rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

19 16115-lecie istnienia szkoły oraz 15-lecie powstania Muzeum Szkolnego świętuje w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Główne uroczystości obchodów odbyły się w minioną sobotę (20 czerwca br.). Wydarzenie poprzedziło jubileuszowe nabożeństwo w kościele pw. Świętej Jadwigi.

 

- Składamy wyrazy uznania za kształtowanie wizerunku szkoły bogatej w wartości i życzymy satysfakcji z osiąganych sukcesów pedagogicznych. Niech uczniowie „Jagiełły” sięgają zawsze po to, co najwyższe i najlepsze – mówił w dniu uroczystej gali Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Starosta wręczył też dyrektorowi szkoły – Ryszardowi Pękali – pamiątkowy grawerton. Gratulacje złożył również Mateusz Smoła, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.

18 18Czternaście drużyn wzięło udział w XIV edycji Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym pod hasłem „Oszczędzaj z głową”. Zawodnicy rozwiązywali test, prezentowali przygotowane przez siebie stoiska wystawowe oraz plakaty reklamujące produkty bankowe.

 

Konkurs został zorganizowany 18 czerwca przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy. W zmaganiach wystartowało jedenaście reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych oraz trzy z gimnazjów. - Gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze. Konkurowali na równi ze starszymi kolegami – mówi Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy, która zasiadała w jury konkursu.

17 04Kinga Łoch, Gabriela Mróz, Marta Pilch i Marta Słota z II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy pojadą w kwietniu przyszłego roku do Niemiec. Będą uczestniczyć w rocznicowych uroczystościach związanych z oswobodzeniem więźniarek hitlerowskiego obozu KL Ravensbrück. Ta podróż to nagroda dla uczennic II LO za wyróżnienie w ogólnopolskim finale projektu Instytutu Pamięci Narodowej „O tym nie można zapomnieć… Spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”.

16 13Doniosły Jubileusz świętowali 17 czerwca pracownicy, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy. Tego dnia obchodzono 120 rocznicę powstania „dwójki”.   

- To dzięki nauczycielom, uczniom i ich rodzicom Szkoła Podstawowa numer 2 cieszy się dziś dużym uznaniem. Jest instytucją, która rzetelnie przygotowuje dzieci do dalszego życia. Jest miejscem, w którym rozwój uczniów odbywa się w sposób harmonijny i przemyślany, we współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym – uważa Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego, który przekazał szkolnej społeczności list gratulacyjny z okazji chlubnej rocznicy. List – w imieniu Starosty, jego Zastępcy i Przewodniczącego Rady Powiatu – wręczył dyrekcji szkoły Zbigniew Sroczyński, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji.

15 06Zwiedzanie Grunwaldu, pokazy walk rycerskich, koncert Łan Love oraz piknik – to część atrakcji, jakie przygotowano w tym roku dla uczestników XXI Ogólnopolskiego Finału Samorządowego Konkursu  Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Ostródzie. Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja „Świat na Tak”, która poprzez promowanie idei wolontariatu wspiera bezinteresowne działania młodzieży na rzecz potrzebujących.

Finałowy zjazd młodych wolontariuszy w Ostródzie odbył się w dniach 12 -14 czerwca br. Wzięli w nim udział również laureaci XV Powiatowej Edycji Konkursu w Dębicy: Katarzyna Grych, Karolina Krok, Karolina Surman, Arkadiusz Tomasiewicz, Agnieszka Górska, Marta Polniaszek oraz Gabriela Kamaj.

13 02- Jesteście szkołą, która znakomicie łączy tradycję z nowoczesnością, naukę zawodu z przedmiotami humanistycznymi. Kształcicie młodych ludzi w kierunkach odpowiadających potrzebom rynku pracy. Wasi uczniowie zdobywają laury w konkursach i olimpiadach na szczeblach rejonowym i ogólnopolskim. Serdecznie Wam gratuluję wszystkich sukcesów – zwrócił się do kadry Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Życzenia składał w dniu obchodów 65. Jubileuszu popularnego „Kwiatka”.

 

Uroczystość odbyła się 3 czerwca w Stodole Sportowej usytuowanej w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wśród szacownych gości jubileuszowej imprezy znaleźli się, między innymi przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., współpracującej z „Kwiatkiem”. Przybyli też absolwenci szkoły, jej uczniowie oraz rodzice.

14 03Znamy finalistów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Polscy Poeci dla Małych i Dużych”. Liryczne zmagania zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.

 

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu młodych recytatorów z powiatu dębickiego. Rywalizowali oni w pięciu kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, klas IV-VI, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

- Głównym celem naszego konkursu była integracja dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Również rozbudzenie u młodych uczestników zdolności twórczych i talentów, a także rozwijanie i wyzwalanie kreatywności – mówią organizatorzy.

12 01Dialogi iskrzące humorem, niespodziewane zwroty akcji, świetna gra aktorów w uwspółcześnionej wersji „Złotej rybi”- to sposób na udane rozpoczęcie obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które miały miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy.

 

To tutaj zgromadzona publiczność mogła doświadczyć ducha teatru, tańca i śpiewu uczniów szkoły. O wielorakich talentach tej młodzieży można było przekonać się, oglądając także wystawę ich prac. Dla zaproszonych dzieci z zaprzyjaźnionych placówek zorganizowano gry i zabawy rekreacyjne, loterię harcerską oraz kiermasz. W plenerze odbyły się także tańce przy akompaniamencie niezawodnej kapeli „Solidarny Senior". W uroczystościach uczestniczyli absolwenci szkoły wraz z rodzicami – to było prawdziwe święto osób niepełnosprawnych intelektualnie, świetnie przygotowane, w pełni satysfakcjonujące wszystkich uczestników.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

09 021W dniu 14 kwietnia 2015 odbyło się w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego kolejne seminarium naukowe poświęcone szeroko rozumianej kulturze i historii krajów anglojęzycznych.

 

Celem seminarium jest promocja wizerunku szkoły w środowisku lokalnym jako ośrodka nowoczesnej myśli dydaktycznej w zakresie nauczania języków obcych i innych przedmiotów humanistycznych. W latach poprzednich spotkania te poświęcone były literaturze brytyjskiej epoki wiktoriańskiej, oraz epoki Tudorów, jak również kulturze irlandzkiej. W roku bieżącym seminarium zorganizowano z okazji 150 rocznicy zakończenia wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych (1861-1865) Discovering the Civil War.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

08 06616 kwietnia w Domu Kultury „Śnieżka” odbył się XIII Rejonowy Przegląd Talentów pod hasłem „Rozwijanie talentów drogą do zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień”, w którym udział wzięło 8 szkół powiatu dębickiego zrzeszonych w Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejon Dębica:
1. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
2. II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
3. Zespół Szkół Zawodowych Nr1 w Dębicy
4. Zespół Szkół Nr2 w Dębicy
5. Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy
6. Zespół Szkół w Brzostku
7. Dom Dziecka „Hanka”
8. Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

 

w kategoriach
• wokalno – instrumentalna ( solista, zespół)
• taniec
• kabaret
• show

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy

  • 23 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 24 Sty
    Koncert charytatywny "Anioły są takie ciche..." w DKiK "Kosmos" w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie