Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

27°C
11 km/h
1007 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Ogólnopolska Konferencja lekarzy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego

Ogólnopolska Konferencja lekarzy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego

Informacje

Postępy w ginekologii onkologicznej były tematem 24. Konferencji Naukowej w Krynicy Zdroju zorganizowanej przez Oddział Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Podczas wydarzenia, w gronie największych autorytetów w kraju, omawiano istotne zagadnienia z zakresu profilaktyki oraz leczenia złośliwych nowotworów narządu rodnego kobiety.

- Konferencja zdążyła się już wpisać w kalendarz międzynarodowy. To jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w Europie – mówi lek. med. Bogusław Gawlik, kierownik dębickiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pod. Ginekologii Onkologicznej.

Konferencja odbyła się 13 września br. pod patronatem naukowym prof. dra hab. n. med. Zbigniewa Kojsa, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Ginekologii Onkologicznej. Swoimi patronatami wydarzenie objęli również Minister Zdrowia oraz Starosta Powiatu Dębickiego.

Celem konferencji było podnoszenie poziomu wiedzy wśród lekarzy w zakresie diagnozowania, bardziej efektywnego leczenia oraz lepszej opieki nad chorymi. Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że w równym stopniu zależy im na edukacji pacjentów.

ZOBACZ FILM

Galeria zdjęć