Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

28°C
7 km/h
1007 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Nowe kamery już niedługo przy drogach powiatowych

Nowe kamery już niedługo przy drogach powiatowych

Informacje

Dwie kamery zostaną zamontowane na nowym moście Straszęcin - Dębica. Zarząd Dróg Powiatowych planuje także umieszczenie monitoringu na sygnalizacji świetlnej w Brzeźnicy. Sprzęt wizyjny ma usprawnić kontrolę stanu dróg, zwłaszcza w okresie zimowym, a także ułatwić policji identyfikację sprawców wykroczeń i przestępstw. Kamery będą wyposażone w podczerwień, która pozwoli na ich skuteczniejsze działanie w godzinach nocnych.

Obecnie na terenie powiatu dębickiego Zarząd Dróg Powiatowych posiada dziesięć kamer. Sześć z nich rozlokowano w Dębicy (na skrzyżowaniach przy ulicy Rzeszowskiej i Robotniczej, Kościuszki i Głowackiego, Krakowskiej i 1 Maja, Krakowskiej i Krótkiej, Świętosława i Kosynierów Racławickich oraz przy moście na Straszęcin), a pozostałe znajdują się w innych częściach powiatu dębickiego (przy szkole w Straszęcinie, koło stanicy w Głobikowej, za domem weselnym w Zawierzbiu i w Czarnej przy skrzyżowaniu z drogą do Golemek).

Montaż kolejnych kamer wpisuje się w koszt budowy mostu Dębica - Straszęcin. W dalszej perspektywie ZDP będzie się starał o umieszczenie w tym miejscu stacji pogodowej.