Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

9°C
6 km/h
1018 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Inwestycje drogowe w powiecie dębickim

Inwestycje drogowe w powiecie dębickim

InformacjeInwestycjeInne

W czerwcu br. firma Eurovia Polska S.A. rozpocznie przebudowę drogi powiatowej w Głobikowej i Braciejowej. Niedługo zostanie wyłoniony również wykonawca remontu drogi w Strzegocicach i Słotowej, a w najbliższych dniach nastąpi ogłoszenie przetargu na przebudowę przepustu, który ma poprawić warunki przepływu wód potoku Słotówka i przyczynić się do zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej. Wiosna w powiecie dębickim upływa pod znakiem drogowych inwestycji.

Do końca czerwca tego roku ma być gotowy nowy chodnik na odcinku 355 mb drogi powiatowej nr 1301R Latoszyn - Braciejowa w Gumniskach, prace właśnie trwają. W toku jest także remont chodnika przy ulicy 1 Maja w Dębicy (400 mb) – tutaj zakończenie robót również zaplanowano na czerwiec.

W czasie, gdy finału doczekają się jedne inwestycje, ruszy realizacja kolejnych. Rozpocznie się m.in. przebudowa drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie - Południk – Kamieniec w miejscowości Głobikowa i Braciejowa, która w 70 procentach została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Powstanie tutaj 4,3 kilometra nowej nawierzchni oraz 2,5 kilometra zupełnie nowego chodnika.  Wyłoniona w przetargu firma Eurovia Polska S.A. zobowiązała się zrealizować zadanie za 5 592 414 zł. Wykonanie przedsięwzięcia ma się odbyć w dwóch etapach. Według przyjętego planu pierwszy zostanie zamknięty do połowy października br., natomiast drugi etap - do końca sierpnia 2021 r.

O dofinansowanie na poziomie 70 procent z FDS Powiat Dębicki postarał się też na remont 2,5 kilometra nawierzchni drogi powiatowej nr 1309R Strzegocice - Słotowa - gr. powiatu - Lubcza w Strzegocicach i Słotowej (szacowana wart. zadania:  3 720 964 zł). Aktualnie trwają procedury przetargowe, ich ostateczne wyniki zostaną ogłoszone prawdopodobnie w czerwcu br.