klasy technik mechatronik w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Firma DARCO przekazuje sprzęt szkole, organizuje praktyki zawodowe, szkoli nauczycieli oraz uczniów w nowoczesnych technologiach. ZSZ nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu dębickiego, jedna z dziesięciu szkół w województwie podkarpackim została wyróżniona „za dbałość o jakość kształcenia i dostosowanie go do potrzeb pracodawców". Należy nadmienić, że wyróżnienie to „Mechanik” otrzymał już po raz drugi. W poprzedniej edycji tego konkursu firma VENTOR współpracująca ze szkołą otrzymała tytuł laureata.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez ZSZ nr 1 w Dębicy

  • 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie