rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

IMG 0646Blisko 30 prac oceniało jury konkursu plastycznego „Radosny świat dziecka”, który przeprowadzono wśród uczniów klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Konkurs zorganizowano pod patronatem Wicestarosty Powiatu Dębickiego. Partnerzy przedsięwzięcia to firma Kronospan HPL sp. z o.o. oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

 

Uczestnicy konkursu przygotowali projekty przy wykorzystaniu dowolnych technik grafiki komputerowej. Zwycięskie prace będą elementem dekoracji ściennej na oddziale dziecięcym w dębickim szpitalu. O ich wyborze zdecydowała komisja konkursowa, oceniając plastyczne propozycje pod kątem oryginalności, kreatywności, pomysłowego uchwycenie tematu, prostoty przekazu oraz strony artystycznej, a także warunków technicznych.

 

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

 

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

 

ZOBACZ ZDJĘCIA udostępnione przez ZSZ nr 1

IMG 20160607 101524W II LO w Dębicy odbył się III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich. Tym razem ideą turnieju było uczczenie 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W zmaganiach wzięły udział drużyny II LO im ks. Twardowskiego, Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 

Oksfordzkie potyczki odbyły się 7 czerwca br. W pierwszej debacie uczniowie „Kwiatka” mieli za zadanie przekonać jury, że "System wartości współczesnej Europy stoi w opozycji do wartości chrześcijańskich". Drużyna z Ekonomika robiła wszystko, by obalić tę tezę. W kolejnej debacie „Ekonomik”, w starciu z II LO, miał wykazać, że "Formy obchodów świąt narodowych wzmacniają więzi rodzinne". Podczas ostatniej debaty fazy grupowej „Kwiatek” walczył z II LO, próbując udowodnić, iż "Łatwiej się poświęcić za wiarę, niż za ojczyznę".

starostwoDofinansowanie pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 w ramach Osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna. Pieniądze mają przyczynić się do poprawy jakości kształcenia w powiecie dębickim poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół zawodowych.

 

Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego ma nastąpić dzięki stworzeniu w szkołach warunków zbliżonych do tych, które panują w realnym środowisku pracy zawodowej. Przedsięwzięcie realizowane będzie w oparciu o istniejącą bazę dydaktyczną i zakłada doposażenie pracowni i warsztatów oraz zakup materiałów dydaktycznych dla 13 pracowni w czterech obiektach: Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego,  Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego, w Technikum nr 1 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. J. Pawła II w Dębicy.

ranking-stem-1Technikum nr 2, działające w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy,  znalazło się na trzecim miejscu w województwie podkarpackim i zajęło 36 lokatę w kraju w ogólnopolskim Rankingu Techników STEM 2016.

 

STEM to hasło stanowiące skrót od pojęć: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli  nauka, technologia, inżynieria i matematyka. Ranking Techników STEM 2016 uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

 

Klasyfikacji dokonano w oparciu o trzy kryteria: wyniki matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka (50 proc.), wyniki matury obowiązkowej z matematyki (35 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych w zakresie STEM (15 proc.).

 

ZOBACZ RANKING  TECHNIKÓW STEM 2016

mini5Andrzej Reguła Starosta Powiatu Dębickiego uhonorował dyplomami i nagrodami w postaci bonów do realizacji w salonie Empik laureatów i finalistów Powiatowego Konkursu Historia – Historia Sztuki. Czasy stanisławowskie.

 

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 1 w Dębicy – Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 przy współpracy Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. 26 uczniów szkół podstawowych powiatu dębickiego, 20 kwietnia br. przystąpiło do testu historycznego obejmującego zagadnienia o czasach upadku Rzeczypospolitej w XVIII w., rozbiorach Polski oraz zabytkach architektury, rzeźby i malarstwa sztuki klasycystycznej w Polsce.

DSCF3722Złoty Jubileusz oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną świętował 19 maja br. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy. Obchody rozpoczęły się nabożeństwem w Kościele pw. Ducha Św. Uroczysta gala odbyła się natomiast w Domu Kultury „Kosmos”, gdzie organizatorzy podsumowali 50 lat działalności placówki i podziękowali darczyńcom oraz przyjaciołom szkoły za ich przychylność.

 

- Składamy wyrazy uznania za odkrywanie w młodych ludziach ich zdolności i pasji oraz za szczególną troskę o potrzeby uczniów – gratulował  pracownikom ZSS Starosta Andrzej Reguła. Poinformował również, że Powiat dokłada wszelkich starań, aby w niedługim czasie szkoła przeprowadziła się do budynku na terenie dawnej jednostki wojskowej w Dębicy, gdzie zostaną zapewnione optymalne warunki do nauki i rozwoju dzieci i młodzieży.

 

Po części oficjalnej, wychowankowie ZSS wystąpili w programie artystycznym, a następnie pokrojono jubileuszowy tort. Spotkanie zakończono piknikiem pełnym atrakcji: odbywały się gry, zabawy, konkursy, nie zabrakło też biesiadowania przy grillu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

dziennStarostwo Powiatowe, PTVR i II LO współorganizują od kilku lat Powiatowy Konkurs Dziennikarski. W tym roku uczestnicy wypowiadali się na jeden z dwóch tematów: Dębiczanin, który miał wpływ na rozwój lub promocję naszego miasta i regionu. oraz Czy politycy, samorządowcy są autorytetem dla młodego pokolenia?

 

Jury po długich debatach przyznało następujące nagrody:
na poziomie szkół średnich:
I miejsce Gabrieli Mróz za pracę pt.: "To nie tylko pieniądze",
II  miejsce ex quo Katarzynie Kos za artykuł pt.: "Polityk autorytetem - czy to jest możliwe?" i Gabrieli Plucie za tekst pt.: "Nowe autorytety",
III miejsce Justynie Berlik – za pracę pt.: "W polityce głupota nie stanowi przeszkody", czyli o wpływie "brudnej polityki na irracjonalną, fanatyczną część młodzieży”, opiekunem prac licealistek jest p. Grzegorz Zych.
W tej kategorii przyznano również wyróżnienie Katarzynie Pawełko z Warsztatów Terapii Zajęciowej (opiekun p. Lucyna Macon).

20160510 105707Blisko 160 blatów meblowych firma Kronospan HPL sp. z o.o. sprezentowała popularnemu „Mechanikowi” w Dębicy. Dzięki hojności przedsiębiorstwa, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 będą doskonalić swoje umiejętności stolarskie przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Spółka deklaruje chęć stałej współpracy ze szkołą – jest zainteresowana objęciem patronatu nad kierunkami kształcenia związanymi z automatyką przemysłową oraz grafiką komputerową.

 

Kronospan HPL to uznany w Polsce i za granicą producent laminatów dekoracyjnych HPL, płyt kompaktowych oraz obrzeży meblowych, który aktualnie rozwija swoją działalność również w kierunku wielkoformatowego druku na płytach elewacyjnych HPL.

cupUczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zajęli III miejsce w krajowej edycji konkursu Imagine Cup. Wielki finał odbył się w 13 kwietnia 2016 r. w Warszawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Sukces jest tym większy, że jest to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Organizowany jest przez firmę Microsoft w trzech kategoriach: Innovation, Games i World Citizenship. W tej ostatniej startował team TechnoZONE z naszej szkoły w składzie: Artur Czernia (kl. 3aT), Patryk Ciebień (2aT), Mateusz Siwula (4cT) i Aleksander Ironside (4aT).

 

Drużyna z „Kwiatka” zaprojektowała i wykonała mobilny system bezpieczeństwa kierowcy – Anti-Collision Car System możliwy do zamontowania w każdym samochodzie. Wykorzystali do tego celu wykonany przez siebie sterownik elektroniczny, czujniki laserowe i ultradźwiękowe oraz napisaną na smartfon lub tablet aplikację. Czujniki ostrzegają kierowcę przed zderzeniami i zablokowaniem drogi innym pojazdom. Natomiast kamera smartfonu rozpoznaje pasy ruchu. Jeśli kierowca zaśnie, system wszczyna alarm po niezamierzonym przekroczeniu linii na jezdni. W razie wypadku system automatycznie zawiadamia o tym fakcie służby ratownicze przesyłając na numer ratunkowy 112 koordynaty GPS zdarzenia oraz wykonując połączenie głosowe.

 

Zwieńczeniem konkursu była gala finałowa na dużej scenie przy wielkiej publiczności, podczas której zespoły walczyły o miejsca na podium. Zajmując III miejsce, nasz team zostawił w tyle wiele wyższych uczelni. Żadna drużyna ze szkoły ponadgimnazjalnej jeszcze nigdy nie zaszła w tym konkursie tak wysoko.

 

ZOBACZ FILM

Żródło: TVN

10 09Uczennice II LO im. Ks. Jana Twardowskiego wzięły udział w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia kobiecego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück w Niemczech.

 

W ramach projektu IPN O tym nie można zapomnieć… Spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów uczniowie II LO w poprzednich latach spotykali się z byłymi więźniarkami hitlerowskiego obozu w Ravensbrück, a także z zesłańcami z Sybiru i nagrywali z nimi wywiady.

 

W sobotę, 16 kwietnia w tzw. Garażach na terenie byłego obozu miała miejsce prezentacja zwiastunów najlepszych filmów, a w niedzielę 17 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające wyzwolenie obozu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcia udostępnione przez II LO Dębica

  • 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

  • 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day

  • 02 Wrz
    Koncert Zespołu BLUE CAFE z okazji Dożynek Powiatowych na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 20:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie