rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

zs2 miniTym razem chodzi o Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowaną przez Akademię Górniczo–Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jej celem jest m. in. podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań technicznych oraz zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia. W bieżącym roku szkolnym wzięło w niej udział 413 najlepszych uczniów z całej Polski, do finału awansowało 16 z każdej kategorii.

 

23-24 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał Olimpiady. Na tym etapie pytania konkursowe mają charakter przeglądowy i sprawdzający rozległość wiedzy uczestnika oraz jego zdolność myślenia. Tym właśnie wykazało się trzech uczniów „Kwiatka”. Po zwycięstwie odniesionym we wcześniejszych etapach do finału awansowali: w grupie elektroniki medycznej Tomasz Zdziebło z klasy 3 c, w grupie teleinformatycznej Mariusz Chorąży z klasy 2a, w grupie elektronicznej Jakub Stelmach z klasy 1a.

 

Z największego sukcesu może cieszyć się Tomasz Zdziebło, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na AGH. Pozostali uczestnicy są dopiero w klasie pierwszej i drugiej, więc udział  w finale tej prestiżowej Olimpiady jest dla nich dużym osiągnięciem. Na pewno zachęci ich to do dalszej pracy nad własnym rozwojem.

 

Uczniów do Olimpiady przygotowywali nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 oraz CKP w Dębicy: Grzegorz Horosz, Krzysztof Kliś Marek Braun, Mateusz Kukuła, Andrzej Zarychta, Grażyna Erazmus, Adam Tragarz, Marcin Kalata, Wiesław Krupa.

infosukces miniW dniu 16 marca br. odbyły się na Politechnice Łódzkiej finały Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”. Spośród wszystkich uczestników największa liczba osób, które awansowały do finałów, była z „Kwiatka” z Dębicy.

 

Mimo bardzo licznej konkurencji w gronie laureatów znaleźli się:
- Mikołaj Białek z klasy 2AT - miejsce piąte,
- Paweł Malisz z klasy 2AT - miejsce jedenaste,
- Dominik Mosoń z klasy 1AT - miejsce dwunaste,
- Michał Tomaszewski z klasy 2BT - miejsce trzynaste.

 

Warto podkreślić, fakt, iż cała czwórka jest dopiero w pierwszej lub drugiej klasie, a już zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu i otrzymali indeks na tą uczelnię na Wydział Informatyki. Uroczyste gala oraz wręczenie nagród odbędzie się pod koniec kwietnia br.

 

W pierwszym etapie finału uczniowie w ograniczonym czasie mieli rozwiązać bardzo trudny test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych z wszystkich dziedzin informatyki, głównie z programowania. Po tym etapie najlepszych piętnastu awansowało do części praktycznej, która była już premiowana indeksami. W tym gronie znalazła się cała czwórka, wyżej wymienionych. Aby awansować do finału do 30 najlepszych w Polsce, musieli pokonać ponad 1300 uczestników z całej Polski. Konieczne było wykazanie się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną.

 

Uczniów do konkursu przygotowywali Krzysztof Kliś oraz Mateusz Kukuła.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

  • 20 Maj
    Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny oraz Wojewódzkie Święto Ludowe w Paszczynie, godz. 12:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie