rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

mini ekonomikUroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy.  W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.


Obchody odbyły się 15 października br. Zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Podczas uroczystości świętowano również Jubileusze: 80-lecia „Ekonomika” i 20-lecia Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Sługi Bożej Anny Janke. Wśród gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Dębickiej.

denZ okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Państwu wiele satysfakcji, płynącej z wypełniania misji, jaką jest zawód Nauczyciela, a zarazem Wychowawcy. Niech trud, jaki Państwo wkładacie w pracę z młodymi ludźmi, zrodzi wiele szlachetnych owoców.

 

 

ZOBACZ PEŁNĄ TREŚĆ ŻYCZEŃ

IMG 20160607 110055Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, uczestniczący dotychczas w debatach oksfordzkich organizowanych  przez II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy, zmierzą się z rówieśnikami z Tarnowa.

 

Laureci poprzedniej edycji dębickich debat – uczniowie II LO oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - wezmą udział w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej, która  w Pałacu Młodzieży w Tarnowie  rozpoczęła  swój jubileuszowy, piąty sezon. W inauguracyjnej konferencji  uczestniczyła pani Barbara Pelczar–Białek, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Podczas spotkania Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców Paweł Nowak dokonał losowanie drużyn do poszczególnych grup. Uczniowie II LO w Dębicy wystartują w grupie A  i zmierzą się z kolegami z V LO im. Janusza Korczaka, z Zespołu Szkół Budowlanych oraz pierwszą drużyną IV LO im. Jana Pawła II w Tarnowie. Natomiast reprezntanci "Kwiatka", ubiegłoroczni zwycięzcy dębickich debat, znaleźli się w grupie D wraz z drugą drużyną  IV LO im. Jana Pawła II, VII LO oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

 

Pierwsze starcie w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej już pod koniec października br. O tym, kto zdobędzie tytuł najlepszej drużyny zadecyduje spotkanie finałowe, które zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Organizatorami Ligi są Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie, Stowarzyszenie KANON oraz Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego.  W tegorocznej lidze debatanckiej będzie rywalizowało aż 16 drużyn z dwóch województw.

DSCF6469Mszą świętą w kościele pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej rozpoczęły się w piątek (16 września br.) uroczystości z okazji 10-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Po nabożeństwie, w Domu Kultury "Mors", odbyła się akademia, podczas której podkreślano, że decyzja o utworzeniu szkoły wynikała z aspiracji edukacyjnych uczniów i oczekiwań mieszkańców powiatu dębickiego.

 

Uroczystość była okazją do wspomnień, wręczenia podziękowań i przekazania gratulacji. - Składamy wyrazy uznania za budowanie autorytetu szkoły, a także dkrywanie w młodych ludziach ich zdolności i pasji - mówił pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, gdy wspólnie z Przewodnczącym Rady Powiatu wręczał dyrekcji II LO okolicznościowy grawerton i kwiaty. - Życzymy kolejnych doniosłych jubileuszy, satysfakcji z osiąganych sukcesów oraz pomyślnej realizacji zadań edukacyjnych i wychowawczych.

 

Pani Marta Czekaj, Dyrektor szkoły, nie kryła satysfakcji, że II LO cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i osiąga coraz wyższe wyniki nauczania. - W tym roku znaleźliśmy się wśród 500 najlepszych liceów w Polsce - poinformowała zebranych. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

 

 

 

 

ue00000Do końca bieżącego roku ma potrwać realizacja projektu zmierzającego do poprawy jakości kształcenia w powiecie dębickim. Cel zostanie osiągnięty poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół ogólnokształcących wraz z zakupem wyposażenia. Dotacja na to zadanie, o którą postarało się dębickie Starostwo, sięga 380 000 zł. Umowę dotyczącą dofinansowania podpisano 8 sierpnia br.

 

Wartość ogółem zadania to 549 685 zł. Wydatki kwalifikowane wynoszą 446 898,37 zł. Samo dofinansowanie natomiast - 379 863,60 zł (85% wydatków kwalifikowanych). Dotacja pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna, Działania 6.4 Infrastruktura edukacyjna, Poddziałania 6.4.3 Szkolnictwo ogólne

IMG 0646Blisko 30 prac oceniało jury konkursu plastycznego „Radosny świat dziecka”, który przeprowadzono wśród uczniów klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Konkurs zorganizowano pod patronatem Wicestarosty Powiatu Dębickiego. Partnerzy przedsięwzięcia to firma Kronospan HPL sp. z o.o. oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

 

Uczestnicy konkursu przygotowali projekty przy wykorzystaniu dowolnych technik grafiki komputerowej. Zwycięskie prace będą elementem dekoracji ściennej na oddziale dziecięcym w dębickim szpitalu. O ich wyborze zdecydowała komisja konkursowa, oceniając plastyczne propozycje pod kątem oryginalności, kreatywności, pomysłowego uchwycenie tematu, prostoty przekazu oraz strony artystycznej, a także warunków technicznych.

 

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

 

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

 

ZOBACZ ZDJĘCIA udostępnione przez ZSZ nr 1

IMG 20160607 101524W II LO w Dębicy odbył się III Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich. Tym razem ideą turnieju było uczczenie 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W zmaganiach wzięły udział drużyny II LO im ks. Twardowskiego, Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 

Oksfordzkie potyczki odbyły się 7 czerwca br. W pierwszej debacie uczniowie „Kwiatka” mieli za zadanie przekonać jury, że "System wartości współczesnej Europy stoi w opozycji do wartości chrześcijańskich". Drużyna z Ekonomika robiła wszystko, by obalić tę tezę. W kolejnej debacie „Ekonomik”, w starciu z II LO, miał wykazać, że "Formy obchodów świąt narodowych wzmacniają więzi rodzinne". Podczas ostatniej debaty fazy grupowej „Kwiatek” walczył z II LO, próbując udowodnić, iż "Łatwiej się poświęcić za wiarę, niż za ojczyznę".

starostwoDofinansowanie pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 w ramach Osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna. Pieniądze mają przyczynić się do poprawy jakości kształcenia w powiecie dębickim poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół zawodowych.

 

Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego ma nastąpić dzięki stworzeniu w szkołach warunków zbliżonych do tych, które panują w realnym środowisku pracy zawodowej. Przedsięwzięcie realizowane będzie w oparciu o istniejącą bazę dydaktyczną i zakłada doposażenie pracowni i warsztatów oraz zakup materiałów dydaktycznych dla 13 pracowni w czterech obiektach: Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego,  Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego, w Technikum nr 1 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. J. Pawła II w Dębicy.

ranking-stem-1Technikum nr 2, działające w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy,  znalazło się na trzecim miejscu w województwie podkarpackim i zajęło 36 lokatę w kraju w ogólnopolskim Rankingu Techników STEM 2016.

 

STEM to hasło stanowiące skrót od pojęć: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli  nauka, technologia, inżynieria i matematyka. Ranking Techników STEM 2016 uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

 

Klasyfikacji dokonano w oparciu o trzy kryteria: wyniki matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka (50 proc.), wyniki matury obowiązkowej z matematyki (35 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych w zakresie STEM (15 proc.).

 

ZOBACZ RANKING  TECHNIKÓW STEM 2016

mini5Andrzej Reguła Starosta Powiatu Dębickiego uhonorował dyplomami i nagrodami w postaci bonów do realizacji w salonie Empik laureatów i finalistów Powiatowego Konkursu Historia – Historia Sztuki. Czasy stanisławowskie.

 

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 1 w Dębicy – Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 przy współpracy Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. 26 uczniów szkół podstawowych powiatu dębickiego, 20 kwietnia br. przystąpiło do testu historycznego obejmującego zagadnienia o czasach upadku Rzeczypospolitej w XVIII w., rozbiorach Polski oraz zabytkach architektury, rzeźby i malarstwa sztuki klasycystycznej w Polsce.

  • 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie