rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

DSCF7762Dziesięć szkół wyższych prezentowało swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Impreza wystawiennicza została zorganizowana przez krośnieńską firmę Tetrix oraz dębicki „Ekonomik”, odbyła się w ramach Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2015. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego.

28 333Starostwo Powiatowe w Dębicy przygotowuje do druku broszurę informacyjno-promocyjną dla absolwentów szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego, z ofertą edukacyjną szkół zawodowych na rok szkolny 2016 /2017. Broszura zawierać będzie także, informacje dotyczące nowych, poszukiwanych na rynku pracy, zawodów oraz specjalności, jak również prezentacje firm i przedsiębiorstw współpracujących z Powiatem Dębickim w zakresie dostosowania oferty kształcenia do aktualnych potrzeb lokalnych przedsiębiorców.

 

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o  wypełnienie i przesłanie wypełnionej ankiety, za pośrednictwem poczty, na adres Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, 39 – 200 Dębica, ul. Parkowa 28 lub drogą elektroniczną, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 27 listopada 2015 r.

 

Po zweryfikowaniu Państwa propozycji, pozostaniemy w kontakcie, celem uzgodnienia treści oraz materiału fotograficznego, przewidzianego do druku. Folder informacyjny ma ukazać się w drugim trymestrze 2016 roku.

 

POBIERZ ANKIETĘ

erasmusJak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

 

Już 2 lutego i 31 marca 2016 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność edukacyjna", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz „Wymiany młodzieżowe” z sektora Młodzież.

 

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

 

W ramach Akcji 1. "Mobilność kadry" w sektorze Edukacja szkolna
- kursy językowe, metodyczne i specjalistyczne dla kadry, prowadzone za granicą,
- wyjazdy kadry na zagraniczne staże, praktyki, szkolenia, warsztaty, seminaria,
- pozyskanie zagranicznego nauczyciela w celu nauczania we własnej placówce na okres do 2 miesięcy.

018 0118 listopada br., w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej 20 (w godzinach 9.00 - 13.00), odbędą się Targi Edukacyjne organizowane przez Firmę TETRIX w ramach Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Dębickiego.

 

Oferta, którą zaprezentują podczas targów szkoły wyższe, pomaturalne i instytucje szkoleniowe skierowana jest przede wszystkim do młodzieży kończącej naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, ale także do mieszkańców powiatu zainteresowanych zdobywaniem wykształcenia, jego pogłębieniem, czy też aktualizacją posiadanych już kwalifikacji.

 

Poza wystawcami prezentującymi swoją ofertę, szkoły prowadzić będą wśród zwiedzających dystrybucję materiałów informacyjnych o prowadzonych kierunkach kształcenia.

 

Serdecznie zapraszamy.

26 1016 października br. w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy gościła Urszula Augustyn, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa w Szkołach.  – Zachęcajmy szkoły, aby były otwarte. Jeśli chcemy, żeby młodzi ludzie na przerwach nie rozmawiali ze sobą za pośrednictwem SMS-ów, to dajmy im alternatywę i pokażmy im, jak wspólnie ze sobą spędzać wolny czas – mówiła Pani Wiceminister, promując rządowy program „Bezpieczna+”.

 

Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. Aktualnie w programie biorą udział cztery dębickie placówki: Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Twardowskiego oraz Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Przystąpiły do "Bezpiecznej+" dzięki współpracy z Wydziałem Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Dębicy, który pomógł  szkołom zdobyć dofinansowanie o łącznej wartości  30 231,43 zł  na realizację czterech projektów. - Mogliśmy liczyć na bardzo duże wsparcie ze strony wydziału, za co serdecznie dziękujemy – mówiła podczas konferencji Marta Czekaj, Dyrektor II LO.

25 13Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy.  W trakcie gali nagrodzono ponad 30 nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.

 

Obchody odbyły się 14 października br. w Domu Kultury „Mors”. Zostały zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące oraz Wydział Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Wśród gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Dębickiej.  Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie reprezentowała Pani Hanna Stasicka, St. Wizytator.

24 01Poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią – to główny cel programu „Bezpieczna+”. Powiat Dębicki postarał się o dofinansowanie na realizację czterech projektów w ramach tego rządowego programu. Jego celem jest wspomaganie w latach 2015 – 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki oraz wychowania dzieci i młodzieży.

 

Do udziału w konkursie zgłoszono 126 wniosków z całego Podkarpacia. Ocenie  merytorycznej poddano 75 aplikacji, z których 34 otrzymało dofinansowanie. Łączna kwota dotacji dla Powiatu Dębickiego wynosi 30 231,43 zł.

 

Wsparciem objęte zostaną: Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika (1 miejsce w województwie), II Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Twardowskiego oraz Technikum nr 2 i III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

23 07„Chronić przyrodę, zachować różnorodność” – to projekt, jaki uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy realizują wspólnie z niemieckimi kolegami. W ramach programu, młodzież z „Kwiatka” gości aktualnie trzynaścioro rówieśników z Wittmund. Towarzyszy im dwójka opiekunów. Wizyta zagranicznych sąsiadów potrwa do czwartku (24 września br.).

22 19Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji organizowanej przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Spotkanie odbyło się dziś (16 września br.) w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Uczestniczyli w nim dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych Ziemi Dębickiej. Tematem konferencji były „Praktyczne aspekty kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016”.

21 111Do końca września br. studenci mogą starać się o pokaźne wsparcie finansowe. Do wzięcia jest 380 złotych miesięcznie (przez dziewięć miesięcy) stypendium naukowo-socjalnego lub do 1000 zł stypendium pomocowego w ramach VI edycji lokalnego programu „Agrafka Agory”. To partnerski projekt Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory wraz ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu, przedsiębiorcami oraz darczyńcami indywidualnymi.

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie