Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

19°C
9 km/h
1023 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Śnieżka razem z „Czyściochem” zadba o zdrowie uczniów

Śnieżka razem z „Czyściochem” zadba o zdrowie uczniów

InformacjeOświataInne

64 urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk o wdzięcznej nazwie „Czyścioch” trafiły do 32 szkół w gminie i mieście Dębica. W ten sposób Śnieżka, w zabawnej i przyjaznej atmosferze, chce zachęcić dzieci i młodzież do dbania o higienę, nie tylko w dobie pandemii. Łączna wartość wsparcia wyniosła 240 tys. zł

Akcja promująca inicjatywę przebiega pod hasłem „Przybij piątkę Czyściochowi”. Jej celem jest aby uczniowie codziennie w szkole „witali się” z bohaterem poprzez przybicie piątki, czyli dezynfekcję rąk, a tym samym by uczyli się nawyku higieny dłoni.

Według WHO, aż 80% zachorowań na choroby zakaźne jest spowodowane nie myciem rąk. Najmłodsi mają też tendencję do dotykania różnych przedmiotów i powierzchni, na równi z częstym spożywaniem posiłków bez umycia dłoni. Mają też styczność z wieloma miejscami i osobami, które potencjalnie mogą przenosić chorobotwórcze bakterie.

– Pomoc dzieciom i młodzieży oraz troska o ich zdrowie i edukację są dla nas, jako Śnieżki, tematem niezwykle istotnym w całej naszej działalności społecznej, dlatego postanowiliśmy wesprzeć również w tym wymagającym czasie szkoły zlokalizowane w gminie i mieście Dębica – mówi Aleksandra Małozięć, manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

W ramach projektu „Czyścioch” szkoły podstawowe z gminy Dębica oraz szkoły podstawowe i średnie zlokalizowane w mieście Dębica otrzymały od Śnieżki jedno bądź więcej urządzeń do dezynfekcji rąk – zależnie od liczby uczniów w placówce. Urządzenia mają być ogólnodostępne i umieszczone np. w pobliżu wejścia do szkoły, obok szatni czy w korytarzu. Każda placówka, oprócz urządzenia i stabilnego stojaka, dostanie również zapas płynu dezynfekującego na około 3 miesiące. Po wyczerpaniu zapasu płynu, będzie mogła go kupić na preferencyjnych warunkach.

ŹRÓDŁO/FOT.: Śnieżka SA