Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

15°C
11 km/h
1010 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Uczniowie „Kwiatka” stworzyli Zintegrowany System Miejski i prezentowali Premierowi RP plusy technologii IT

Uczniowie „Kwiatka” stworzyli Zintegrowany System Miejski i prezentowali Premierowi RP plusy technologii IT

InformacjeOświata

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy po raz kolejny wzięli udział w prestiżowym konkursie „Hack-Yeah Heckathon”, który odbył się w centrum targowo-wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. To największe tego typu wydarzenie w Europie miało charakter 24-godzinnego maratonu i zgromadziło najzdolniejszych młodych programistów w kraju.

Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu jednej doby stworzyć co najmniej jedną aplikację oraz napisać specjalnie dla niej model biznesowy, dzięki któremu odniosłaby sukces na rynku. Pomysłem dębickiej drużyny było stworzenie platformy - Zintegrowanego Systemu Miejskiego – która pozwoliłaby na komunikację społeczeństwa on-line z organami samorządu lokalnego, służbami miejskimi i innymi instytucjami.

Szkołę reprezentowali członkowie Koła Naukowego „TechnoZone”: Agata Przybyła, Paweł Malisz, Mikołaj Białek, Dawid Mazur (wszyscy z kl. 4aT), Grzegorz Matłok (4 bT), Dawid Surdel, Dominik Mosoń, Damian Kurek, Jakub Stelmach (wszyscy z 3 aT), Wiktor Jezioro (3 bT), Jakub Stanula-Kaczka (1 bT) oraz nasz absolwent – Patryk Ciebień.

Podczas turnieju, tematyka programowania poruszana była również w przygotowanych wykładach i konferencjach, w których brał udział Premier RP Mateusz Morawiecki – gość specjalny. Oprócz czynnego uczestnictwa w dyskusjach, szef rządu uważnie przyglądał się pracy młodzieży, dopingował ją i dopytywał o plusy technologii IT.