Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

26°C
7 km/h
1008 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Młodzi mieszkańcy powiatu przeciwko truciznom z domowego komina

Młodzi mieszkańcy powiatu przeciwko truciznom z domowego komina

Informacje

Trzynaście podstawówek oraz osiem szkół ponadpodstawowych z powiatu dębickiego wzięło udział w V edycji konkursu "Trucizny z domowego komina". Jury oceniło w sumie 154 prace, wśród których znalazło się 107 plakatów i 47 prezentacji multimedialnych.

Proekologiczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez  Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Podczas oficjalnego podsumowania konkursu Powiat Dębicki reprezentował Wicestarosta Adam Pieniążek, który przekonywał młodych słuchaczy do tego, że każdy z nich ma istotny wpływ na obniżenie emisji zanieczyszczeń z domowych palenisk, tak bardzo szkodliwych dla środowiska i zdrowia człowieka.

Głos zabrali również m.in. dr n. med. Lesław Ciepiela, który przybliżył zebranym problem przyczyn, objawów i metod leczenia chorób wywołanych zanieczyszczeniami oraz Marta Cwynar, główny specjalista Wydziału Monitoringu Regionalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, która przedstawiła stan zanieczyszczenia powietrza w powiecie dębickim.

Działania podjęte w ramach akcji "Trucizny z domowego komina" będą kontynuowane w kolejnych latach.