Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

27°C
11 km/h
1007 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Próba obciążeniowa nowego mostu Dębica – Straszęcin. Zobacz FILM

Próba obciążeniowa nowego mostu Dębica – Straszęcin. Zobacz FILM

InformacjeInwestycjeInne

Sześć samochodów ciężarowych o łącznej wadze prawie 200 ton testowało wczoraj (30 października br.) konstrukcję nowego mostu Dębica - Straszęcin podczas symulacji ruchu drogowego. Próby obciążeniowe dadzą odpowiedź czy założenia projektowe są właściwe. Otwarcie obiektu nastąpi już wkrótce.

Zanim to jednak nastąpi, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy, od 4 do 8 listopada br. włącznie przejazd przez Wisłokę na Straszęcin będzie zamknięty z powodu rozbiórki starego mostu. W tych dniach wszyscy kierowcy powinni korzystać z mostu prowadzącego na Zawierzbie. Utrudnienia nie dotyczą ulicy 1 Maja oraz alei Jana Pawła II w Dębicy wraz z przylegającym do nich rondem – przez cały czas będą przejezdne.

Czasowe zamknięcie przeprawy przez Wisłokę na trasie Dębica – Straszęcin jest podyktowane przede wszystkim względami bezpieczeństwa. 

Inwestycję realizuje będzińskie konsorcjum firm: AZI-BUD oraz BANIMEX. Budowa mostu stanowi drugi etap łącznika węzła zachodniego autostrady A4. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi około 29 mln zł, z czego 15 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a ponad 6 mln zł to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury.